«Література для мене – втішне підтвердження «множинності» світу. Як для читача – захоплююча подорож до інших, інакших, ніж власні, світів, відчуттів, переживань, яка допомагає глибше пізнати власні, або ж – просто розважитися в пригоді. Як для автора – виняткова можливість створення власного «маршруту», яким підуть ті, хто вірить у тебе й довіряє тобі. Це дуже відповідально, якщо це дорога «по нерву», а не винятково атракціон. У дорослій літературі, вважаю, мають право на існування всілякі тексти. У дитячій – надзвичайно важливе поєднання «атракційності» та «нерву», адже нудну книжку малюк відкине (і правильно вчинить), а текст без важливого посилання автор і видавець не має права йому пропонувати»

У літературі «для дорослих» її прізвище звучить як Каплунова. Народилася на Луганщині 21 лютого близько тридцяти років тому. Вречевлювати й вигадувати всяку-всячину вміла давно, завдяки цьому вмінню працювала вчителькою, журналістом, книжковим оглядачем, редактором, відзначувалася в різноманітних конкурсах (останній – «Коронація слова-2007»), вже з десять років друкується з поезією та прозою у різноманітних періодичних і неперіодичних виданнях, пише дисертацію в Інституті літератури НАН України… Однак лише з першою книжкою для дітей (2006) та роботою головним редактором найкращого українського дитячого журналу «Соняшник» зрозуміла, чого прагнула всі попередні роки: стати Дитячою Письменницею. Енциклопедія для дівчаток «Панночка» отримала друге місце серед книжок своєї номінації рейтингу «Книжка року» (2007) й витримала вже два перевидання.
У видавництві «Грані-Т» вийшла друком книга Тетяни Щербаченко «Пуп землі, або Як Даринка віт рятувала» (Серія «Сучасна дитяча проза») про кумедну й водночас серйозну дівчинку Даринку та її друзів – тварин, дітей та диваків. Зараз працює над дитячим «етнографічним фентезі» на матеріалі питомої української міфології. Мріє, що, читаючи українських авторів, наші діти призабудуть Гаррі Поттера.
Член Асоціації українських письменників.

«Русалії» (2000 р., поетична збірка); «ЗмієLOVE, я Твоя» (2005 р., поетична збірка); «Панночка» (2006 р., художньо-пізнавальна енциклопедія); «Мій Роман» (2007 р., роман);
  • Щербаченко Тетяна В матеріалах сайту:

  • Новини

  • Відгуки читачів на сучасну дитячу прозу

    Завершилося подання робіт на цьогорічний реґіональний конкурс «Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу». Доки триває визначення найкращих юних рецензентів, подаємо Вам фраґменти відгуків читачів із Черкащини, доповнені цікавими ілюстраціями.

  • Ще?
personspersons/50