«Думаю, що література – це дар, даний нам, як і всі решта дарів, просто так, ні за що. В ньому дуже всього багато: дар думання, дар читання, дар письма, дар людей, яких зустрічаємо завдяки літературі. Дар знайти найкращу мову, якою тільки можемо говорити; дар слухати мову інших і бути до них уважними. Дар ділитися, дар пізнавати, дар послужити. Думаю, що література – це дар, який із однаковою радістю переживають і читач, і письменник. Їм обом є так багато за що в ній подякувати.»

Поетка, перекладачка, редактор видавництва й часопису «Критика».

Авторка поетичних книжок «Непроявлені знімки» (2005), «розмови з Богом» (2007), «Твої улюблені пси та інші звірі» (2011).

Окремими книжками вийшли переклади Анджея Стасюка, Маріуша Щиґла, Ришарда Капусцінського та Лєшека Колаковського. Народилася і живе в Києві.

 • Матіяш Богдана В матеріалах сайту:

 • Про нас пишуть

 • Літературу накрив «Тотальний футбол»

  Якщо вгадаєте, то будемо ми чемпіонами Європи». Ось такий саркастично-гумористичний прогноз від письменника Євгена Положія вміщено в українському варіанті збірника «Тотальний футбол».

 • Сергій Жадан: «Футбол – це відображення суспільного життя»

  Розмова про літературу, погоду чи футбол – завжди цікаво, якщо твій співрозмовник Сергій Жадан. Доки ми, схрестивши пальці, чекаємо на Євро, українські письменники, виконуючи громадянський обов’язок, видають книгу, яка чесно розповідає західним вболівальникам про те, що саме на них чекає в містах проведення Євро. Про книгу, футбольних фанів, про-українські стереотипи, надії та ілюзії розповів Сергій Жадан на сторінках журналу «РЕПРИЗА».

 • Непослідовний Лєшек Колаковський (ВІДЕО)

  5 листопада в Києві відбулася презентація збірки есеїв славетного польського філософа Лєшека Колаковського «Похвала неконсеквентності» (“Грані-Т”).

 • Події

 • У Києві презентують збірку іронічних есеїв польського філософа Лєшека Колаковського

  5 листопада о 17:00 у столичному креативному просторі «Часопис» відбудеться презентація збірки есеїв славетного польського філософа Лєшека Колаковського «Похвала неконсеквентності».

 • Новини

 • Богдана Матіяш відвідала «Literatur Café»

  Першого вересня, в День Знань, "Literatur Café" вперше відвідала Богдана Матіяш.

 • «Грані-Т» презентували книгу оздоровчих есеїв Лєшека Колаковського

  5 листопада у столичному креативному просторі «Часопис» відбулася презентація збірки найіронічніших та найкоротших есеїв Лєшека Колаковського «Похвала неконсеквентності».

 • Євген Положій. М’ячі. Київ

  «Я побудував оповідь про Київ на тому, що малі хлопчаки, йдучи Києвом, буцають ногами у скверах каштани, які попадали на землю, – розповів «ZiK» один із авторів антології «Тотальний футбол» Євген Положій. – І чим ближче вони підходять до центрального стадіону, тим більше оновлюється той стадіон. І зі старого Республіканського перетворюється на новий – Олімпійський. Вони потрапляють на цей стадіон уже як гравці, і хтось із них забиває гол, а оцей каштан перетворюється на м’яч, на символ Євро». Щоби підняти настрій нашим читачам, які уважно стежать за футбольними перипетіями, після непростого матчу поміж збірними України та Англії, пропонуємо до їхньої уваги фраґменти з есею Євгена Положія про Київ. У ньому, до речі, письменник розповідає не лише про зірок, команди, уболівальників, але й – що особливо актуально – про суддів :)

 • Анатолій Дністровий і видавництво «Грані-Т» відвідали Тернопіль

  16 червня київське видавництво «Грані-Т» і письменник Анатолій Дністровий зустрілися із тернопільськими читачами. Відбулося одразу три зустрічі – з викладачами та студентами Тернопільського національного технічного університету ім. І.Пулюя, Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка та читачами у міській книгарні «Є». Київські гості презентували серію інтелектуальної есеїстики «De profundis», у рамках якої вийшли книги есе Юрія Іздрика, Івана Андрусяка, Євгенії Кононенко, Степана Процюка, істориків Ярослава Грицака, Романа Шпорлюка, літературознавців Леоніда Ушкалова, Віри Агеєвої та багатьох інших авторів.

