«Ілюстрація – це репродукція тексту. А мене цікавлять інші речі. Текст заряджає мене, я своїми малюнками – книжку. Я заряджаю білий аркуш, як Чумак воду. А книжка – читача. Це магія. Не знаю, як це відбувається. Але це відбувається точно. Містика тут неодмінно присутня... (джерело «Високий замок»)»

Художник, графік, народився 1947 р. у Львові, зараз працює також у США. Закінчив Львівський поліграфічний інститут ім. Івана Федорова, був викладачем цього інституту. Автор ілюстрацій до повістей Федора Достоєвського, «Мцирі» Михайла Лермонтова, творів Корнія Чуковського. У 2008 році видання «Н. В. Гоголь. Петербургские повести» з графікою Чаришникова вибороло «Ґран-Прі» на V Міжнародному конкурсі «Мистецтво книги» у Москві. Лауреат премії «Золоте яблуко» (м. Братислава), Міжнародної виставки «Мистецтво книги» (м. Лейпциг). Загалом твори експонувалися на більш як 45 виставках у 25 країнах світу.

 • Чаришніков Юрій В матеріалах сайту:

 • Про нас пишуть

 • Літературний подкаст кабі.net. Юрій Чаришніков

  Один з найвідоміших сучасних українських художників-графіків Юрій Чаришніков народився 1947 року у Львові. 1971 року закінчив Львівський поліграфічний інститут ім. І. Федорова. Був викладачем цього інституту.

 • Юрій Чаришніков: «Я не Данте... Я добріший»

  Львівсько-нью-йоркський художник-графік Чаришніков Юрій укрїинській публіці відомий. Особливо гучний медійний шум супроводжував цю творчу особистість пару років тому, коли проілюстровані Чаришніковим і видані «Грані-Т» «Петербургские повести» Гоголя спочатку було визнано «Кращою книгою України-2008» Держкомтелерадіо, а згодом за цю книгу було присуджено Гран-прі V Международного конкурсу «Мистецтво книги» на Московській міжнародній книжковій виставці-ярмарку.

 • Події

 • «Грані-Т» та МО «Остання барикада» презентують «Корабель дурнів» Себастіана Бранта і Юрія Чаришнікова

  24 травня в Національній парламентській бібліотеці України «Грані-Т» та мистецьке об’єднання «ОстаNNя барикада» презентують подарункове видання поеми німецького сатирика XV століття  Себастіана Бранта «Корабель дурнів». 23 травня в арт-ґалареї бібліотеки почне діяти виставка ілюстрацій до цієї книжки одного з найвідоміших сучасних українських художників-графіків Юрія Чаришнікова. Участь у презентації та відкритті виставки візьмуть головний редактор «Граней-Т» Олена Мовчан, доктор мистецтвознавства Ольга Лагутенко, арт-критик Марія Хрущак та актори Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І. Карпенка-Карого.

 • Новини

 • Юрій Чаришніков у львівській альма-матер

  21 листопада в Українській академії друкарства, що у Львові, відбулась зустріч з Юрієм Чаришніковим.

 • Борис Діодоров: «Метафізична манера Юрія Чаришнікова залишається в пам’яті назавжди»

  Про Бориса Діодорова не можна сказати «відомий ілюстратор», бо так кажуть про всіх, хто долучився хоча б до одного вдалого книжкового проекту. Борис Діадоров – знаменитий ілюстратор, який у співпраці із письменником і перекладачем Борисом Заходером подарував мільйонам дітей найкращого Вінні-Пуха всіх часів і народів. Не менш впізнаваними є намальовані Діодоровим герої із казок Андерсена, Лагерльоф, Аксакова, Бажова. Борис Діодоров – не просто лауреат всіх російських премій у царині книжкового мистецтва, але й більшості міжнародних, а найголовніше – він є володарем Золотої медалі Ганса Християна Андерсена, а отже, належить до дуже невеличкого кола найкращих світових ілюстраторів дитячих книжок. Не варто і пояснювати, чому лист від Бориса Діодорова, який ми подаємо нижче,  став справжнім святом для видавництва «Грані-Т» і художника Юрія Чаришнікова.

