Якщо у вас був складний день, а прокинутись довелося рано-вранці, то, повертаючись додому, ви мрієте про те, як затишно вам буде заснути під теплою ковдрою, і які вам снитимуться сни.

Але не поспішайте. У вас вдома коти. Дев’ятеро котів і кицьок. Вони зголодніли, знудьгувалися і дуже на вас чекали. І від цього нікуди не подінешся.

Тому, хто дивиться на цих звірят неозброєним оком, може здатися, що всі вони на одне лице, тобто на одну мордочку. Але ж ні!

Коти – як люди. Тільки набагато веселіші, трошечки хитріші, більш чесні – десь на половину за ваших сусідів навпроти і на четвертинку від того дядька, який учора вам продав гниле яблуко. Дарма, що вони менші вдесятеро, – зате спритні й милі. Тихо-тихо до вас підкрадуться і разом з вами заснуть над домашнім завданням. А знаєте, як солодко спиться під котячий муркіт? Та ще й над домашнім завданням!

А якщо залишите для кота увімкнений комп’ютер, та ще й з відкритим вікном електронної пошти… Будьте певні: замість очікуваного звіту ваш поважний бос отримає зашифроване послання. А звіт? Забудьте про звіт. Його вас уже немає.

Коти взагалі дуже помічні в роботі. Наприклад, якщо якійсь киці здасться, що в борщі, який ви готуєте, бракує багнюки з вулиці, то вона неодмінно скористається тією хвилькою, коли ви підете у погріб по буряк. Або допоможе вам перемолоти м'ясо для котлет. Звісно, коти добре перемелюють м'ясо. У них для цього всі зуби заточені.

Багнюка – неодмінний атрибут кожної киці, яка буває на вулиці. Навіть якщо за вікном сніг або дощ востаннє був два тижні тому. Ні – вона, звісно, чистюля і все із себе вимиє. Але зробить це на вашому ліжку.

У середньому на одному двоспальному ліжку стандартної величини між собою вживаються три-чотири киці. Всі інші шукають місця для миття на диванах та підвіконнях. Якби вдома не було пилососа, можна було б навесні садити картоплю не на городі біля хати, а в ліжку. А чого ж? Дуже навіть зручно.

А скільки вони залишають шерсті! Якщо зібрати усю з диванів, ліжок, вашого одягу, та ще вимести з-під ліжка, можна вив’язати три теплі светри на зиму – і ще маленьке покривальце для бездомного собаки, який уже другий місяць ночує під вашими вікнами.

Маєте цінні папери? Ніколи не забувайте щільно закривати усі шухляди й тумбочки. Краще на замок. Адже найменша щілинка може привести до великих втрат. Коти пролізають у дуже вузькі шпарини. Тут діє просте правило: просунув голову – пролізе й усе тільце.

Коти дуже люблять нові речі. Всі пакети, які ви принесли додому, підлягають негайній перевірці на міцність, на вміст смачненького або чогось, чим можна погратись. Врешті, коли продукти вже у холодильнику, а пляшечки з мікстурами в аптечці, пакет слугує прекрасним місцем для відпочинку. Якщо кіт заснув у пакеті, його можна винести надвір і почепити на якийсь гачок. Нехай знає, бешкетник, як себе не слід поводити.

Ви повернулися додому після важкого дня, завершили всі хатні справи й нарешті задрімали? Але коти ж за весь день виспалися. І не намагайтеся вкритися з головою. Пам’ятаєте про вузькі шпарини? Кіт обов’язково знайде доступ до вашого тіла під ковдрою.

Але не хвилюйтеся, мука ласкою довго не триватиме. Відчувши тепло та комфорт у ліжку біля улюбленого господаря, один примоститься біля вас на подушці, двоє ляжуть на ноги (так, щоб ви не змогли поворухнутися), ще двоє – на підвіконня біля ліжка. А решта по одному приходитимуть знадвору через кожні 15 хвилин. Саме тоді, коли ви нарешті задрімаєте, шкребтимуть у двері, просячись до хати. Потім зайдуть собі місце неподалік від вас і також позасинають, набираючи свою норму – 70% доби. І протягом ночі оберігатимуть ваші сни.

Бо завтра вам знову прокидатися на світанку.

Христя Дичко

Читайте також:

Неймовірні літні пригоди літературних персонажів, розказані ними самими
Годівничка
Осінь. Небо
«Сонячні заряди»


themesthemes/3602