«Бути поетом – це значить бути здатним дивуватися мові»

Клод Руа (Roy) (справжнє прізвище Орлан) (1915-1997) - французький письменник.

Автор збірок віршів «Не знаєш, чи далеко ще до моря?» (1979), «Чорнота зорі» (1990), книг автобіографічної прози «Я» (1969), «Ми» (1972), «У цілому» (1976), есе про літературу, перекладів (у тому числі зі старокитайської поезії - «Ключі до Китаю»).

Один з тих французьких письменників, чия проза вже довгі десятиліття перевидається і читається не лише у Франції, а й далеко за її межами. Він автор романів, книг про поетів та художників, і щоденників, в яких рік за роком розповідав про своє життя, насичене подорожами по світу і зустрічами з цікавими людьми.

Що стосується дитячої поезії, то Клод Руа писав і для маленьких, і для дітей трохи старшого віку, але у всіх його віршах зустрічаються несподівані сюжетні повороти, кумедні, обігрувані у творах, слівця.

 • Руа Клод В матеріалах сайту:

 • Події

 • Віршолюбики. Дівчачий день

  31 березня, в суботу, о 12:00 у столичному руському клубі «КультРа» (вул. Володимирська, 4) видавництво «Грані-Т» влаштовує чергові дитячі читання. Цього разу «Віршолюбики» матимуть не просто дитяче, а й особливе «дівчаче» обличчя – адже читати вірші для малечі будуть журналісти Ірина Ванникова та Марічка Падалко, письменниці Світлана Поваляєва та Лариса Денисенко, мисткиня, співачка Анжеліка Рудницька й олімпійська призерка Олена Говорова.

 • Новини

 • Зустріч «Граней-Т» з першачками Тернополя

  Нещодавно учні 1-А класу ЗОШ № 7 запросили на зустріч видавництво «Грані-Т». Представник видавництва ознайомила маленьких читайликів із цікавими книгами сучасних українських письменників.

 • «Грані-Т» завітало до школи № 17 міста Тернополя

  6 лютого учні молодших класів ЗОШ № 17 мали зустріч із представником видавництва «Грані-Т». Школярі мали змогу ознайомитись із різноманітними книжковими серіями, які побачили світ у нашому видавництві, зокрема з «Дитячою іронічною поезією», «Казками народів світу», «Сучасною дитячою прозою», «Книготерапією» та ін.

 • «Грані-Т» завітало до Тернопільської школи

  3 листопада видавництво «Грані-Т» завітало у Тернопільську школу повного дня з поглибленим вивченням іноземних мов. Представник видавництва Тетяна Мельник зустрілася із учнями 2-3 класів цього навчального закладу.

 • Пройшов «Форум видавців – дітям»

  7-9 травня у Львові пройшов черговий фестиваль дитячого читання «Форум видавців – дітям». Загалом на форумі було присутньо 55 дитячих та 46 навчально-педагогічних видавництв з усієї України.

 • Видавництво «Грані-Т» готує збірку дитячих віршів Григорія Чубая

  Цими днями видавництво «Грані-Т» підписало угоду на видання збірки дитячих віршів Григорія Чубая, які до цього видавалися лише самвидавівськими зшитками.

 • Ще?
personspersons/34