«У дитинстві я думав, що література – це машина часу. Захочеш – подасися на тисячі років в минуле або далеке майбутнє. Ні, все видалося складніше. Література – це та чарівна паличка, за допомогою якої ти можеш збагнути і навіть змінити минуле, вплинути на теперішнє і створити майбутнє. Обережним потрібно бути, спілкуючись з юною душею, а писати для дітей потрібно весело і безстрашно. Ми балансуємо на краю сторінки…»

Олександр Макаров народився 1954 року в Одесі. Як і всякий одесит, мріяв про скарби, подорожі, пригоди. Придумані ним історії дуже подобалися однокласникам. Вони навіть плутали на уроках географії реальні та вигадані ним країни. Закінчив Одеську державну академію холоду, факультет криогенної техніки в 1977 році. Працював інженером, помічником режисера на кіностудії, викладачем, журналістом.

Опублікував більш ніж 120 статей в 36 газетах та журналах. Веде літературну студію. За молодіжні публікації в газетах «Комсомольська правда», «Аргументи і факти» і журналах нагороджений 2008 року медаллю «90 років ВЛКСМ». 2009 року за заслуги в сфері літератури і науково-педагогічну діяльність— медаллю «Михайло Андрійович Шолохов». Кавалер ордену «За віру і вірність». Все життя займався колекціонуванням. Найціннішими придбаннями виявилися цікаві й повчальні історії з життя, які збирає і записує до сих пір. На сьогодні є членом Національного союзу журналістів України. Головний редактор Одеського міського Центру здоров’я.

Основні твори: «Банкноти В’єтнаму» (1998); «Мамо, захисти мене!» (2008); «Арт-терапія. Лікування захопленням» (2009); «Дідусь іде до школи» (2008); «Вчителю, допоможи мені»; «Допоможи дитині на роздоріжжі».
 • Макаров Олександр В матеріалах сайту:

 • Новини

 • «З книгою – до дітей!» у Києві

  12 червня в приміщенні загальноосвітньої школи-інтернату № 14 м. Києва у межах третього етапу всеукраїнського благодійного проекту «З книгою – до дітей!» відбулася зустріч вихованців школи-інтернату з президентом Благодійного фонду «Обдаровані діти - майбутнє України» Владою Литовченко та відомим українським письменником Андрієм Кокотюхою.

 • День української книги в Одесі

  20 травня в бібліотеці ім. Маяковського (м. Одеса) відбулась презентація книг Олександра Макарова та Олексія Надемлінського, присвячена Дню української книги в Одесі.

 • «З книгою – до дітей!» у Житомирській області

  19 травня 2009 року в Житомирській області розпочався Всеукраїнський благодійний проект «З книгою – до дітей!».

 • «З книгою – до дітей!» у Волинській області

  У Волинській області розпочався Всеукраїнський благодійний проект «З книгою – до дітей!». В межах першого етапу благодійного проекту за участі віце-прем’єр-міністра України Івана Васюника відбулося урочисте вручення сучасної дитячої літератури для формування бібліотек шести дитячих установ Волині.

 • На Одещині стартував благодійний проект «З книгою – до дітей!»

  24 квітня в Одеському обласному центрі української культури відбулася прес-конференція з нагоди старту в області першого етапу благодійного проекту  «З книгою – до дітей!».

 • «З книгою – до дітей!» в Одеській області

  24 квітня о 12:00 в приміщенні Обласного центру української культури (м. Одеса, вул. Польська, 20) відбудеться прес-конференція Всеукраїнського благодійного проекту  «З книгою – до дітей!» в Одеській області.

 • Презентація «Курсу юного антиквара»

  2 квітня, в Міжнародний день дитячої книги, у читальному залі Дитячої бібліотеки ім. Гайдара (Одеса) відбулась презентація книги одеського автора Олександра Макарова – «Курс юного антиквара».

 • Ще?
personspersons/77