«Я пишу свої історії для дитини, яка живе в мені і в кожному з нас»

Міхаель Енде (нім. Michael Andreas Helmuth Ende) — один із найпопулярніших німецьких письменників, автор фентезі і творів для дітей.

Народився 12 листопада 1929 року в Баварії, Німеччина.

Попри всесвітню славу дитячого письменника, Енде завжди вважав, що пише книжки не лише для дітей — він просто доносить культурний досвід і позачасову мудрість до людей різного віку: «Ви можете ввійти до світу літератури будь-яким шляхом — крізь двері в’язниці чи божевільні, або ж борделю. Лише один вхід вам заборонено — двері дитячої кімнати. Критики вам цього не пробачать. Із-поміж інших від цього страждав великий письменник Редьярд Кіплінґ. Я й досі дивуюся, що б могло означати це своєрідне презирство до всього, що стосується дитинства…».

Найвідоміші книжки Міхаеля Енде — іронічна повість «Джим Ґудзик і машиніст Лукас» (1960), зворушлива притча «Момо» (1973) та епічне фентезі «Нескінченна історія» (1979) — динамічні, сюжетні, водночас реалістичні й фентезійні, а головне — містять особливий філософський пласт, завдяки чому вони цікаві як для дітей, так і для дорослих у всьому світі.

Книжки Міхаеля Енде було перекладено на понад 40 мов і видано загальним накладом понад 20 мільйонів примірників; за мотивами творів письменника знято кіно та анімаційні стрічки, ставили вистави та опери. Енде є також автором кількох дорослих романів, п’єс і повістей.

Помер письменник 28 серпня 1995-го у віці 65 років.

  • Енде Міхаель В матеріалах сайту:

  • Про нас пишуть

  • Завершився конкурс рецензій від Ґете-Інституту «100 німецьких книг»

    6 квітня завершився конкурс рецензій Ґете-Інституту «100 німецьких книг», що проходив за підтримки програми перекладів Німецького культурного центру Ґете-Інституту в Україні. Під час виставки «Книжковий світ» було визначено найкращу рецензію та оголошено переможця, який отримав можливість двотижневого мовного стажування в Берліні.

  • Новини

  • Конкурс рецензій Ґете-Інституту «100 німецьких книг»

    За підтримки програми перекладів Німецького культурного центру Ґете-Інституту в Україні з 5 березня до 5 квітня 2012 року триває конкурс рецензій на видані переклади. Мета конкурсу – привернути увагу до книжок, виданих за підтримки Ґете-Інституту, підвищити стандарти обговорення перекладів та заохотити кращих дописувачів.

  • Ще?
personspersons/2450