«В тім-то й багатство серця, що за всієї нашої нікчемності воно здатне вчинити нас кращими, підняти над самими собою. Всім, кого непокоїть страх перед розчаруванням і кпинами, потрібно повторювати: не бійтеся своїх суперечностей, не соромтеся бути тими, ким ви є, сентиментальним, вірним або ж легковажним. Не дайте залякати себе! До втіхи прямують різними шляхами»

Народився 15 грудня 1948 р. в Парижі. Захистив дисертацію про сексуальну емансипацію в утопічній думці Шарля Фур'є під керівництвом Ролана Барта. Викладає в Паризькому інституті політичних досліджень. Співпрацює з журналом «Le Nouvel Observateur» та газетою «Le Monde».

Ім’я Паскаля Брюкнера добре знане у філософських, кінематографічних і літературних колах як Європи, так і за її межами. Його есеїстичні книги та романи привертають увагу поважних книжкових оглядачів Франції, США, Великої Британії, Німеччини, Росії. 1992 року режисер Роман Поланськи екранізував його роман «Гіркий місяць».

Провокативні ідеї, закладені у книгах Паскаля Брюкнера, породжують полеміку за полемікою, а також конфронтаційні відгуки з різноманітними ярликами: від адепта вольтеріанського моралізму та Просвітництва (Брюкнер-мислитель) до продовжувача традиції еґоцентризму та імморалізму (Брюкнер-романіст).

 • Брюкнер Паскаль В матеріалах сайту:

 • Про нас пишуть

 • Книга може бути витвором мистецтва! Доведено «Грані-Т»!

  Сьомий рік поспіль книжки видавництва «Грані–Т» (цього разу «Корабель дурнів» Себастіна Бранта, «Солька і кухар Тара–пата» Оксани Лущевської та Лани Світанкової) здобувають перемогу на Міжнародному конкурсі «Мистецтво книги». Про рецепти цього успіху, некомпетентність українських книжкових конкурсів, а також соціальну відповідальність — рідкісне відчуття у видавничому просторі — в інтерв’ю Дарини Фіалко з головним редактором видавництва «Грані-Т» Оленою Мовчан на сторінках газети «Україна молода».

 • 10 книг про любов до Дня закоханих

  Читати про кохання треба завжди, а не тільки до Дня Святого Валентина. Пропонуємо вашій увазі 10 книжок, які стануть чудовим подарунком коханим і рідним до 14 лютого.

 • Любові більше немає

  Любові більше не існує. Її ніколи не існувало і, мабуть, не існуватиме.

 • Книга про кохання, сім’ю, секс та інші парадокси

  У 2012 світ побачив український переклад культурологічної праці Паскаля Брюкнера «Парадокс любові».

 • Новини

 • Така парадоксальна любов…

  Учора у креативному просторі «Часопис» письменник, який мріє стати філософом, Анатолій Дністровий і філософ, який мріє стати письменником, Володимир Єрмоленко дискутували про парадокси любові.

 • Ще?
personspersons/2625