«Я навчився виходити в простори, де мешкає моє справжнє і кілька уявних “я”, виявив, що в тих просторах є не лише темні печери й затхлі пивниці, — як видавалося раніше, — а й полуничні галявини форева. Вчуся додумувати думки до кінця — презабавна штука, яку чомусь рідко хто практикує. І мені набридло торгувати лайном — цим і так займаються всі довкола (Джерело: ZAXID.NET)»

Юрко ІЗДРИК — прозаїк, есеїст. Літератор, художник, музикант.

Народився в Калуші 16 серпня 1962 року. В 1984 закінчив Львівську політехніку. Працював інженером.

У 1989 заснував «часопис текстів і візії» «Четвер», який з 1992-го редагує разом із Юрієм Андруховичем. Кожне з чисел часопису укладалося за принципом концептуального альманаху.

Активно включився в мистецьке життя наприкінці 80-х. Брав участь у багатьох виставках та акціях, працював над оформленням книжок та журналів, записував музику.

В той же час з'явилися перші публікації в журналі «Четвер» — цикл оповідань «Остання війна» та поетичний цикл «Десять віршів про Батьківщину». Дещо пізніше публікувався у варшавському андеґраундовому часописі «Відрижка».

Знайомство з Андруховичем, а також згуртування довкола журналу «Четвер» молодих івано-франківських авторів виявилося важливим чинником у формуванні Іздрика як письменника.

Результатом був вихід з контркультурного підпілля і перша «легітимна» публікація в журналі «Сучасність» повісті «Острів Крк». Повість була позитивно оцінена критикою і згодом з'явилася у польському перекладі на шпальтах «Literatura na Świecie».

Постійне метання поміж музикою, візуальним мистецтвом і літературою, здається, вирішується на користь останньої. Втім, це не заважає Іздрику, постійно наголошуючи на власному дилетантстві, записати два фортепіанні концерти, брати участь у міжнародних виставках, чи, скажімо, проілюструвати перевидану книгу Андруховича «Екзотичні птахи чи рослини».

В 1997 році після неодноразових видруків частинами й уривками з'являється окремою книгою роман «Воццек» — квінтесенція дотихчасових художніх пошуків Іздрика, котра має виразні ознаки вичерпаності певних прийомів та знахідок.

Про подібну вичерпаність, — цього разу не формальну, а дидактичну, — щоразу більше свідчать регулярні культурологічні публікації Іздрика в газеті «День». Про себе Іздрик найчастіше говорить так: «Я людина твердих, майже незламних принципів, котрі постійно порушую», що підтверджується й цитатою з «Воццека»: «…проблема винищення мудаків не є вже такою складною. Власне кажучи, вона є есхатологічною проблемою, адже мудаки — практично всі».

Твори:

 • «Острів Крк» (1993)
 • «Воццек» (1997)
 • «Подвійний Леон» (2000)
 • «Інший формат: Юрко Іздрик» (Івано-Франківськ: Лілея-НВ, 2003)
 • «AMTM» (Львів: Кальварія, 2004)
 • «3:1» – це «Острів Крк», «Воццек» і «Подвійний Леон» (Харків: «Клуб Сімейного дозвілля»)
 • Флешка (2007)
 • Чеслав Мілош «Родинна Європа», разом із Лідією Стефановською (Літопис, 2007)
 • «Дорогою на Бабадаг» (Критика, 2006)
 • Іздрик Юрій В матеріалах сайту:

 • Новини

 • Шукайте книжки з серії «De profundis» в електронному форматі

  «Грані-Т» вирішили зробити подарунок для власників електронних рідерів: віднині книжки Іздрика, Євгенії Кононенко, Олександра Євтушенка й Анатолія Дністрового із серії «De profundis» можна знайти в електронному форматі в інтернет-книгарні «Obreey Store».

 • Ким є Скворода для нас сьогодні?

  8 листопада в Інституті філології відбулася IV Академічна дискусія на тему: «Г.С.Сковорода – 2012» в рамках проекту «Українська гуманітаристика: діалог культур між Сходом і Заходом».

 • Анатолій Дністровий і видавництво «Грані-Т» відвідали Тернопіль

  16 червня київське видавництво «Грані-Т» і письменник Анатолій Дністровий зустрілися із тернопільськими читачами. Відбулося одразу три зустрічі – з викладачами та студентами Тернопільського національного технічного університету ім. І.Пулюя, Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка та читачами у міській книгарні «Є». Київські гості презентували серію інтелектуальної есеїстики «De profundis», у рамках якої вийшли книги есе Юрія Іздрика, Івана Андрусяка, Євгенії Кононенко, Степана Процюка, істориків Ярослава Грицака, Романа Шпорлюка, літературознавців Леоніда Ушкалова, Віри Агеєвої та багатьох інших авторів.

 • Юрко Іздрик презентує «Флешку» у Франківську

  23 квітня о 18:00 в Івано-Франківську, в культурно-мистецькому центрі «Є» (вул. Незалежності, 31) відбудеться презентація нових книжок Юрка Іздрика «3:1» та «Флешка 2 GB» (остання вийшла у видавництві «Грані-Т» у серії «De profundis»).

 • Вийшла в світ нова книга Юрка Іздрика

  У видавництві «Грані-Т» вийшла в світ нова книга Юрка Іздрика «Флешка-2GB».

 • Ще?
personspersons/75