А пізніше вирішимо остаточно: «Рік був саме такий, як треба, – адже ми й руки склавши не сиділи, але й зірок із неба не хапали».

Починали рік ми традиційно з верстки подарункових книг – «Солька і кухар Тара-пата» Оксани Лущевської та Лани Світанкової в ілюструванні Ольги Гаврилової і «Корабель дурнів» Себастіана Бранта в ілюструванні Юрія Чаришнікова. Загалом 2012 року ми видали 19 нових книг та додрукували 10 накладів уже знайомих вам книжок, які ви так полюбили, що всі й розкупили. Це менше, ніж у попередні роки, однак загальний асортимент видавництва при цьому міцно тримається в межах приблизно 400 назв.

У березні ми відвідали Ляйпцизький книжковий ярмарок, у вересні – Московську книжкову виставку (а з Міжнародного конкурсу «Мистецтво книги» привезли в Україну дипломи І і ІІІ ступенів у різних номінаціях) і в листопаді – Московський non/fiction, поділилися з вами враженнями та фото. Наша книга «Вечера на хуторе близ Диканьки», геніально проілюстрована Володимиром Штанком, увійшла до Почесного списку сучасних книжок за версією  ІBBY (The International Board on Books for Young People). Список майстерно написаних, проілюстрованих і перекладених книжок для дітей щороку укладає міжнародне журі Літературної премії імені Г. Х. Андерсена. Дві наші книги також стали переможцями конкурсу «Краща книга України», який проводить Державний комітет телебачення і радіомовлення України. І зовсім несподівана для нас відзнака – книжка «Таємне Товариство Боягузів та Брехунів» Лесі Ворониної в ілюструванні Володимира Штанка стала переможцем «Дитячої книги року ВВС-2012». Взагалі ми дуже цінуємо рішення оргкомітету цього конкурсу виділити для дитячих книг окрему номінацію, адже якщо не дбати про дитячі книги й дитяче читання, то навіть найгеніальніші дорослі твори не матимуть у майбутньому читачів.

Крім звичних презентацій книг та зустрічей школярів із письменниками, які ми проводимо постійно, наше видавництво запровадило серію творчих зустрічей «Віршолюбики», яка мала шалений успіх у дітей та батьків. Вірші для дітей читали відомі письменники, журналісти, музиканти, громадські діячі, – й це несподівано для нас самих нерідко перетворювалося на справжні перфоманси. Чого вартий тільки виступ Олеся Донія із сюрпризами і перевдяганнями! У новому році ми плануємо залучити до «Віршолюбиків» ще й українських театралів та «кіношників».

Цього року ми активізували й посилили конкурсну роботу з дітьми та їхніми батьками в соціальних мережах – тепер там неодмінно триває чи акція, чи конкурс, чи розіграш. До нас долучилися тисячі нових симпатиків на Facebook та ВКонтакті, які самі зізнаються, що читають наші видавничі сторінки, наче щоденний міні-журнал. Тяжко працювали ми й над новим сайтом – і тепер радіємо, що нашим читачам стало на ньому цікавіше та зручніше. Запровадили на новому сайті рубрику «Актуальне», де ви маєте змогу двічі на тиждень читати ориґінальні авторські колонки. Разом із партнерами відкрили інтернет-магазин «Лулука», де ви знайдете наші книги за видавничими цінами, а також найкращі книги для дітей інших українських видавництв.

Також ми провели вже вчетверте конкурс «Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу» для учнів 4-5 класів та вдруге проводимо конкурс для вчителів «Найкращий конспект із позакласного читання сучасної української літератури у 5-9 класах загальноосвітніх навчальних закладів». Непросто було це зрушити самостійно, однак ми дуже хотіли порадувати школярів та вчителів – і нам це вдалося. 25 школярів із різних областей України отримають ноутбуки за свою любов до читання і сміливість взяти участь у конкурсі.

А особливо нелегким нашим досягненням було те, що ми порозумілися з учителями в ході конкурсу конспектів, познайомилися ближче з багатьма педагогами, заохотили переможців призами та зарядили оптимізмом усіх учасників.

Видавництво продовжило співпрацю з іноземними партнерами. Кілька наших книг цього року вийшли за підтримки Польського Інституту в Києві, Французького Культурного Центру, норвезького фонду NORLA. Ці поважні установи здійснюють активну діяльність в Україні, і ми цінуємо те, що не лише не розчарували їх співпрацею, а навпаки – заручилися довірою на нові спільні проекти наступного року.

До видавничого портфелю протягом 2012 року прийшло чимало цікавих творів, тож невдовзі у нас з’являться нові автори, також вас тішитимуть новими книгами вже відомі письменники. Ми продовжимо наповнювати ті серії, які ви вже полюбили, – «Книготерапія», «Сучасна дитяча проза», «Життя видатних дітей», «Сучасна дитяча поезія»… До роботи над книгами успішно долучилися і нові для нашого видавництва художники.

Окрім дитячої літератури, працівники видавництва протягом року активно читали книги відомих психологів та педагогів, присвячені роботі з дітьми, щоб бути більш підкованими не лише в літературних питаннях, але й житейських.

