Киянка, народжена 1981 року. Перша публікація віршів – у 1992-му в журналі «Соняшник». Відтоді регулярно друкувалася в літературній періодиці.

Закінчила відділення «Літературна творчість» КНУ ім. Т. Шевченка.

Авторка чотирьох «дорослих» поетичних збірок (із них побачила світ наразі лише одна: «Перекотиболе» (Київ: Пульсари, 2005)).

Співавтор видання «Скринька зі шпаргалками» (мнемонічні вірші для дітей на тему неправильних англійських дієслів), 2012.

Окремі вірші перекладені білоруською, російською, литовською, латиською мовами та івритом, публікувалися в літературних часописах Литви, Латвії, Білорусі, Росії, Ізраїлю. Лавреат поетичного фестивалю «Молоде вино» -2001.

Лавреат Бієннале актуальних мистецтв України-2004 Форуму творчої молоді України.Отримала ґрант президента України для творчої молоді (2004).

Учасник творчих проектів «Живе радіо», «Синтезія» (Київ-Вільнюс), різноманітних антологій. Разом із Олафом Клеменсеном організовує літературні імпрези.


Заміжня, виховує двох дочок. Займається альтернативною домашньою шкільною освітою.

 • Мамчич Олеся В матеріалах сайту:

 • Про нас пишуть

 • Олеся Мамчич: «Діти — це така аудиторія, що сама собі повний авангард»

  Поетеса Олеся Мамчич в інтерв’ю «Казкарці» розповідає про свою нову збірку дитячої поезії, а також ділиться думками про первні поезії для дітей та особливості сприйняття текстів найменшими читачами.

 • Події

 • Збираємо врожай поетичних ананасів на «Країні Мрій»

  7 липня, на Івана Купала, запрошуємо великих і маленьких читачів на літературну сцену «Країни Мрій» — ні, не шукати цвіту папороті, а скуштувати смачнючої і запашної «ананасної» української поезії, що цього літа «дозріла» у видавництві «Грані-Т».

 • Новини

 • Новий поетичний урожай від Олесі Мамчич на Арт-Пікніку

  10 серпня в затінку Арт-Пікніка дозрів новий поетичний врожай від Олесі Мамчич. Малеча з батьками вчилися складати вірші, грали м’ячем-кавуном, відгадували фруктові загадки, за що мали солодкі та соковиті призи.

 • Один день із життя письменника: Олеся Мамчич

  Один день із життя поетки й мами двох дівчаток Олесі Мамчич людині непосвяченій здаються святом: можна дозволити собі довше поспати, вести довгі розважливі бесіди з творчими друзями-сусідами, зрештою, можна нікуди не поспішати й писати чудесні вірші!

 • А сьогодні на нас упав ананас, а на вас?

  А на вас теж може впасти – якщо ви встигнете сьогодні чи завтра завітати на стенд «Граней-Т» на «Книжковому арсеналі», куди вже завезли свіжесенькі «ананаси» :) Себто довгоочікувану новинку в нашій резонансній і улюбленій для багатьох читачів серії «Сучасна дитяча поезія» – збірку чудовезних віршів Олесі Мамчич «А на нас упав ананас»!

 • А на Вас упав ананас?

  Сьогодні книжковий інвестор та видавництво «Грані - Т» пропонують до вашої уваги дещо більше, ніж збірку гарної поезії для дітей, адже ви маєте змогу одержати джерело гарного настрою та весело проведений час із вашою родиною. Поезія Олесі Мамчич саме така ігрова, весела, іноді трохи розбишацька, іноді дуже ніжна, але завжди сонячна, щира й безпосередня. Збірка віршів «А на нас упав ананас» потішить усю вашу родину.

 • Ще?
personspersons/3388