«Нація не існує, як дерево чи цукерка. Її не можна торкнутися чи скуштувати. Вона – у наших головах й серцях. Якщо триматися порівнянь, то, радше, сказав би так: нації виростають з народів, і народ – це трава, а нація – газон. Перш ніж вона стане газоном, біля тієї зеленини треба ходити, удобрювати, обстригати, поливати. Нація — продукт свідомої діяльності багатьох людей. Перш за все політиків та інтелігенції. Цей газон треба доглядати та підстригати щоденно. Якщо цього не робити, він заростає, знову перетворюється у траву (Джерело: www.wz.lviv.ua)»

Народився 1 січня 1960 р. у с. Довге, Стрийського району Львівській області.

Доктор історичних наук з 1996 р.

Професор Львівського університету ім. І. Франка. Директор Інституту історичних досліджень Львівського державного університету ім. І. Франка, гість-професор Центрально-європейського Інституту в Будапешті, Сенатор і завідувач кафедрою історії України Українського Католицького Університету (м. Львів), Перший віце-президент Міжнародної асоціації україністів (МАУ). Співредактор часопису «Україна модерна».

Автор цілої низки книг з історії України.  Декілька років викладав у Колумбійському університеті і Гарварді.

Автор книги «Пророк у своїй вітчизні. Франко та його спільнота», яка зайняла перше місце у рейтингу «Краща українська книга» у жанрі документалістики журналу Кореспондент за 2007 р.

Ярослав Грицак є одним з істориків України, який працює найактивніше і найпродуктивніше (понад 400 публікацій), відомий також своїми публіцистичними творами.

Проживає у Львові.

 • Грицак Ярослав В матеріалах сайту:

 • Про нас пишуть

 • Ярослав Грицак: «Якщо Україна не подолає свою історію, вона й далі буде багатою країною бідних людей»

  Ярослав Грицак  – відомий український історик та інтелектуал, один з небагатьох, хто наголошує на неабиякій важливості питання – ким ми хочемо бути? Єгор Стадний для «Української правди» розпитав пана Грицака про цінності українського суспільства та умови, за яких вони змінюються. Чи потрібна держава для зміни цих цінностей? Чи можна говорити про схильність до "сильної руки"? Чи історичні кордони дійсно впливають на результати виборів? І яка доля інтелектуала при владі?

 • Ярослав Грицак: «Громадський рух в Україні нині має десятки потенційних Мартінів Лютерів Кінгів»

  В інтерв’ю газеті «Експрес» вiдомий історик , автор книги «Життя, смерть та інші неприємності» Ярослав Грицак змоделював сценарiї можливих майбутніх подiй в нашій країні. «В Україні можлива нова революція. Адже протестні настрої, які наростають у суспільстві, дуже схожі на ті, що охопили торік арабські країни».

 • Історія – про життя

  Субота, 22 жовтня у Києві минула під знаком Тимоті Снайдера. Інтелектуальне середовище столиці мало нагоду послухати американського історика аж тричі – на презентації двох його щойно опублікованих у видавництві «Грані-Т» книжок – «Криваві землі» і «Червоний Князь», на вечірній лекції у Центрі візуальної культури НаУКМА, та зранку – на лекції у межах семінару для вчителів історії.

 • Бандера. Байдужих немає

  Медійності цього персонажа, який мало не став «Великим Українцем», могли б позаздрити чимало сучасних політиків першого ряду. Щоправда, за межами України (як, утім, і в Донецьку або, скажімо, Сімферополі) це, швидше, негативна привабливість, зате у будь-якому райцентрі західніше Збруча можна пройтися вулицею ім. Бандери. Центральної, як правило, вулиці.Як влучно завважив один з укладачів збірки, історик Ярослав Грицак, Бандера сьогодні - «містер 10 000 вольт»: хто його торкнеться, отримає потужний удар критики, до того ж зусібіч. У цьому сенсі «Страсті за Бандерою» - справжній електрошокер, що б'є наповал безупинною апологетикою українського радикального націоналізму з уст видатного поета Мойсея Фішбейна або збиває з ніг холодною аргументацією канадського українця, професора Івана-Павла Химки, який стверджує, що ОУН - типово фашистський рух. Хоч більшість авторів - професійні історики, Грицак підкреслює, що збірка має характер публічної, а не академічної дискусії, тому до низки текстів треба ставитися з великим скептицизмом.