Протягом 2012 року у нас в офісі відбулося одне весілля, а дві наші колеґи готуються стати мамами. Кожен працівник нашого видавництва виріс у своїй професії, став упевненішим і сміливішим. Сьогодні у нас останній робочий день, і ми приїхали в офіс, щоб розповісти вам, яким був наш рік, отримати зарплати і гарненько поприбирати – упорядкувати архів з ілюстраціями, розгребти паперові гори вичиток, причепурити шафи й полички. А головне – перед тим, як роз’їхатися на новорічні канікули до 8 січня, щоб провідати своїх батьків, ми відсвяткуємо завершення 2012 року. На жаль, це неможливо зробити з усіма нашими авторами й читачами, але нас гріє те, що ви всі з нами. І знайте, що з вами –

Ваше видавництво «Грані-Т»


 • Про нас пишуть

 • Оксана Лущевська знайомить з головним чоловіком кулінарної книжки «Солька і кухар Тара-пата»

  Нещодавно світ побачила перша українська кулінарна книжка «Солька і кухар тара-пата», якою вже встигли посмакувати дітлахи і дорослі на презентації «Граней-Т». З дітлахами зустрілась одна з авторок смачної повісті Лана Світанкова. Разом вони гралися із «загадковим» печивом, перебирали зелень і квасолю, готували і смакували канапки. На жаль, познайомитися з головним героєм повісті кухарем Тара-патою так і не вдалося. Виправити цю несправедливість взялася друга авторка подарункової кулінарної книжки Оксана Лущевська.

 • Конкурси

 • «Найкращий конспект уроку з позакласного читання сучасної української літератури у 5-9 класах загальноосвітніх навчальних закладів у 2012-2013 навчальному році»

  Конкурс на кращий конспект уроку з позакласного читання (далі Конкурс) проводиться з метою популяризації сучасної вітчизняної книги і і читання сучасної української літератури учнями загальноосвітніх навчальних закладах.

 • ІV щорічний регіональний конкурс «Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу»

  Детальні умови ІV щорічного регіонального конкурсу «Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу»

 • Події

 • «Грані-Т» та МО «Остання барикада» презентують «Корабель дурнів» Себастіана Бранта і Юрія Чаришнікова

  24 травня в Національній парламентській бібліотеці України «Грані-Т» та мистецьке об’єднання «ОстаNNя барикада» презентують подарункове видання поеми німецького сатирика XV століття  Себастіана Бранта «Корабель дурнів». 23 травня в арт-ґалареї бібліотеки почне діяти виставка ілюстрацій до цієї книжки одного з найвідоміших сучасних українських художників-графіків Юрія Чаришнікова. Участь у презентації та відкритті виставки візьмуть головний редактор «Граней-Т» Олена Мовчан, доктор мистецтвознавства Ольга Лагутенко, арт-критик Марія Хрущак та актори Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І. Карпенка-Карого.

 • «Грані-Т» збирають усіх віршолюбиків у «КультіРа»

  25 лютого, в суботу, о 12:00 у руському клубі «КультРа» (вул. Володимирська, 4) видавництво «Грані-Т» влаштовує дитячі читання. Читати вірші для малечі будуть Марися Рудська, Олесь Доній, Сергій Архипчук, Юлія Банкова, Іван Андрусяк та Сергій Пантюк. Запрошуємо всіх маленьких і великих віршолюбиків!

 • Новини

 • Олесь Доній закликав у стінах Верховної Ради читати «Корабель дурнів» і… виправлятися

  23 травня народний депутат України, голова Мистецького об’єднання «ОстаNNя барикада» Олесь Доній провів у Верховній Раді брифінґ, присвячений виходу українського видання поеми Себастіана Бранта «Корабель дурнів». Участь у брифінґу взяли також головний редактор «Граней-Т» Олена Мовчан, арт-критик Марія Хрущак та актори Київського національного університету кіно, театру і телебачення ім. Карпенка-Карого.

 • Корабель дурнів продовжує своє плавання

  Нарешті починають танути сніги, і з першими потічками до України приплив «Корабель дурнів» німецького сатирика XV століття Себастіана Бранта. На його борту зібралися себелюбці та лжевчені, ворожбити й маги, донощики і підлизи, дармоїди та гультяї, нероби, картярі, святенники, п’яниці та інші персоніфіковані дурощі – всіх і не злічити. Вони виявилися такими живучими, що Корабель може знайти собі нових пасажирів і в нашій сучасній країні. Нового мистецького значення книга набула завдяки ілюстраціям Юрія Чаришнікова. Сьогодні ми ближче знайомимося з видатним твором німецько-бюрґерської літератури.