 • «Ще одна молитва» Яна Твардовського у «КАБІНЕТІ»

  «Люди не відходять назавше. Ті, що відійшли, прекрасно знають, що ми до них приходимо, відвідуємо їх, шукаємо з ними контакту. Два світи, живих і мертвих, взаємно перетинаються і впливають один на одного. Думаю, що ті, хто відійшов, навіть більше присутні. Вони також шукають із нами контакту. Хоча б тоді, коли приходять до нас у снах, коли хочуть нам щось передати. І це дуже оптимістично» – такими словами пані Діана Клочко розпочала презентацію-читання нової збірки Яна Твардовського «Ще одна молитва», яка відбулася 10 червня у літературній кав’ярні «КАБІНЕТ».

 • «Ще одна молитва» Яна Твардовського у книгарні «Є»

  1 червня, в день народження отця Яна Твардовського та перший день літа, у книгарні «Є» (м. Київ, вул. Лисенка, 3) відбулась презентація книги видавництва «Грані-Т» – «Ще одна молитва» Яна Твардовського.

 • Відбулася презентація книги «Leopolis Multiplex»

  Вчора, 27 жовтня, у Центрі польських та європейських студій Києво-Могилянської Академії відбулася презентація книги «Leopolis Multiplex».

 • Сергій Жадан. Чорне золото надії. Донецьк

  Футбольний чемпіонат подарував українцям абсолютно різні емоції: хтось захоплено вболіває за своїх на нових стадіонах, у пабах та вдома перед екранами телевізорів; хтось скаржиться на витрачені мільйони, завищені ціни, зроблені нашвидкуруч ремонти будинкових фасадів, готелів і доріг; хтось не розуміє, як можна грати в футбол, коли є стільки приводів помітингувати під стінами Верховної Ради. Але не забуваймо й про тих, які вміють поєднувати емоції з аналізом і навіть у футболі бачити більше ніж гру і статистику. Саме таких уболівальників «Грані-Т» починають знайомити із фраґментами збірки «Тотальний футбол», до якої ввійшли футбольні і навколофутбольні роздуми чотирьох українських і чотирьох польських письменників. Ясна річ, у день важливого матчу між Україною і Францією, що відбудеться сьогодні в Донецьку, пропонуємо вам уривки з есею Сергія Жадана.

 • За тиждень до початку Євро-2012 у столиці презентували «Тотальний футбол»

  31 травня після Донецька і Харкова збірку «Тотальний футбол», до якої ввійшли есеї чотирьох українських та чотирьох польських авторів, присвячені містам-господарям Євро-2012, презентували в Києві – у прес-центрі «УКРІНФОРМу» та букарні «Бабуїн». Участь у презентаціях взяли українські письменники Сергій Жадан, Євген Положій, Сашко Ушкалов та польська авторка Наташа Ґерке. «Книгу передовсім  потрібно прочитати футболістам, їм взагалі треба більше читати, – зазначив під час прес-конференції упорядник антології Сергій Жадан. – Ця книжка для людей, які цікавляться футболом, але поза ним мають ще й інші зацікавлення, для людей, які хочуть зрозуміти футбольний контекст, а не лише статистику».

 • Євген Положій у Донецьку: «Класний футбол повинен мати три складові: спорт, бізнес і шоу»

  24 травня в донецькій кав’ярні «Изба-читальня» за підтримки видавництва «Грані-Т» та Польського інституту в Києві відбулася презентація антології «Тотальний футбол». Донеччани стали першими з мешканців міст-господарів матчів Євро-2012, хто взяв до рук збірку, а презентував її журналіст, письменник, півзахисник Української літературної збірної та вболівальник київського «Динамо» Євген Положій.

 • Настав час «Тотального футболу»!

  Видавництво «Грані-Т» та Польський інститут у Києві запрошують на презентації українсько-польської антології «Тотальний футбол», упорядкованої письменником Сергієм Жаданом. Презентації збірки відбудуться в Донецьку, Харкові, Києві та Львові.

 • Ще?
personspersons/2654