«Утратити сон і змінити мову. Два випробовування – одне від мене не залежить, інше добровільне. Сам, віч-на-віч із ночами, віч-на-віч зі словами.»

Відомий румунський і французький філософ і письменник.

Народився в трансильванському селі Решінарі, що належало тоді до Австро-Угорщини, а пізніше увійшло до складу румунського жудецу Сібіу.

Закінчив факультет філології та філософії Бухарестського університету.

У 1933—1934 роках зі стипендією Фонду Гумбольдта навчався в Берлінському університеті Фрідріха-Вільгельма і Мюнхенському університеті імені Людвіґа Максиміліана. У 1935 році повернувся до Румунії, викладав у провінційному ліцеї. Перші книги песимістичної філософської есеїстики написані румунською мовою.

У 1937 році зі стипендією Інституту Франції з Бухаресту Чоран їде до Парижа, де оселяється в маленькій мансардній квартирі в Латинському кварталі, в якій мешкатиме до кінця життя.

Джерело: uk.wikipedia.org

 • Еміль Чоран (Сьоран) В матеріалах сайту:

 • Про нас пишуть

 • «Допінґ духу» — порція добірного інтелектуалізму в подарунок

  Art Ukraine запропонував свій перелік найкращих книжок, які не тільки стануть окрасою домашніх книжкових полиць, а й можуть потішити якісним і цікавим текстом. У топ 10 потрапило видання видавництво «Граней-Т» «Допінґ духу» — вибрані твори знакового французького есеїста румунського походження Сьорана (Еміля Чорана).

 • Сьоран: Людина – істота хвороблива, кожне слово чи жест – симптоми

  «Допінґ духу» – це перше україномовне книжкове оприлюднення видатного «некласичного» філософа Сьорана (Еміля Чорана).

 • Події

 • Ірина Славінська відвідає Львів

  1 грудня 2011 року перекладач, критик і журналіст Ірина Славінська відвідає Львів, де презентуватиме перший переклад в Україні вибраних есеїв Сьорана «Допінґ духу», що побачив світ у видавнитцві «Грані-Т».

 • Графік заходів «Грані-Т» на Чотирнадцятому Київському міжнародному книжковому ярмарку «МЕДВІН»

  Пропонуємо нашим читачам графік заходів «Грані-Т» на Чотирнадцятому Київському міжнародному книжковому ярмарку «МЕДВІН».

 • «Грані-Т» презентують «Допінґ духу» Сьорана

  3 листопада в Національному музеї літератури (Київ, вул. Б.Хмельницького, 11) видавництво «Грані-Т» презентує вибрані есеї («Допінґ духу») знакового французького філософа румунського походження Сьорана (Еміля Чорана).

 • Новини

 • VІІI Київська міжнародна виставка-ярмарок в обличчях

  Із 17 до 20 травня в Українському домі проходила VІІI Київська міжнародна виставка-ярмарок. Біля стенду видавництва «Грані-Т» в ці дні було не лише багато дорослих та маленьких читачів, але й письменників, які розповідали про свої новинки, ділилися творчими планами, рекомендували книги для читання влітку і, звісно, роздавали автографи.

 • Ірина Славінська презентувала «Допінґ духу» у Дніпропетровську (ПОДКАСТ)

  21 січня в Дніпропетровську (галерея-книгарня «Чорна ящірка») відбулася презентація збірки есеїв Еміля Чорана / Сьорана «Допінґ духу». Участь у розмові взяла перекладачка представленої книжки Ірина Славінська. Модератором виступила Вікторія Наріжна – перекладачка та поетка.

 • «Допінґ духу» у Львові

  На початку грудня у Львові в літературному кафе «Кабінет» відбулася розмова про Еміля Сьорана. У ній взяли участь модератор Юрій Кучерявий і перекладач книжки вибраних есеїв Сьорана «Допінґ духу» Ірина Славінська.

 • Більше ніж співпраця

  В Україні діє низка культурних центрів різних країн. А значно більше – посольств, які мають опікуватися, зокрема, і культурним взаємозбагаченням. У деяких країнах потужно працюють фонди підтримки перекладів, які сприяють і виданню перекладів українською. Кожна така інституція прямо чи опосередковано причетна до культурного життя українців, хоча й, закономірно, пропаґує «продукти» саме своєї країни.

 • Сьоран/Чоран: стиліст, провокатор, чуттєвий філософ (думки експертів)

  Під час осінньої виставки-ярмарку «Медвін» відбулося обговорення книжки «Допінґ духу» філософа Сьорана (Еміля Мішеля Чорана), яка з’явилася у серії «Граней-Т» «De profundis». Пропонуємо три погляди на Сьорана/Чорана учасників цієї дискусії: літературознавця Ростислава Семківа, письменниці Євгенії Кононенко та культуролога Олександра Івашини.

 • Презентація книги вічного марґінала і вічного інкоґніто Сьорана/Чорана

  На київській презентації «Допінґ духу» говорили про актуальність думок Сьорана, про їжу, яку вживала перекладачка під час роботи над текстом, про «гамівну сорочку» французького синтаксису і навіть про те, як зробити ідеї філософа ближчими домогосподаркам.

 • «Допінґ духу»: універсальний привід подумати, хто ми, звідки і куди йдемо

  Перекладач і літературний оглядач Ірина Славінська розповідає «Граням-Т» про свої взаємини з Сьораном/Чораном, блискучого стиліста, який постійно ширяє свідомістю в пошуках Le Mot, неможливість єдиного правильного перекладу, чесність із собою у крайньому її прояві та актуальність книги «Допінґ духу» для всіх, хто мислить про добро, відповідальність, життя, смерть та інші вічні теми.

 • Старшокласники та Дністровий ловили у Херсоні окунців із загадками

  1 листопада письменник і PR-директор видавництва «Грані-Т» Анатолій Дністровий відвідав Херсон. Зустрічі з десятикласниками та вчителями пройшли не без приємних сюрпризів.

 • Слово про Сьорана

  Ми публікуємо передмову Анатолія Дністрового щодо книжки Сьорана (Еміля Чорана) «Допінґ духу», яка щойно побачила світ у видавництві "Грані-Т". Це перше видання українською вибраних творів знакового французького есеїста румунського походження, яке претендує на увагу не лише фахівців, а й, передусім, широко читацького загалу. Блискучий та емоційний стиліст, проникливий і контраверсійний філософ – він любив аналізувати парадокси і почасти навіть сам спричинявся до їх створення. Досвід Сьорана – це досвід критики здатності засліплюватися. Саме на цьому ґрунтується «радикальний скептицизм», завдяки якому автора вважають одним із найориґінальніших європейських мислителів ХХ століття.

 • «Грані-Т» видали вибрані есеї Сьорана (Еміля Чорана)

  «Допінґ духу» – таку назву має ошатний томик вибраних есеїв видатного французького філософа румунського походження Сьорана (Еміля Чорана). Знаковий філософ-скептик, один із найяскравіших європейських есеїстів ХХ століття, він пройшов складну еволюцію від «радикального ґрунтівства», включно з симпатіями до фашизму та участю в румунській ультраправій «Залізній ґвардії», до не менш крайнього косполітизму, який інтерпретатор його творчості Бернд Матеус слушно назвав «радикальним скептицизмом».

 • Ще?
personspersons/2721