«Казка – це не безхребетний, інфантильний жанр, призначений лише для дітей чи змалілих дорослих. Це чи не найкрасивіша, найпозитивніша форма прозового висловлення, що дозволяє вирішувати питання, проблеми. Недаром у модерній психології часто використовують принцип казкового письма – тому людина називає біду, яка її мучить – і зовсім неважливо, чи вона пише про зайця, чи про муху... Приблизно так я і пишу – помічаю існуючі проблеми в характерах своїх дітей чи дітей своїх знайомих, страх, комплекси, їхні прагнення і пробую ці питання дослідити в казочках про звірів, іноді додаючи трошки кінського гумору. Така собі невеличка психотерапія. Однак це не чисто терапевтичні казки. До всього того додається і поетика абсурду, автоіронія, бо людині здорово посміятися і з себе самого, своєї серйозності, подивитися на все немовби збоку.»

Вітаутас В. Ландсбергіс – литовський поет, прозаїк, драматург, кінорежисер і кінопродюсер, автор книг для дітей; син політика Вітауса Ландсбергіса.

Народився 25 травня 1962 року у Вільнюсі (Литва). Закінчив філологічний факультет (за спеціальністю литовська мова та література) Вільнюського державного університету. Під час навчання брав участь в університетському фольклорному ансамблі «Ratilio». 1980 року, коли ще під час навчання у друці з'явилися його перші вірші та замітки, додав до імені літеру V, щоб його публікації відрізнялися від публікацій батька.

У Тбіліському театральному інституті ім. Шота Руставелі вивчав кінорежисуру. Стажирувався у Нью-Йорку у литовського патріарха альтернативного кіно Йонаса Мекаса та у Польщі у Кшиштофа Кесльовського і Кшиштофа Зануссі.

1993 року збірку казок «Історії Рудоносика» («Rudnosiuko istorijos») названо найкращою книгою року для дітей (виправлене видання вийшло 2006 року). Книгу «Любов коня Домінікаса» («Arklio Dominyko meile») визнано найкращою книгою для дітей і підлітків 2004 року. За нею поставлено виставу у Молодіжному театрі (2006; режисер Альбертас Віджюнас).

Створив приватну відеостудію «A PROPOS», яка випускає документальні та ігрові фільми. За п'ятнадцять років роботи відеостудії було створено вісімнадцять документальних та два художні фільми.

З 2005 року член Спілки письменників Литви.

 

 • Ландсбергіс Вітаутас В. В матеріалах сайту:

 • Про нас пишуть

 • Добрі книжкові подарунки, або Три незамінні речі

  Друг читача опублікував кілька нотаток про «равликів», «королів» і любов. Саме за такими критеріями рецензент видання Христя Нечитайко поділила дитячі книжки на три категорії.

 • Події

 • У Музеї Тичини відкриється виставка ілюстрацій Надії Дойчевої-Бут

  18 травня за підтримки видавництва «Грані-Т» в Літературно-меморіальному музеї-квартирі Павла Тичини відкриється персональна виставка ілюстрацій київської художниці Надії Дойчевої-Бут «Крила». «Коли буденність заполоняє і здається неможливим  змінити реальний хід подій,  варто хоча б тимчасово «вимкнути» в собі дорослого і втекти у світ фантазій і марень, світ людських істот, які ще не втратили здатність літати уві сні», — пояснює концепцію виставки художниця.

 • «Грані-Т» презентують «волошкові» книжки Дмитра Чередниченка

  28 січня, у суботу, о 12:00 у столичному руському клубі «КультРа» (вул. Володимирська, 4) видавництво «Грані-Т» презентує дві книги, до створення яких долучився письменник, перекладач Дмитро Чередниченко, — «Любов коня Домінікаса» та «Чого Волошка запишалася». На всіх маленьких відвідувачів презентації чекає подарунок від художниці Надії Дойчевої-Бут — майстер-клас із малювання волошки.

 • Новини

 • Диво-слони і манірна мавпочка від Надії Дойчевої-Бут (ФОТО)

  19 червня в рамках першої персональної виставки Надії Дойчевої-Бут в Літературно-меморіальному музеї Павла Тичини відбувся майстер-клас художниці. Цього разу маленькі та дорослі учасники майстер-класу малювали диво-слонів із книжки «Любов коня Домінікаса», але слонами все не обмежилося :)

 • Надія Дойчева навчить дітей малювати диво-слонів

  19 червня об 11:00 в Літературно-меморіальному музеї Павла Тичини (м. Київ, вул. Терещенківська, 5) розпочнеться майстер-клас художниці Надії Дойчевої-Бут із малювання диво-слонів. Нагадаємо, що нині в Музеї Тичини триває перша персональна виставка Надії «Крила».

 • Учасники літературної студії «Радосинь» познайомилися із книжками Дмитра Чередниченка

  19 квітня в Будинку письменника відбулося чергове засідання літературної студії «Радосинь». Ось уже 20 років керівником студії, з якої вийшло чимало українських авторів, є відомий письменник, перекладач Дмитро Чередниченко.

 • Інтерв’ю з Вітаутасом В. Ландсбергісом

  Любі читачі! Цього року у серії «Сучасна дитяча проза» видавництва «Грані-Т» вийшла книга відомого литовського письменника Вітаутаса В. Ландсбергіса «Мишка Зіта» в перекладі українською Дмитра Чередниченка.

 • Більше ніж співпраця

  В Україні діє низка культурних центрів різних країн. А значно більше – посольств, які мають опікуватися, зокрема, і культурним взаємозбагаченням. У деяких країнах потужно працюють фонди підтримки перекладів, які сприяють і виданню перекладів українською. Кожна така інституція прямо чи опосередковано причетна до культурного життя українців, хоча й, закономірно, пропаґує «продукти» саме своєї країни.

 • Дикий кінь Домінікас нарешті в Україні!

  Свого часу дикий кінь Домінікас здійснив дивовижну мандрівку в далеку Африку, щоб урятувати свою кохану квіточку волошку, – й цим прихилив до себе серця литовських дітей! А тепер він завітав до України – щоб і українські малюки спізнали все тепло, ніжність, доброту, всю любов, якою проміниться ця непересічна книжка.

 • Презентація «Мишки Зіти» у Посольстві Литви

  На початку цього року відбувся книжковий дебют в Україні одного з найвідоміших та найулюбленіших литовських письменників Вітаутаса В. Ландсбергіса. У видавництві «Грані-Т» з’явилася його книга «Мишка Зіта» в перекладі на українську Дмитра Чередниченка, з ілюстраціями Надії Дойчевої.

 • Презентація «Мишки Зіти» у Посольстві Литви

  15 квітня о 17:00 у Посольстві Литовської Республіки в Україні (що по вул. Буслівська, 21) відбудеться презентація книги Вітаутаса В. Ландсбергіса «Мишка Зіта».

 • Українські видавці - вперше на Vilnius Book Fair

  Vilnius Book Fair - найбільший книжковий ярмарок країн Прибалтики та один із найвідоміших у Європі. Традиційно він проходить 12-15 лютого у виставковому центрі LITEXPO. Стартував Vilnius Book Fair 2000 року, тож цьогоріч організатори святкували першу «круглу» дату - десятиріччя. А крім того, тут урочисто відзначали ще одну, набагато «круглішу» дату, якою в цій дружній країні не без підстав пишаються, тож нинішній ярмарок їй і присвятили, - тисячоліття першої згадки назви «Литва» в письмових джерелах.

 • Ще?
personspersons/87