«Письменники не збагачують мову. Вони є добрими або поганими носіями цієї мови. А от літературу вони збагачують. У нас це насамперед поети. Для мене найближчими і найдорожчими є Грицько Чубай, Олег Лишега, Василь Голобородько… Фактично, все те покоління дало дуже багато (Джерело: litakcent.com)»

Народився на Чернігівщині в родині письменника Вілія Москальця. Закінчив середню школу № 4 в м. Бахмачі, Літературний інститут ім. М. Горького в Росії.

Один із засновників бахмацької літературної групи ДАК; один із учасників Львівського театру-студії «Не журись!», автор-виконавець власних пісень. Автор слів і музики популярної пісні «Вона» («Завтра прийде до кімнати…»). У 2000 році Віктор Морозов записав диск «Треба встати і вийти», а у 2008 році — диск «Армія світла». Ці диски складаються з пісень Костя Москальця.

Автор поетичних збірок «Думи», «Songe du vieil pelerin» («Пісня старого пілігрима»), «нічні пастухи буття», «Символ троянди», «Мисливці на снігу»; книжок прози «Досвід коронації», «Вечірній мед» (у трьох книгах), «Рання осінь», «Келія чайної троянди»; збірок есеїстики «Людина на крнижині» і «Келія чайної троянди».

Член Національної спілки письменників України та Асоціації українських письменників, лавреат багатьох літературних премій і відзнак.

Із 1991 р. живе в селі Матіївці неподалік від Бахмача у власноруч збудованій Келії Чайної Троянди.

  • Москалець Костянтин В матеріалах сайту:

  • Новини

  • Олесь Ільченко: «В Україну не тяжко повертатися. Тяжко бачити, що нічого не змінюється» (ФОТО)

    1 червня у Літературно-меморіальному музеї-квартирі Павла Тичини відбувся творчий вечір Олеся Ільченка, який ось уже близько року мешкає в Женеві. Письменник читав нові есеї і поезії, а також відповідав на запитання читачів, які стосувалися творчості та життя за кордоном, європейської передбачуваності, товариства ім. Карла Ліннея, швейцарської зими, корупції, молока, і, звісно, здобутків і втрат Києва. Модерувала вечір журналіст Валентина Клименко.

  • Олесь Ільченко в Києві!

    1 червня, о 19:00, в Літературно-меморіальному музеї-квартирі Павла Тичини відбудеться творчий вечір письменника Олеся Ільченка. Поет, прозаїк і сценарист, який уже близько року як мешкає в Женеві, знову завітав до рідного міста. Не надовго, але не з порожніми руками…

  • Ще?
personspersons/3025