«У дебатах на телевізії або на радіо нерідко висловлюють жаль у зв’язку з «мовчанням арабських інтелектуалів». Відтоді, як арабський світ в усій своїй розмаїтості й складності живе під владою диктатур більш-менш декларованих і визнаних – а це триває десь півстоліття, – інтелектуали, одначе, ніколи не мовчали й не погоджувалися сумирно жити в стані ганьби й приниження. Багато хто заплатив за це роками ув’язнення, тортурами, усілякими садистичними обмеженнями в правах»

Народився в місті Фес (Марокко) у 1944 році. Захистив докторську дисертацію з соціальної психіатрії і викладав філософію в Рабаті і Тетуане.

Ключовими для його есеїстики є проблеми еміґрантів і переселенців («Мова про верблюді», 1974; «Мигдальні дерева загинули від ран», 1976; «Без відома спогади», 1980). У романах («Харруда» – роман-поема, 1973; «Одиночне ув'язнення», 1976; «Моха-безумець,  Моха-мудрець», 1978) помітне прагнення до пошуків форми.

З 1984 року Тахар Бен Джеллун входить до Вищої ради франкомовних держав, створеної у тому ж році Франсуа Міттераном. Член Французької академії.

 • Бен Джеллун Тахар В матеріалах сайту:

 • Про нас пишуть

 • Книга може бути витвором мистецтва! Доведено «Грані-Т»!

  Сьомий рік поспіль книжки видавництва «Грані–Т» (цього разу «Корабель дурнів» Себастіна Бранта, «Солька і кухар Тара–пата» Оксани Лущевської та Лани Світанкової) здобувають перемогу на Міжнародному конкурсі «Мистецтво книги». Про рецепти цього успіху, некомпетентність українських книжкових конкурсів, а також соціальну відповідальність — рідкісне відчуття у видавничому просторі — в інтерв’ю Дарини Фіалко з головним редактором видавництва «Грані-Т» Оленою Мовчан на сторінках газети «Україна молода».

 • Новини

 • «Грані-Т» презентували українське видання аналітичної поеми про «арабську весну»

  21 вересня «Грані-Т» презентували одну з новинок серії публіцистики та есеїстики «De profundis» – «Спалах. Заворушення в арабських країнах» мароккансько-французького письменника, філософа, журналіста Тахара бен Джеллуна. Про арабські революції – їхні досягнення та їхні поразки – цього вечора у столичному Будинку письменників дискутували заступники головного редактора газети «Україна молода» Леся Шовкун та Дмитро Лиховій, директор Центру близькосхідних досліджень, сходознавець Ігор Семиволос, президент організації «Арабський дім», доктор філософії Салах Закут, головний редаткор порталу «Україна по-арабськи» Мохаммад Фарджаллах, перекладач книжки Євгенія Кононенко та колішиній Надзвичайний і Повноважний Посол України у Франції Юрій Кочубей.

 • Чути і бачити

 • Презентація «Спалаху» Тахара бен Джеллуна

  21 вересня 2012 року «Грані-Т» презентували одну з новинок серії публіцистики та есеїстики «De profundis» – «Спалах. Заворушення в арабських країнах» мароккансько-французького письменника, філософа, журналіста Тахара бен Джеллуна.

 • Ще?
personspersons/2732