Немає єдиної правди. Немає справедливих означників. Твоя правда –їхні насмішки. Їхня правда – твоє пересмикування плечима.

 

Відмовся від бажання мати і володіти. Ти не станеш пустинником, не бійся. Анахоретство –шлях одиниць. Але вони також були зліплені із плоті та крові. Поміж мати чи бути вибери бути. Вибереш – і набудеш, а не втратиш.

Звільнися від баласту порожніх розваг і деспотизму еґоїстичних бажань. Уявляй своє тіло як енергетичну субстанцію, крізь яку проходить світло. Твоє тіло не повинно бути відстійником гниття нездорової хімічної їжі,  місцем, де квітне отрута. Можна хотіти мати не лише матеріальне –але і екстремальні відчуття, знання. Не будь бухгалтером, що колекціонує у непотрібних міхах власні знання. Очисти себе від надміру інтелектуального вантажу –і станеш вільнішим! Адже пташка не знає нічого – і знає все.

Ти лежиш, розслаблений і відірваний від метушні мегаполісів чи вбивчої рутини містечок. Твоя ліва нога наповнюється теплом… більше… ще більше… стає важкою… ця важкість не втомлює… це не розбухлість закупорених отрутами судин… потім права нога… відтак руки… квапитися нікуди не потрібно… те, що у тебе повинно бути – буде… те, що не повинно – не наблизиш жодними замовляннями… все тіло важчає і легшає водночас… крізь нього проходять енергії сили, а не кволості… ти відпочиваєш, ти маєш врешті окраєць свободи, про яку мріяв хмільними вечорами і разом із руками, що колись обнімали тебе… ти доторкаєшся до вічного спокою, переступивши смугу тортур і страждань… скажи, чи тобі потрібні зараз ідеї про нагромадження для себе людей, речей, знань?..

 

Йди до людей з іншими переконаннями, з іншою енергетикою. Вислухай їх. Напевно, і тобі буде що їм сказати. Не треба надмірного зближення –це не твоє енергетичне поле. Але не треба надмірних осторог. Розламуй свою шкаралупу –і побачиш нові виднокраї.

Не бійся своїх ворогів. Тішся, якщо їх маєш. Бо хто ще такий небайдужий до тебе, як вони? Вороги –це гримаси непорозумінь із недодрузями. Щось не спрацювало, не дотягнулося –і ця порожнеча заповнилася неприязню. А коли зумієш із ворога зробити симпатика, вважай, що ти опанував мистецтво жити.

 

Проаналізуй власне життя. Не треба квапитися, бо можеш перед собою чимало замовчати – своїх відступів від власної совісті, від Законів Співжиття, від божої діалектики. Але не варто і розтягувати такий самоаналіз на роки, бо ти потонеш у дріб′язковостях і суперечностях, не справишся із тим, що неможливо зрозуміти смертному.

Від′єднай від себе власний невроз! Відокрем цей клубок від своєї сутності!  Цей Заклятий Клубок, ця Куля Тривоги – це не ти. Це не твоє справжнє єство, хоча тобі може видаватися навпаки.

Медитуй:

1) ось ти, твоя душа, занурена в океан вічності –нехай вона сповнена болю і гніву, ридань і оплакування –але це не ти – це твої ментальні проекції,  необхідні, щоб піднятися над вакханалією еґоїстичного розуму;

2) ця маска еґоцентричної безпорадності таки приросла до себе – і її можна відірвати лише із кров′ю – але її можна і треба відірвати!;

3) але силою ти цього зробити не зможеш;

4) але ти зможеш її розчиняти поступово, виволікаючи на світло – і будь-які негативні енергії можуть поволі трансформувати до світла – і ці трансмутації вперше не матимуть деструктивного присмаку;

5) але вони можуть тривати довго, можуть відлунювати важкими регресивними поверненнями – не бійся їх! Дивися на цю свою начебто незрозумілу регресію розплющеними і мужніми очима! Вона триватиме, а ти дивися! Більше нічого не треба робити – лише – чуєш? – не відводь погляду, щоб тобі полегшили сприйняття стимулятори і забуття, лише не відводь погляду!;

6) атаки обов′язково будуть щоразу менші, щоразу слабші – треба лише вистояти перших кілька разів!;

7) будь камінним, будь сильним – все проминає! – і вистій.

І якщо тобі вдасться побачити своє життя  очима пристрасного стороннього, без прикрас і самонищетельства, без мелодраматизму і святенництва, ти знатимеш, що робити далі. Ти станеш його паном, а не Ґалерником із саморукотворними кайданами.

 І це буде твоєю найбільшою перемогою.

Степан Процюк

 

 

Читайте також:

Шепіт єзуїтської німфи
Два етюди про гординю

Брати і сестри
Мова «калинова» чи підперчена?

 

Від редакції. Дорогі читачі, якщо у вас є досвід, яким ви захочете поділитися з нами в рубриці «Актуальне», надсилайте свої відгуки, колонки, коментарі на скриньку press_grani@ukr.net — можливо, саме ваш звичний досвід стане для когось неоціненним!


themesthemes/3608