«Відтоді, як я зробила свою першу ілюстрацію для дитячого видання, в мене з'явилася потаємна мрія: проілюструвати справжню дитячу книжку. Потаємна – бо мені це завжди здавалося неймовірним і прекрасним дійством, доступним лише особливим художникам-чарівникам. Художники, що малюють для дітей, видавалися мені – та й досі видаються – зачарованими ельфами й феями з тих же казок, які вони ілюструють. Бо не може звичайна земна людина творити такі чари… І ось, коли моя мрія здійснилася і я отримала авторські примірники своєї першої книжечки, я відчула себе неймовірно щасливою! Коли малюєш для дітей, сам ніби знову дивишся на світ дитячими очима. Усе навколо стає більшим, яскравішим і кращим, як у дитинстві, а прості речі перетворюються на фантастичні світи. Тому хочеться якомога частіше переживати це чарівне перетворення, ділитися своїм сприйняттям, своїми кольорами і своїми світами.»

Народилася у 1984 році в Києві. 

1995 - 2003 рр. - навчалася у Державній художній середній школі ім. Т.Г. Шевченка. 

2003 - 2009 рр. - навчалася у Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури, факультет сценографії і екранних мистецтв.

 Основні виставки: 

- виставка секції сценографії НСХУ (Київ, ґалерея «Мистець», 2005);
- «Сценографія студентів НАОМА» (Львів, фестиваль «Золотий лев», ґалерея «Дзиґа», 2006);
- «Сценографія. Сезон 2007» (Київ, ґалерея О. Замостян, 2007);
- «Сценографія. Сезон 2008» (Київ, ґалерея О. Замостян, 2008);
- «Три покоління сценографії» (Київ, виставковий зал НАОМА, 2009);
- «Сценографія. Сезон 2009» (Київ, ґалерея О. Замостян, 2009);
- «Квіти України» (Київ, «Дім Миколи», 2009);

- виставка дипломних проектів «Мистецтво молодих - 2010» (Київ, Інститут проблем сучасного мистецтва);
- персональна виставка «Вітер у гриві» (Київ, Музей гетьманства, 2010);

Ілюструвала:
- дитячий журнал «Стежка» (2004-2005 рр);
- підручник англійської мови Across Cultures: Great Britain – Ukraine (видавництво «Наш Час», 2007);
- збірку віршів «Дітям про звіряток» В. Верховеня (видавництво «Клуб сімейного дозвілля», 2011);
- казку «Будинок, який умiв розмовляти» Марiї Микицей (видавництво "Грані-Т", 2012)

Найбільшим захопленням мого життя є малювання і коні. Дуже люблю природу, тварин.

Сайт художниці artinside.at.ua

 • Копитова Тетяна В матеріалах сайту:

 • Новини

 • Майбутнє мови

  Коли говоримо про майбутнє родини, маємо на увазі, що діти переберуть наш досвід і продовжать наші традиції. Коли говоримо про майбутнє країни, маємо на увазі, що діти засвоять уроки, зроблять висновки і влаштують своє життя таким, як захочуть. Коли говоримо про майбутнє мови, згадуємо політиків і чиновників, патріотів і перешиванців, українофобів і «москалів». Боремося і «за», і «проти», тоді як істина на поверхні – спочатку є Слово. Для кожного з нас – слово українське. Сьогодні шукаємо його у книжках. Про сучасну дитячу літературу, критерії якісних книг та майбутнє мови розмовляла з головним редактором видавництва «Грані-Т» Наталія Кушніренко.

 • На канікули до пана Будинка

  Звикаючи до ритмів життя у великому місті, постійних шумових подразників, нервового виснаження та віртуального спілкування, ми часто забуваємо про ті важливі речі, які допомагають зберегти внутрішню цілісність та відновити душевну рівновагу. Зараз саме час пригадати про барви сходу сонця, багатоголосу тишу природи, смак щойно зірваного яблука, адже літо це час відпусток, канікул, вакацій та подорожей. Якщо ж ви ще не визначились із відпочинком, радимо надзвичайно теплу і літню книжку Марії Микицей «Будинок, який умів розмовляти», адже вона про найкращий відпочинок із можливих – родинний.

 • Марія Микицей: «Коли пишу для дітей, маю знову ставати дитиною»

  Нарешті за вікном літо і кожен планує свій відпочинок, як може і хоче. Однак не варто забувати, що найкращий відпочинок позбавлений всього того, що напружувало протягом цілого року. Для тих, хто втомився від роботи та гамору міста, найкращим буде відпочинок на природі разом із сім’єю. Саме про такий відпочинок і розповіла у новій книжці «Граней-Т» письменниця Марія Микицей. Вона відчинила двері «Будинку, який умів розмовляти» і гостинно запрошує до нього всіх, хто прагне найкращого родинного відпочинку. Про улюблений відпочинок, досвід писання для дітей, дитячі першовідкриття та найкращі книги письменниця розповіла в ексклюзивному інтерв’ю «Граням-Т». 

 • «Грані-Т» відкривають «Будинок, який умів розмовляти»

  Робити відкриття – справа не лише корисна, а й дуже приємна. Видавництво «Грані-Т» давно це засвоїло і охоче, а головне – регулярно ділиться з читачами своїми відкриттями.

 • Ще?
personspersons/2445