Традиційно осінь – час відкриття нового сезону. Освітнього, театрального, телевізійного, сезону моди… Колись наші предки навіть відлік нового року починали восени – певно, тому так і повелося.

І ось ваші «Грані-Т» цієї осені теж відкривають новий сезон!

Ви, звісно, зачекалися книжкових новинок від нашого видавництва, – та ми, правду кажучи, й самі їх зачекалися. А чекання – хоч і не завжди приємна процедура, проте незмінно корисна: вона-бо сповнена добрих передчуттів, угадувань і вимріювань.

Та ось приходить час, коли те, що ми з вами вимріювали, матеріалізується – ми віддаємо в друк одразу дві новинки! І так вийшло, що обидві вони об’єднані… «повітряністю». Атож, «Авіа» і «Вітроломи» – саме стихія повітря є рідною для обох цих книжок, а тому новий сезон «Граней-Т» ми вирішили так і назвати – «повітряним»!

Утім, попри спільну стихію, це доволі різні книжки, – тож поки вони друкуються, ми вирішили коротко розповісти про кожну з них.

Свого часу «Грані-Т» спільно з Державним центром зайнятості провели Всеукраїнський профорієнтаційний конкурс для дітей та юнацтва, який мав на меті ознайомити дітей молодшого й середнього шкільного віку з різноманіттям професій і їхніми особливостями, а відтак – допомогти юним читачам самостійно обрати фах залежно від своїх інтересів, життєвих цілей, уподобань, а також потреб суспільства. Конкурс виявився доволі складним для наших письменників, справді гарних творів надійшло лише декілька – й з-поміж них своєю «сучасністю», «медійністю» особливо вирізнялася повість Оксани Лущевської «Авіа, пташиний диспетчер», відзначена у висліді другою премією.

Авіадиспетчер – украй важлива професія! Бозна, скількох катастроф у небі вдалося уникнути завдяки цим талановитим людям і щонайсучаснішій техніці, яку вони успішно опанували. Проте птахи, на відміну від літаків, у польоті беззахисні, – замислюється голуб Авіа і вирішує стати… пташиним диспетчером! Така зав’язка цієї хвацької пригодницької історії, сповненої карколомних трюків, газетних сенсацій, викриттів і відкриттів у живому телеефірі, а головне – щирого бажання змінити світ на краще. Бажання, притаманного кожній дитині, яка шукає себе і мріє про власні добрі справи та вагомі звершення.

Ясна річ, такий текст вимагав особливого ілюстрування – і з цим непростим завданням чудово, як нам видається, впоралася художниця Віолетта Борігард, яка створила дуже динамічні образи, мов у справжньому мультфільмі! Так що ця книжка стане чудовим подарунком не лише для тих діток, які обирають собі майбутню професію, а для всіх, хто цінує смаковиту книжку, хвацько прописану і розкішно промальовану.

Якщо «Авіа» звернена до дітей молодшого і середнього шкільного віку, то інша наша «повітряна» новинка передовсім має зацікавити підлітків, – адже повість Степана Процюка «Вітроломи» розповідає саме про їхні найгостріші і найболючіші проблеми. Стосунки з батьками – у когось довірливі, а в когось украй непрості… Перша доросла закоханість – це ілюзія, гра гормонів, а чи, може, справжнє кохання на все життя? Перший секс – коли приходить час для нього? Гроші – чому батьки так часто приносять їм у жертву власні таланти і чи виправдана ця жертва? Спокуси і пастки дорослого життя – чи реально не втрапити в жодну з них?

Герої цієї книжки – сучасні українські старшокласники, які мріють, закохуються, страждають, помиляються, збиваються на манівці, – проте щиро впевнені в тому, що їм неодмінно вдасться знайти себе в цьому непростому світі. Степан Процюк – письменник, який завдяки захопленню психоаналізом має в українських читачів репутацію «душезнавця», – не вперше звертається до підліткової авдиторії. Багатьом юним читачам полюбилася його трилогія про перше кохання «Марійка і Костик», «Залюблені в сонце» і «Аргонавти»

Сподіваємося, що «Вітроломи» по-доброму підкорять іще більше юних сердець, – а, може, й допоможуть комусь із молодих людей краще пізнати себе.

Отож, уже найближчим часом, щойно друкарня впорається зі своєю частиною роботи, обидві ці книжки можна буде придбати (ми повідомимо про це окремо), – а тим часом новий «повітряний» сезон «Граней-Т» відкрито! І далі, ясна річ, будуть нові сподівані несподіванки!

Ваше видавництво

 

 

Читайте також:

У Новий рік із нашими героями

 

Від редакції. Дорогі читачі, якщо у вас є досвід, яким ви захочете поділитися з нами в рубриці «Актуальне», надсилайте свої відгуки, колонки, коментарі на скриньку press_grani@ukr.net — можливо, саме ваш звичний досвід стане для когось неоціненним!


themesthemes/3625