Роман Маленков народився 5 вересня 1978 року у Білій Церкві на Київщині. У 2001 році закінчив географічний факультет Київського університету імені Тараса Шевченка, а у 2004 році – аспірантуру цього ж факультету. Із 2004 року працює викладачем в інституті землевпорядкування та інформаційних технологій при національному авіаційному університеті. Найбільша пристрасть – мандрівки. Улюблений регіон – Наддніпрянщина.

Із 1999 року Роман Маленков є науковим співробітником ДП «Центр екологічного моніторингу України», був безпосереднім учасником численних польових експедицій, які проводились цією організацією у різних куточках України. Серед них ландшафтознавчі дослідження 30-кілометрових зон Хмельницької та Рівненської АЕС (Хмельницька, Рівненська та Тернопільська області), інженерно-екологічні вишукування на трасах проектованих газопроводів Богородчани - Ужгород (Івано-Франківська та Закарпатська області, 240 кілометрів через Карпати), Кам’янка-Бузька - Тернопіль (Львівська та Тернопільська області), Армянськ - Джанкой (АР Крим), «Ворскла Сталь» (Полтавська область). Безпосередній учасник проектів розширення: Поліського природного заповідника (Житомирська область), Карпатського біосферного заповідника (Закарпатська область); створення національних природних парків «Великий Луг» (Запорізька область) та «Голосіївський» (Київська область). В 2001-2004 році проводив польову геоморфологічну практику для студентів Київського університету імені Тараса Шевченка у долині Чорної Тиси (Закарпатська область). Є членом Українського географічного товариства. Із 2009 року за сумісництвом працює науковим співробітником у регіональному ландшафтному парку «Міжрічинський» (Чернігівська область).

Із 2005 року Роман Маленков є головним редактором веб-сайту «Україна Інкогніта». В 2008 році працював ведучим та сценаристом краєзнавчого телесеріалу «Унікальна Україна».

 • Маленков Роман В матеріалах сайту:

 • Новини

 • Мапа вихідного дня: Умань – не лише «Софіївка»!

  Для більшості непосидюх слово «Умань» і слово «Софіївка» – синоніми. Адже туристичні фірми, організовуючи екскурсійні поїздки «в Умань», мають на увазі лише екскурсії до прекрасного парку, розташованого на околиці міста. І навіть деякі досвідчені мандрівники дивуються, почувши про те, що можна їхати на екскурсію до Умані, але не в «Софіївку». Що ж то за Умань без «Софіївки»? Саме це ми вирішили з’ясувати й оцінити Умань без прогулянки дендрологічним парком. Тож пакуйте бутерброди і нумо в дорогу!

 • На «Мапі вихідного дня» край Богдана, гайдамаків і декабристів

  Для тих, хто не обрав мандрівний напрямок на вікенд, пропонуємо маршрут за путівником «Граней-Т», який охоплює чотири адміністративні райони: Черкаський, Чигиринський, Смілянський та Кам’янський. Усі ці райони об’єднує річка Тясмин. У її долині не раз розгортались доленосні події української історії. Тут була і гетьманська столиця Богдана Хмельницького, і головна фортеця Петра Дорошенка, і зародження руху гайдамаків.

 • На мапі вихідного дня Канів та «67 зупинок Черкащини»

  Сьогодні традиційна п’ятнична рубрика для любителів мандрів запрошує всіх непосидюх до Канева, що на Черкащині. Цей край багатий на об’єкти часів Київської Русі, польського періоду, яскраві приклади козацької архітектури та атракції російсько-радянської імперської епохи. Визначитись із маршрутами на мапі вихідного дня допоможе Дмитро Маленков та путівник «67 зупинок Черкащини».

 • На мапі вихідного дня Західне Надросся

  Традиційно для п’ятниці «Грані-Т» кличуть усіх непосидюх у мандри. На цей раз ми пропонуємо завітати в край, у якому творилась історія Русі, та й сама назва «Русь» походить звідси. Надросся – серце східнослов’янської цивілізації, але водночас, і полігон доленосних історичних експериментів, подібних яким Європа не знала.

 • Презентація культурологічних проектів 2008 р.

  18 серпня о 16:00 в рамках ІV Київської Міжнародної книжкової виставки-ярмарку відбулася презентація культурологічних проектів видавництва «Грані-Т» (Український Дім, Кобзарська світлиця).

 • Ще?
personspersons/97