Народився 8 січня 1946 року в Ленінґраді.

У 1970 р. закінчив філологічний факультет Ленінґрадського університету.

Із 1982 р. – член Спілки письменників.

Нині – член Ради Спілки письменників Санкт-Петербурґа, голова секції художнього перекладу Спілки письменників, керівник студії художнього перекладу при Французькому інституті Санкт-Петербурґа, член Міжнародного ПЕН-клубу та ґільдії «Майстри літературного перекладу».

У 2002 р. став лавреатом Почесного диплома Міжнародної Ради з дитячої та юнацької книги (IBBY) за переклад книги П’єра Ґріпарі «Казки вулиці Брока».

У 2003 р. був удостоєний літературної премії ім. Моріса Ваксмахера, яку вручає Французький уряд і Посольство Франції в Москві за найкращий переклад французької художньої літератури. Премією відзначена книга перекладів прози Ґійома Аполлінера «Гниющий чародей. Убиенный поэт» (2002).

У 2005 р. отримав премію ім. С. Маршака за найкращі дитячі вірші. Премією відзначена книга «Праздник букваря» (2004).

У 2006 р. книги «Проклятые поэты» і «Стихи французских поэтов для детей» удостоєні почесних грамот на «Невському книжковому форумі». Книга «Проклятые поэты» (2005) стала дипломантом конкурсу Федерального аґентства з друку і масових комунікацій у рамках 19-го Московського міжнародного книжкового ярмарку (ММКЯ) «Книга року» в номінації «Уроки французької».

У 2007 р. книга поезій для дітей «Детское время» (2007) стала переможцем конкурсу «Книжка року» у номінації «Разом з книгою ми ростемо». Вона ж стала переможцем конкурсу літератури для дітей «Червоні вітрила» в номінації «Поезія».

У 2008 р. отримав премію «Ілюмінатор», що присуджується журналом «Иностранная литература» за видатні заслуги в галузі перекладу та дослідження зарубіжної літератури; премія присуджена за авторську білінґву «Проклятые поэты». Журнал «Звезда» присудив премію за найкращу поетичну добірку 2007 року. Ґільдія «Майстра літературного перекладу» присудила премію «Майстер» за книги перекладів Ґ. Аполлінера, П. Пікассо і двотомник вибраних перекладів французької лірики.

У 2009 р. став лавреатом літературної премії імені Корнія Чуковського за видатні творчі досягнення у вітчизняній дитячій поезії.

У 2011 р. отримав літературну премію ім. А.П. Чехова «За внесок у російську літературу» («Золоте перо Русі»).

У 2012 р став лавреатом Премії Уряду РФ у галузі культури – за книгу віршів для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку «Детское время».

Автор восьми книг лірики: В ритме прибоя – Л, 1986; Неправильные глаголы – М, 1990; Подземный переход – СПб., 1995; Алфавит разлуки – СПб., 1995, Театр теней – СПб., 1999; Замурованный амур – СПб., 2003; Амбидекстр – СПб., 2010; Отчасти – СПб., 2013.

 • Яснов Михаїл В матеріалах сайту:

 • Про нас пишуть

 • Михаїл Яснов: Писати для дітей можна тоді, коли відчуваєш внутрішнє щастя

  Цей автор – один із «найдитинніших» письменників, чиї книжки – на переконання багатьох мам і татусів – обов’язково мають стояти на дитячій поличці.

 • Події

 • Віршолюбики. Дівчачий день

  31 березня, в суботу, о 12:00 у столичному руському клубі «КультРа» (вул. Володимирська, 4) видавництво «Грані-Т» влаштовує чергові дитячі читання. Цього разу «Віршолюбики» матимуть не просто дитяче, а й особливе «дівчаче» обличчя – адже читати вірші для малечі будуть журналісти Ірина Ванникова та Марічка Падалко, письменниці Світлана Поваляєва та Лариса Денисенко, мисткиня, співачка Анжеліка Рудницька й олімпійська призерка Олена Говорова.

 • Новини

 • Як звучали «Віршолюбики»

  П’яті «гранівські» «Віршолюбики» зібрали найбільшу кількість маленьких і дорослих слухачів, ще б пак – 13 жовтня у руському «КультіРа» було стільки дивовиж! Вірші найкращих дитячих поетів декламували, співали, клали на музику, поєднували із танцями, іграми і відгадуванням загадок.

 • Літні «Віршолюбики»

  6 липня, напередодні свята Івана Купала, в Літературно-меморіальному музеї Павла Тичини за підтримки Мистецького об’єднання «ОstаNNя барикада» відбулися традиційні дитячі читання «Граней-Т». Читання для малечі – справа настільки відповідальна і важлива, що відомі «барикадівці» Олесь Доній, Світлана Поваляєва, Павло Коробчук та Яна Конотоп прийшли на читання з-під стін Українського дому, де в ці дні тривають протестні акції проти нового мовного закону.

 • «Купальські віршолюбики» разом із «Гранями-Т» та МО «ОsтаNNя Барикада»

  Із думкою про малечу, яка не поїхала до бабусь-дідусів, у дитячі табори чи у відпустку разом із батьками, видавництво «Грані-Т» та МО «ОsтаNNя Барикада» влаштовують літні, а точніше – купальські «Віршолюбики»! 6 липня об 11:00 вірші «гранівських» поетів читатимуть для дітей відомі «барикадівці» Світлана Поваляєва, Олесь Доній, Ксенія і Павло Коробчуки, Яна Конотоп та Фагот (Олег Михайлюта). Запрошуємо маленьких і великих віршолюбиків!

 • Дівчачі «Віршолюбики» із котами, зайчиками, дзвониками і дощовиками

  31 березня у столичному руському клубі «КультРа» відбулися чергові дитячі читання «Віршолюбики». Цього разу вірші для малечі читали журналісти Ірина Ванникова і Марічка Падалко, письменниця Світлана Поваляєва і мисткиня, співачка Анжеліка Рудницька.

 • Як дорослі віршолюби читали поезії маленьким віршолюбикам

  25 лютого у столичному руському клубі «КультРа» «Грані-Т» зібрало всіх дорослих і маленьких віршолюбиків на перші дитячі читання. Всі вони мали унікальну нагоду послухати, як читають дитячі вірші телеведуча Юлія Банкова, поети Іван Андрусяк та Сергій Пантюк, народний депутат Олесь Доній, художниця Марися Рудська та режисер Сергій Архипчук. Наприкінці заходу слухачі так і не змогли визначитися, хто з дорослих найкраще читав вірші, бо кожен із них (сам того не підозрюючи) володіє особливим і неповторним стилем читання поезій для дітей.

 • Відбулась дискусія книжкових ілюстраторів

  13 травня в Інституті журналістики пройшла Дискусія книжкових ілюстраторів. На зустрічі «дискутували» Анна Сарвіра, Надія Дойчева-Бут та Олег Петренко-Заневський. Усі зацікавлені мали можливість дізнатися, у чому полягає специфіка створення ілюстрацій для книг.  

 • Іван Андрусяк поспілкувався із малечею Тернополя

  17 листопада видавництво «Грані-Т» відвідало Тернопіль. Спеціальним гостем шести зустрічей став відомий дитячий письменник Іван Андрусяк із презентацією своїх книг, котрі побачили світ у видавництві «Грані-Т».

 • Ще?
personspersons/52