«Насамперед писання спонукає мене вчитися, розвиватися, пізнавати щось нове, повертатися до написаного, аналізувати його, міркувати над тим, що можна змінити… Загалом, писання, як його бачу я, має багато функцій, і всі вони частково збігаються і переплітаються між собою. Читаючи нещодавно дослідження двох американських авторів Лінди Т. Парсо і Леслі Солабуччі «Бути письменником: репрезентація письменників у сучасних романах для дітей», я виписала собі ось таку думку: «Персонажі [а там мова йде про літературних авторів – О.Л.] пишуть тому що: … бажають щось запам’ятати/шукають комунікації/хочуть викрити несправедливість/заохочені чи натхнені вчителем/мають письменницьку свідомість… » (ст. 47). На мою думку, трактування цікаве, та, власне, я не можу сказати, що я пишу, маючи котрусь із згаданих функцій за основу. Я пишу, коли мені спадає на думку якась ідея, а також тоді, коли я відчуваю, що настав час спробувати викласти свої думки на папері. Буває, що я «подумки» досить довго «пишу» невеличкі тексти, а буває, що великі пишуться несподівано і швидко. Буває так, що деякі ідеї подовгу визрівають, а деякі приходять мимохідь. Але писання для мене стає суттєвим лише тоді, коли я отримую відгуки від читачів, бо саме те, що мій текст до когось «заговорив», і те як він «заговорив», може, і свідчить про те, що авторської мети досягнуто. Може, насправді це і є відповідь на запитання «Чим для мене є писання?»

Оксана Лущевська (нар. 17 лютого1982, м. Тальне, Черкаська область) – дитяча письменниця.

Закінчила філологічний факультет Уманського дер­жавного педагогічного університету імені Павла Григоровича Тичини 2004 року. З 2010 по 2012 року навчалася в магістратурі Пенсильванського державного університету (США). Вивчала російську літературу та компаративістику, а також дитячу літературу та дитячі студії. Нині – аспірантка Університету Джорджії.

Автор книжок для дітей «Дивні химерики, або Таємниця старовин­ної скриньки» (Київ, «Грані-Т», 2009), «Різдвяні повісті» (Київ, «Грані-Т», 2010 – у співавторстві з Зоряною Живкою, Валентиною Вздульською та Гавріелою Шапіро), «Життя видатних дітей: Оксана Лущевська про Христофора Колумба, Джона Ньюбері, Чарльза Дарвіна, Дніпрову Чайку, Перл Сайденстрікер Бак» (Київ, «Грані-Т», 2011), «Втеча» (Київ, «Грані-Т», 2011), «Золоте колесо року» (Київ, «Смолоскип», 2011), «Сева і Ко» (Тернопіль, «Навчальна книга – Богдан», 2011), «Друзі за листуванням»,  «Найкращі друзі» (Львів, «Видавництво Старого Лева», 2011-2012), «Солька і кухар Тара-пата» (Київ, «Грані-Т», 2012 – у співавторстві з Ланою Світанковою).  

Переможець ІІ Всеукраїнського конкурсу творів для дітей шкільного віку «Золотий лелека» (2008). Лауреат конкурсів «Гранослов» (2007), «Витоки» (2008), «Рукомесло» (2008, 2009) та Літературного конкурсу видавництва «Смолоскип» (2009).

Співзасновниця блогу про сучасну дитячу літературу «Казкарка» (2011). Одна з трьох співзасновниць літературно-мистецького порталу «Захід-Схід» (2008-2012).

Друкувалася в періодиці та антологіях, зокрема в антології авторського зарубіжжя «АЗ, два, три… дванадцять – лист у пляшці», «Червоне і чорне: Сто українських поеток ХХ сторіччя» та збірниках для дітей. 

 

  • Лущевська Оксана В матеріалах сайту:

personspersons/86