• Балинський Ігор В матеріалах сайту:

 • Про нас пишуть

 • Бандера. Байдужих немає

  Медійності цього персонажа, який мало не став «Великим Українцем», могли б позаздрити чимало сучасних політиків першого ряду. Щоправда, за межами України (як, утім, і в Донецьку або, скажімо, Сімферополі) це, швидше, негативна привабливість, зате у будь-якому райцентрі західніше Збруча можна пройтися вулицею ім. Бандери. Центральної, як правило, вулиці.Як влучно завважив один з укладачів збірки, історик Ярослав Грицак, Бандера сьогодні - «містер 10 000 вольт»: хто його торкнеться, отримає потужний удар критики, до того ж зусібіч. У цьому сенсі «Страсті за Бандерою» - справжній електрошокер, що б'є наповал безупинною апологетикою українського радикального націоналізму з уст видатного поета Мойсея Фішбейна або збиває з ніг холодною аргументацією канадського українця, професора Івана-Павла Химки, який стверджує, що ОУН - типово фашистський рух. Хоч більшість авторів - професійні історики, Грицак підкреслює, що збірка має характер публічної, а не академічної дискусії, тому до низки текстів треба ставитися з великим скептицизмом.

 • Видавництво «Грані-Т» презентувало у Львові «Страсті за Бандерою»

  У Львові 14 лютого відбулася презентація книги «Страсті за Бандерою» – збірки матеріалів з трьох дискусій про Бандеру в українському медіа-просторі. До видання увійшли 32 тексти як українських, так і іноземних фахівців, насамперед істориків, впродовж останніх двох років опублікованих в інтернет-виданні ZAXID.NET, журналі «Критика» та на сайті Західної аналітичної групи.

 • Новини

 • «Грані-Т» і Степан Процюк у Тернополі

  22 листопада видавництво «Грані-Т» та відомий письменник Степан Процюк завітали до Тернопіля. У рамках зустрічей було представлено книгу «Аналіз крові» Степана Процюка та серію інтелектуальої есеїстики «De profundis», зокрема – книги історика Ярослава Грицака, літературознавця Леоніда Ушкалова, музичного критика Олександра Євтушенка, збірку есеїв «Страсті за Бандерою», а також книги Івана Андрусяка, Євгенії Кононенко, Анатолія Дністрового та інших авторів серії.

 • Відбулася презентація книги «Leopolis Multiplex»

  Вчора, 27 жовтня, у Центрі польських та європейських студій Києво-Могилянської Академії відбулася презентація книги «Leopolis Multiplex».

 • Презентація книги «Leopolis Multiplex»

  28 жовтня 2008 року о 14:00 у Центрі польських та європейських студій Києво-Могилянської Академії відбудеться презентація книги «Leopolis Multiplex».

 • Ще?
personspersons/2724