«Я говорю про непослідовність тільки в одному сенсі, який обмежується послідовністю поведінки й мислення або внутрішньою згодою в мисленні щодо загальних принципів та їх застосування. Послідовним, отже, я називаю просто-на-просто того, хто, маючи певну кількість несуперечливих загальних принципів, ретельно дбає про те, щоб у всьому, що він робить, перебувати в щонайбільшій згоді з цими загальними принципами. Отже, послідовним є той, хто визнає, що вбивство є злом, і відмовляється від військової служби; хто переконаний у вищості моногамії над іншими формами родини і не зраджує своєї дружини чи чоловіка; послідовним є міліціонер, який вірить, що треба виконувати розпорядження, і штрафує кожного пішохода, який переходить вулицю не в чітко визначеному для цього місці, і так далі.»

Польський філософ, фахівець із марксизму, до якого спочатку ставився прихильно, згодом – різко критично. Оpus magnum Колаковського — тритомник «Головні напрямки марксизму». Від кінця 1960-х відійшов від марксизму і наблизився до християнства. Філософію Колаковського, за словами одного з польських богословів, найкраще було б описати як близьке до буддизму «безвизнаннєве католицьке християнство». Значною мірою з філософії Колаковського виріс рух «Солідарність». Лєшек Колаковський викладав у Каліфорнійському та Оксфордському університетах. За все життя Колаковський написав близько 30 книжок. Але його головний талант проявився в есеях, які філософ писав п’ятьма мовами.

 • Колаковський Лєшек В матеріалах сайту:

 • Про нас пишуть

 • Зневірений екзорцист Лєшек Колаковський

  На відміну від моїх батьків, у мене не виникало потреби вгризатися в томи Маркса чи Лєніна, готуючись до державного екзамену. Зізнаюся, що зовсім не шкодую про це, радше навпаки.

 • Події

 • У Києві презентують збірку іронічних есеїв польського філософа Лєшека Колаковського

  5 листопада о 17:00 у столичному креативному просторі «Часопис» відбудеться презентація збірки есеїв славетного польського філософа Лєшека Колаковського «Похвала неконсеквентності».

 • Новини

 • Анатолій Дністровий і видавництво «Грані-Т» відвідали Тернопіль

  16 червня київське видавництво «Грані-Т» і письменник Анатолій Дністровий зустрілися із тернопільськими читачами. Відбулося одразу три зустрічі – з викладачами та студентами Тернопільського національного технічного університету ім. І.Пулюя, Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка та читачами у міській книгарні «Є». Київські гості презентували серію інтелектуальної есеїстики «De profundis», у рамках якої вийшли книги есе Юрія Іздрика, Івана Андрусяка, Євгенії Кононенко, Степана Процюка, істориків Ярослава Грицака, Романа Шпорлюка, літературознавців Леоніда Ушкалова, Віри Агеєвої та багатьох інших авторів.

 • «Грані-Т» презентували книгу оздоровчих есеїв Лєшека Колаковського

  5 листопада у столичному креативному просторі «Часопис» відбулася презентація збірки найіронічніших та найкоротших есеїв Лєшека Колаковського «Похвала неконсеквентності».

 • Чути і бачити

 • Ярослав Грицак про Лєшека Колаковського

  Своє призначення іронічний польський філософ Лєшек Колаковський бачив у тому, щоб бути блазнем при жерцях — тих, хто проголошує великі універсальні теорії.

 • Ще?
personspersons/2630