«Якщо шукати вирішення проблеми, то однозначно натрапиш на поняття канонізму в літературі. Канон: чи потрібен він узагалі і, якщо так, то який саме? Так, він потрібен з самої людської природи: життя, на жаль, скінченне. А тому не варто витрачати його на погані книжки. Канон – це мистецтво пам’ятати, структурувати і вибудовувати ланцюг вартісної літератури за спаданням»

Народилася 30 липня 1958 року в містечку Бахмач на Чернігівщині. 1980-го закінчила Київський університет ім. Т.Г. Шевченка. 1995-1997-го працювала заступником редактора журналу «Слово і час».

Протягом 15 років викладає курс «Українська література ХХ століття» в Києво-Могилянській академії.

Автор книжок «Олекса Слісаренко», «Українська імпресіоністична проза», «Поетеса зламу століть», «Жіночий простір: феміністичний дискурс українського модернізму», «Поетика парадокса. Інтелектуальна проза Віктора Петрова-Домонтовича» та ін.

Коло наукових інтересів: проблеми стильової диференціації української літератури ХХ століття, особливості розвитку українського модернізму; виявляє зацікавлення феміністською інтерпретацією текстів.

Автор статей, рецензій, оглядів у журналах «Вітчизна», «Прапор», «Березіль», «Слово і час» та ін.

1996 року була удостоєна Державної премії України імені Тараса Шевченка як співавтор навчального посібника «Історія української літератури ХХ століття» в двох книгах.

 • Агеєва Віра В матеріалах сайту:

 • Про нас пишуть

 • Розповідь про дитячу приязнь: рецензія на книжку Андрусяка

  Бурундук, тобто Івась Бондарук, сам розповідає про свої пригоди й випробування, про стосунки з батьками й однокласниками і про появу чортика Антипка.

 • Повість Марини Павленко «поза системою»

  Суперечлива повість Марини Павленко про звичайних-незвичайних дітей, братика Ромчика та сестричку Ганнусю Сойченків, яких можна зустріти в кожній школі і майже в кожному класі. Завдяки педагогічному досвіду письменниці звичайні діти та їхні долі видаються такими близькими і зрозумілими, адже їхні підручники й зошити в плямах, руки чорні від шкаралущі горіхів, батько алкоголік, а мама працює одразу на кількох роботах, щоб хоч якось забезпечити сім’ю.

 • Три книжки «Граней-Т» – претенденти на премію «Книга року ВВС- 2011»

  Книжкова премія ВВС Україна «Книга року ВВС-2011» представляє претендентів на перемогу – «Вікно до собаки» Галини Ткачук, «Чи шкідливо ходити покрівлями гаражів?» Марини Павленко та «На межі можливого» Олекси Білоброва. Подаємо відгуки на книжки одного з експертів конкурсу, професора Києво-Могилянської Академії, автора «Граней-Т» Віри Агеєвої.

 • Кого пощадить Час?

  «Потім мій погляд натрапив на сім довгих свіч на столі. Спочатку вони здалися мені знаком милосердя, стрункими білими янголами, що мене врятують; проте в ту ж мить на мене навалилася смертельна туга, й мене пронизав тремор, наче я доторкнувся до дротів ґальванічної батареї, янголи стали порожніми привидами з вогненними головами і я зрозумів, що нічим вони мені не допоможуть».

 • Віра Агеєва: Сьогодні "я – феміністка" може сказати лише інтелектуалка

  Ми живемо в добу тотального "пост". Відбувся постмодернізм, і ніхто не знає, що далі за ним. Ніби відбувся фемінізм, але є так звана національна специфіка. За моїми спостереженнями, українці дуже люблять з тією специфікою мучитися.

 • Події

 • Віра Агеєва прочитає відкриту лекцію у Вінницькому педагогічному університеті

  27 квітня літературознавець Віра Агеєва прочитає відкриту лекцію студентам і викладачам Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського. Лекція, що відбудеться в рамках презентації книжки «Апологія модерну: обрис ХХ віку», буде присвячена проблемам формування класичного літературного канону.