 • Бізнес, інновації, контракти і дискусії: враження від XXV Московської міжнародної книжкової виставки-ярмарку

  Книжкові виставки-ярмарки давно не є чимось новим і неочікуваним для українських книголюбів. На одних виставках зручно купити книжки за видавничими цінами, на інших – отримати автографи улюблених авторів, побувати на презентаціях, читаннях і різноманітних літературних перформансах. Та й узагалі книжковий ринок України розвивається таким чином, що читачеві постійно пропонують якісь книжкові дійства. І шкода, що він – цей український читач – не завжди цінує можливість познайомитися з автором і книжкою у креативний спосіб, бо ж неодноразово доводилося чути, що в Європі презентації книжок і зустрічі з авторами відходять у минуле. Схоже, за європейською моделлю влаштований і найбільший книжковий форум Росії міжнародного масштабу. Бо ж головна мета Московської міжнародної книжкової виставки-ярмарку – не продажі і популяризація читання, а, як зазначають організатори, активізація бізнес-контактів, перекладацької роботи та впровадження інноваційних технологій на книжковому ринку.

 • Німецька дитяча книжка: яскраво, сміливо і дотепно

  Головний редактор «Граней-Т» Олена Мовчан щойно повернулася з Лейпцизького книжкового ярмарку, переповнена книжковими враженнями, знайомствами, спілкуванням, новими ідеями і задумами. Сьогодні вона радо ділиться із читачами «Граней-Т» тим, що найбільше потішило її редакторське око і книжкове серце, – світлинами німецьких книжок для дітей та сучасних ілюстрацій.

 • «Грані-Т» запрошують на фотопрогулянку Лейпцизьким книжковим ярмарком

  13 березня у німецькому Лейпцигу стартував один із найбільших міжнародних книжкових ярмарків. Головною темою цьогорічного ярмарку став книговидавничий ринок Польщі, України та Білорусі. На українському стенді у Лейпцигу представлнені і книги «Граней-Т», більшість із яких уже отримала світове визнання на впливових книжкових форумах. Сьогодні ми даруємо нашим читачам унікальну нагоду познайомитися з обличчями, книжками, заходами, емоціями й креативними ідеями Лейпцизього книжкового ярмарку. Найбільше вразила «Грані-Т» величезна кількість відвідувачів, серед яких, що найприємніше, так багато дітей і підлітків.

 • Як дорослі віршолюби читали поезії маленьким віршолюбикам

  25 лютого у столичному руському клубі «КультРа» «Грані-Т» зібрало всіх дорослих і маленьких віршолюбиків на перші дитячі читання. Всі вони мали унікальну нагоду послухати, як читають дитячі вірші телеведуча Юлія Банкова, поети Іван Андрусяк та Сергій Пантюк, народний депутат Олесь Доній, художниця Марися Рудська та режисер Сергій Архипчук. Наприкінці заходу слухачі так і не змогли визначитися, хто з дорослих найкраще читав вірші, бо кожен із них (сам того не підозрюючи) володіє особливим і неповторним стилем читання поезій для дітей.

 • Вітаємо наших письменників та художників!

  Вітаємо наших любих письменників та художників – Оксану Лущевську, Лану Світанкову, Ольгу Гаврилову (які працювали над книгою «Солька і кухар Тара-пата») і  Юрія Чаришнікова (який ілюстрував сатиричну поему «Корабель дурнів» Себастіана Бранта) – з перемогами книг видавництва «Грані-Т» в IX Міжнародному конкурсі країн-учасниць СНД «Мистецтво книги»!

 • «Грані-Т» і Міжнародний конкурс країн-учасниць СНД «Мистецтво книги»

  Зовсім скоро стануть відомими переможці престижного міжнародного книжкового конкурсу «Мистецтво книги», на який цьогоріч «Грані-Т» подали відразу дві новинки: подарункове видання поеми Себастіана Бранта «Корабель дурнів» з ілюстраціями Юрія Чаришнікова та кулінарну повість для дітей «Солька і кухар Тара-пата» Оксани Лущевської та Лани Світанкової з ілюстраціями Ольги Гаврилової. Для «Граней-Т» участь у «Мистецтві книги» – справа надзвичайно відповідальна, адже з часу заснування видавництва не минало й року, щоб котрусь із «гранівських» книг авторитетне міжнародне журі не визнало найкращою. Пропонуємо пригадати переможців попередніх років і ближче познайомится з найзнаковішим книжковим конкурсом на території країн-учасниць СНД.

 • Чути і бачити

 • Буктрейлер на книжку Ніни Е. Ґрьонтведт "Привіт, це я!"

  Нелегка це справа — дорослішання. Іноді воно виливається в суцільну халепу: молодша сестричка — вереда, найкраща подруга — зрадниця, сусідський хлопчина Стіан — повний бовдур, батьки — далекі, наче космос.

 • Віршолюбики. Олесь Доній читає вірші для малечі

  25 лютого 2012 року у столичному руському клубі «КультРа» видавництво «Грані-Т» влаштувало дитячі читання.

 • Презентація книжки «Солька і кухар Тара-пата»

  21 квітня 2012 р. видавництво «Грані-Т» спільно з мережею родинних ресторанів «Борщ» та компанією «КЛО» презентували першу в Україні кулінарну книжку для дітей «Солька і кухар Тара-пата».

 • Буктрейлер до книжки «Солька і кухар Тара-пата»

  Смакота — річ, звісно, дуже приємна, однак не така проста, як здається на перший погляд. Бо що, скажімо, у вас передовсім асоціюється зі словом «смакувати»?

themesthemes/3060