– Ні, татко вже більше не п’є! Вчора зарплату приніс! – це Ромчик.

– То ми як накупили всього та як понаїдалися! – додає Ганнуся. – І риби! Я аж дві рибини з’їла! А макаронів! Уже ми до тієї каструлі з макаронами ходили-ходили, поки всю й виїли!

Сьогодні вони багаті, а отже – щедрі.

– Пригощайтеся, Дарино Іванівно! – дівчинка широким жестом кладе мені на стіл два круглих, заяложених, мало не до блиску зашурованих у кишені коржики. Зрештою, дивно було б, якби в цих Сойченків хоч одна річ сяяла чистотою, то чого коржики мають бути винятком?

Я підсвідомо вже відмовляюся і от-от скажу: “О, дякую, їжте самі!” – коли це чую:

– Вдома помастите маслом і вип’єте з чаєм. Така смакота!

– Неодмінно так і зроблю! Дякую! – і “весело” беру гостинця.

Цілий день коржики лежали на моєму вчительському столі, а я все якось не уявляла, куди їх подіти, і тому намагалася не помічати.

Після занять, коли дзвінком, наче мітлою, з класу повимітало всіх дітей і коли вже навіть Сойченки, гублячи то одну, то іншу річ, напіводягнувшись і напівзащібнувшись, вибралися за двері, я, виждавши якийсь час і спрагло напившись тиші, одягаюсь. “Ах, коржики ж!” – кажу собі, ніби й справді мало не забула про них. Обережно беру двома пальцями гостинця і виходжу. У дворі, немов злочинець, що замітає сліди, довго шукаю місце, де б ті коржики покласти, щоб до завтра їх нанюхав приблудний пес чи роздзьобали горобці.

“Отут за кущами ніхто не побачить!” – переконую себе і…

“Якби ще десь руки помити”, – думаю по дорозі, хоч і розумію, що суть не в брудних руках. І навіть не в отих нещасних коржиках.

Як відмитися від того, що залишила під кущем окрайчик дитячої щирості?..

Марина ПАВЛЕНКО

Читайте також: 
Ніна Ґрьонтведт. Rigor mortis
Іван Андрусяк. Вічний Терпець
Дзвінка Матіяш «Інжирне дерево»


Від редакції. Дорогі читачі, якщо у вас є досвід, яким ви захочете поділитися з нами в рубриці «Актуальне», надсилайте свої відгуки, колонки, коментарі на скриньку press_grani@ukr.net — можливо, саме ваш звичний досвід стане для когось неоціненним!themesthemes/3467