«Часто задаю собі питання, які є в мене «улюблені» філософи. І розумію, що їх немає. І навіть більше: що я не певен, що можуть бути «улюблені» філософи. Що філософи можуть «подобатися», що їх можна «любити» і т.д. Бо філософи – це дорожні знаки; вони показують дорогу, показують множинність доріг. Не можна сказати, який у тебе «улюблений дорожній знак», бо знаки не існують заради самих себе, вони існують заради доріг і шляхів, на які вони вказують. Або заради безпеки водіїв та пішоходів. Я можу сказати, хто є моїми «улюбленими» письменниками чи музикантами, бо це роль письменників і музикантів: закохувати в себе, змушувати любити себе, викликати емоції, вчити нас емоціям, зокрема коханню чи ненависті. Але філософи, повторюся, існують для іншого: якщо ви «любите» якогось філософа, ви можете сплутати його з його дорогою, ви можете стати його полоненим замість того, щоб продовжувати свій шлях. Такий філософ може стати вашою Каліпсо на шляху Одіссея: сімома роками насолоди, сімома втраченими роками.»

Володимир Єрмоленко - філософ, есеїст, перекладач. Народився 1980 року в Києві. 2002-го закінчив Києво-Могилянську академію, 2003-го - Центрально-європейський університет (Будапешт). 2011-го захистив докторську дисертацію в Школі вищих досліджень із суспільних наук (EHESS, Париж). 

Автор книги "Оповідач та філософ: Вальтер Беньямін та його час" (Київ, "Критика", 2011), а також численних есеїв і статей з філософії та літератури. Викладає у Києво-Могилянській академії.

Автор передмови до книжки "Щодо критики насильства" ("Грані-Т", 2012).
 • Єрмоленко Володимир В матеріалах сайту:

 • Про нас пишуть

 • Книга може бути витвором мистецтва! Доведено «Грані-Т»!

  Сьомий рік поспіль книжки видавництва «Грані–Т» (цього разу «Корабель дурнів» Себастіна Бранта, «Солька і кухар Тара–пата» Оксани Лущевської та Лани Світанкової) здобувають перемогу на Міжнародному конкурсі «Мистецтво книги». Про рецепти цього успіху, некомпетентність українських книжкових конкурсів, а також соціальну відповідальність — рідкісне відчуття у видавничому просторі — в інтерв’ю Дарини Фіалко з головним редактором видавництва «Грані-Т» Оленою Мовчан на сторінках газети «Україна молода».

 • Події

 • Філософи Дністровий і Єрмоленко подискутують про кохання

  26 лютого у креативному просторі «Часопис» філософи Анатолій Дністровий та Володимир Єрмоленко дискутуватимуть про парадокс любові. риводом до дискусії стала однойменна книжка сучасного французького філософа і письменника Паскаля Брюкнера.

 • Новини

 • Володимир Єрмоленко: «Найбільше мене цікавить множинна іпостастність Беньяміна»

  Тексти, теми, образи, метафори німецького інтелектуала Вальтера Беньяміна дуже складно означити. Філософ, критик, есеїст, перекладач – «він сам був уособленням тієї реальності, в якій жив: реальності розірваної, шизофренічної, уривчастої, а тому, не прагнучи звести її до якоїсь системи, він прагнув давати слово кожному з маленьких фраґментів розірваного життя»...

 • Така парадоксальна любов…

  Учора у креативному просторі «Часопис» письменник, який мріє стати філософом, Анатолій Дністровий і філософ, який мріє стати письменником, Володимир Єрмоленко дискутували про парадокси любові.

 • Чути і бачити

 • Володимир Єрмоленко про Вальтера Беньяміна

  Німецького інтелектуала Вальтера Беньяміна дуже складно означити. Так само не піддаються чітким означенням і його тексти, теми, метафори, які цікавили цього філософа, критика, есеїста, перекладача.

 • Ще?
personspersons/2689