 • 24 травня – 1 червня «Грані-Т» запрошують на «Книжковий Арсенал»

  24 травня — 1 червня запрошуємо всіх великих і маленьких читачів відвідати стенд видавництва «Грані-Т» під час фестивалю «Книжковий Арсенал».

 • Новини

 • Віра Агеєва: «Канон – це один з інструментів запам’ятовувати»

  27 квітня літературознавець, професор Національного університету «Києво-Могилянська академія» Віра Агеєва прочитала відкриту лекцію студентам і викладачам Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського. Лекція була присвячена проблемам формування класичного літературного канону і відбулася в межах презентації книжки «Апологія модерну: обрис ХХ віку».

 • «Грані-Т» зустрілося з майбутніми педагогами Тернополя

  20 лютого видавництво «Грані-Т» відвідало до Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка, де реґіональний представник видавництва зустрілась із студентами третього курсу філологічного факультету. На зустрічі були представлені книги серій «De Profundis», «Путівники», а також дитячі книги для середнього та старшого шкільного віку, оскільки студенти фахово вивчають дитячу літературу.

 • Дві рецензії на одну книгу

  У сумновідомі часи брежнєвського застою ювілейні та оказіональні доповіді прийнято було означувати в титулі: «здобутки та перспективи». Формула, що й казати, зручна, до того ж, оптимістична за визначенням: з одного боку, нагода поговорити про конкретні хороші результати, а з іншого – змалювати далекі райдужні горизонти (дарма що утопічні, зате ж які привабливі!). Ото й подумалося, що таке окреслення не злецьки було б запозичити до рецензії на цю книгу. Хай уже пробачить читач, що не конче експлуатуватиму патетику й високопарні фрази, як у застійних промовах, а підсипатиму до страви дрібку іронії.

 • Що таке українська література?

  Несподівана, але, звісно, давно очікувана книжка професора Харківського державного педагогічного університету імені Сковороди Леоніда Ушкалова, презентована нещодавно в Харкові, все ж не лише про сучасний період в історії нашої культури. Як людина, для якої українська література почалася тисячу років тому, науковець і цього разу пропонує нам певний історичний зріз, а точніше прогулянку — «Від бароко до постмодерну». Несподіваною є не лише тематика книжки, а й її стилістика: попередні книжки Леоніда Ушкалова відповідають усім канонам академічного тексту, тоді як це видання — збірка есеїв, написаних легко і яскраво.

 • Анатолій Дністровий і видавництво «Грані-Т» відвідали Тернопіль

  16 червня київське видавництво «Грані-Т» і письменник Анатолій Дністровий зустрілися із тернопільськими читачами. Відбулося одразу три зустрічі – з викладачами та студентами Тернопільського національного технічного університету ім. І.Пулюя, Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка та читачами у міській книгарні «Є». Київські гості презентували серію інтелектуальної есеїстики «De profundis», у рамках якої вийшли книги есе Юрія Іздрика, Івана Андрусяка, Євгенії Кононенко, Степана Процюка, істориків Ярослава Грицака, Романа Шпорлюка, літературознавців Леоніда Ушкалова, Віри Агеєвої та багатьох інших авторів.

 • Як стати живим класиком

  28.05 під час «Книжкового Арсеналу» дослідниця літератури Віра Агеєва, літературознавець Ростислав Семків та епатажний поет Вано Крюґер розмірковували про те, хто з сучасників має шанси ввійти до літературного канону та стати в майбутньому класиком

 • Чути і бачити

 • Віра Агеєва про "Апологію модерну"

  Літературознавець, професор Києво-Могилянської Академії Віра Агеєва розповідає про свою книжку "Апологія модерну: обрис ХХ віку"

 • Ще?
personspersons/2723