«Моя мама Інґер Гаґеруп була добре відома, і можу сказати, що вона дуже гарна поетеса. Мій брат писав поезію, романи і п’єси для театру. Наш батько вчителював, але й він писав книжки для дітей. Тож змалку мені зовсім не хотілося бути письменником. Я мріяв стати олімпійським чемпіоном із метання списів, але, відверто кажучи, мені не пощастило. Ще в мене була мрія стати актором, от я ним і став. Упродовж року я навчався в театральній школі в Англії, а після того – чотири роки в Норвегії. Коли я здобув освіту, мене взяли на роботу до Національного театру в Осло, де я працював актором і драматургом. У дитинстві мені хотілося бути звичайним хлопчиком, як усі (Джерело: litakcent.com)»

Клаус Гаґеруп – відомий сучасний норвезький письменник, актор і режисер. Народився 1946 року в Осло. Батьки – Андерс та Інґер Гаґеруп також були письменниками. В родині панувала тепла і творча атмосфера.

В дитинстві Клаус займався спортом, а в підлітковому віці почав мріяти про акторську кар’єру. Вступив до театральної школи в Англії. Потім навчався театральної режисури в Осло. Перший літературний досвід – драматичні та поетичні твори, які принесли автору успіх і популярність. Працював актором та режисером у театрі та на телебаченні. Писав п’єси та радіовистави.

За останні роки став відомим завдяки творам для дітей та підлітків. Лауреат багатьох премій та найпрестижнішої літературної відзнаки в Норвегії – Премії Браги.

 • Гаґеруп Клаус В матеріалах сайту:

 • Про нас пишуть

 • Добрі книжкові подарунки, або Три незамінні речі

  Друг читача опублікував кілька нотаток про «равликів», «королів» і любов. Саме за такими критеріями рецензент видання Христя Нечитайко поділила дитячі книжки на три категорії.

 • Клаус Гаґеруп: «Я залюбки відвідав би Україну…»

  Клаус Гаґеруп – одна з найпомітніших постатей у норвезькій літературі для дітей та підлітків. Щоправда, він також є автором кількох “дорослих” книжок і спогадів про свою матір, видатну норвезьку письменницю Інґер Гаґеруп.

 • Події

 • Запрошуємо у Національну бібліотеку України для дітей

  13 жовтня о 12:00 у приміщенні Національної бібліотеки України для дітей (м. Київ, вул. Баумана, 60) відбудеться зустріч за участі Катерини Єгорушкіної, дитячого казко- та книго терапевта, авторки коментаря для дорослих у книзі «Золота вежа» Клауса Гаґерупа, та видавництва «Грані-Т».

 • Новини

 • Більше ніж співпраця

  В Україні діє низка культурних центрів різних країн. А значно більше – посольств, які мають опікуватися, зокрема, і культурним взаємозбагаченням. У деяких країнах потужно працюють фонди підтримки перекладів, які сприяють і виданню перекладів українською. Кожна така інституція прямо чи опосередковано причетна до культурного життя українців, хоча й, закономірно, пропаґує «продукти» саме своєї країни.

 • Вийшла книга відомого норвезького письменника Клауса Гаґерупа «Золота вежа»

  У видавництві «Грані-Т» вийшла книга відомого норвезького письменника Клауса Гаґерупа «Золота вежа» із серії «Книготерапія». Повість про дівчинку Маріанну торкає душу своєю справжністю і правдивістю (хоча не обходиться й без «чарів»))). Тут немає традиційних повчань на тему зла і добра, адже реальний світ не ділиться на чорний і білий. І навіть найбільше лихо, якщо зробити з нього правильні висновки, може надати душевних сил для того, щоб перемогти страх і навчитися бачити більше і «глибше», ніж раніше.  

 • До відома наших авторів та читачів

  Поширилася інформація про те, що видавництво «Грані-Т» припинило свою діяльність. Ми дуже любимо наших авторів, читачів, партнерів і те широке коло людей, які стали нашими друзями, тому вважаємо за потрібне спростувати ці плітки і повідомляємо, що видавництво «Грані-Т» аж ніяк НЕ ПРИПИНЯЄ свою роботу, а просто йде на літні канікули.

 • Ще?
personspersons/88