 • Видавництво «Грані-Т» презентувало у Львові «Страсті за Бандерою»

  У Львові 14 лютого відбулася презентація книги «Страсті за Бандерою» – збірки матеріалів з трьох дискусій про Бандеру в українському медіа-просторі. До видання увійшли 32 тексти як українських, так і іноземних фахівців, насамперед істориків, впродовж останніх двох років опублікованих в інтернет-виданні ZAXID.NET, журналі «Критика» та на сайті Західної аналітичної групи.

 • «Знову про Львів»

  Стаття Андрія Портнова, редактора журналу «Україна Модерна», історика, перекладача, есеїста про книгу «Leopolis multiplex».

 • Непослідовний Лєшек Колаковський (ВІДЕО)

  5 листопада в Києві відбулася презентація збірки есеїв славетного польського філософа Лєшека Колаковського «Похвала неконсеквентності» (“Грані-Т”).

 • Історія, критичне мислення та інші приємності

  Нейтральною і водночас епічно-амбіційною фразою «Життя, смерть та інші неприємності» названа збірка есеїв відомого українського історика й публіциста Ярослава Грицака, написаних ним для різних видань протягом останніх двох років.

 • Події

 • Графік виступів Тимоті Снайдера 22 жовтня в Києві: Будинок вчителя, презентація книг і виступ у Національному університеті «Києво-Могилянська академія»

  22 жовтня відомий американський історик, професор Єльського університету Тимоті Снайдер візьме учсть у роботі круглого столу «Історія Другої світової війни та шкільна історична освіта», який організувала Всеукраїнська асоціація викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова доба», презентувати свої книги «Криваві землі» та «Червоний Князь», видані видавництвом «Грані-Т», і виступить в Центрі візуальної культури Національного університету «Києво-Могилянська академія». Назва виступу – «Який зв'язок між націонал-соціалізмом та сталінізмом?»

 • 22 жовтня «Грані-Т» проводять зустріч із Тимоті Снайдером та презентують дві його книги

  22 жовтня у столичному Будинку вчителя видавництво «Грані-Т» спільно з Польським інститутом у Києві та Всеукраїнською асоціацією викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова Доба» проводять зустріч із відомим американським істориком, професором Єльського університету Тимоті Снайдером. В рамках зустрічі з українськими читачами відбудеться презентація одразу двох книг автора «Криваві землі» та «Червоний Князь».

 • Відкрита зустріч з Ярославом Грицаком

  16 жовтня (п’ятниця) 2015 року, у рамках Форуму «Громадянське суспільство і держава: друзі чи вороги», відбудеться відкрита зустріч з відомим істориком, публіцистом Ярославом Грицаком та презентація нової книги «Куди рухається цей світ?».

 • Презентація збірки есеїв Ярослава Грицака «Куди рухається світ» у Львові

  Презентація книги Ярослава Грицака "Куди рухається світ " відбудеться у Львові - 24 квітня о 15-00 у корпусі Українського католицького університету.

 • У Києві презентують збірку іронічних есеїв польського філософа Лєшека Колаковського

  5 листопада о 17:00 у столичному креативному просторі «Часопис» відбудеться презентація збірки есеїв славетного польського філософа Лєшека Колаковського «Похвала неконсеквентності».

 • Новини

 • Всі на книжкові вакації!

  Уже скоро, зовсім скоро, ще трішечки і… відпочинок! Ми всі чекаємо літа, щоб погрітися на сонечку, скупатися в морі, піднятися в гори, а може, просто залізти під м’якесеньку ковдру і нарешті виспатись. За версією видавництва «Грані-Т», найкращий відпочинок цього літа не відбудеться без книжки :) Тож, якщо ви ще не обрали ту єдину (а, може, і не єдину), яку прочитаєте під час літнього відпочинку, яку покладете до валізи і повезете до моря, яка буде завжди поряд у найприємніші моменти літа-2012, пропонуємо огляд, який допоможе зробити цей важливий вибір.

 • «Грані-Т» зустрілося з майбутніми педагогами Тернополя

  20 лютого видавництво «Грані-Т» відвідало до Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка, де реґіональний представник видавництва зустрілась із студентами третього курсу філологічного факультету. На зустрічі були представлені книги серій «De Profundis», «Путівники», а також дитячі книги для середнього та старшого шкільного віку, оскільки студенти фахово вивчають дитячу літературу.

 • Ще?
personspersons/37