 • Бізнес, інновації, контракти і дискусії: враження від XXV Московської міжнародної книжкової виставки-ярмарку

  Книжкові виставки-ярмарки давно не є чимось новим і неочікуваним для українських книголюбів. На одних виставках зручно купити книжки за видавничими цінами, на інших – отримати автографи улюблених авторів, побувати на презентаціях, читаннях і різноманітних літературних перформансах. Та й узагалі книжковий ринок України розвивається таким чином, що читачеві постійно пропонують якісь книжкові дійства. І шкода, що він – цей український читач – не завжди цінує можливість познайомитися з автором і книжкою у креативний спосіб, бо ж неодноразово доводилося чути, що в Європі презентації книжок і зустрічі з авторами відходять у минуле. Схоже, за європейською моделлю влаштований і найбільший книжковий форум Росії міжнародного масштабу. Бо ж головна мета Московської міжнародної книжкової виставки-ярмарку – не продажі і популяризація читання, а, як зазначають організатори, активізація бізнес-контактів, перекладацької роботи та впровадження інноваційних технологій на книжковому ринку.

 • Володимир Єрмоленко: «Найбільше мене цікавить множинна іпостастність Беньяміна»

  Тексти, теми, образи, метафори німецького інтелектуала Вальтера Беньяміна дуже складно означити. Філософ, критик, есеїст, перекладач – «він сам був уособленням тієї реальності, в якій жив: реальності розірваної, шизофренічної, уривчастої, а тому, не прагнучи звести її до якоїсь системи, він прагнув давати слово кожному з маленьких фраґментів розірваного життя»...

 • Видавництво «Грані-Т» привезло в Україну одразу ТРИ перемоги!

  Історія перемог видавництва «Грані-Т» у Міжнародному конкурсі країн-учасниць СНД «Мистецтво книги» триває стільки, скільки існує й саме видавництво. Здобувши першу перемогу 2006 року, вже шостий рік поспіль наші книги впевнено здобувають у Москві нові й нові відзнаки, вражаючи експертну комісію конкурсу задумом, ідеєю, змістом, формою… Саме про такі враження іноземних колеґ від наших книг розповів під час прес-конференції в «Укрінформі» директор департаменту видавничої справи та поліграфії Державного комітету телебачення і радіомовлення України Олексій Кононенко, який був членом міжнародного журі конкурсу. Прес-конференція відбулася 1 липня і була присвячена участі та перемозі українських видавців у VIIІ Міжнародному конкурсі «Мистецтво книги».

 • Відбулася презентація книги Миколи Гоголя «Записки сумасшедшего»

  9 червня у Музеї книги та друкарства України відбулася презентація книги Миколи Гоголя «Записки сумасшедшего», що вийшла у видавництві «Грані-Т». 

 • Відбудеться презентація книги Миколи Гоголя «Записки сумасшедшего»

  9 червня о 17:00 в Музеї книги та друкарства України відбудеться презентація книги Миколи Гоголя «Записки сумасшедшего», що вийшла у видавництві «Грані-Т».

 • Презентація у Парламентській бібліотеці

  14 квітня о 10:00 у Національній Парламентській бібліотеці України (вул. Грушевського, 1) розпочнеться науково-практична конференція, у рамках якої буде презентовано книгу видавництва «Грані-Т» «Н.В. Гоголь «Петербургские повести».

 • «Грані-Т»: подвійна нагорода!

  18 серпня відбулося офіційне оголошення результатів конкурсу «Краща книга України» у рамках ІV Київської міжнародної виставки-ярмарки.

 • Час готуватися до «Мистецтва книги-2013»

  Діяльність Міжнародного фонду гуманітарної співпраці країн-учасниць СНД (МФГС) спрямована на розвиток спільного культурного простору на території України, Росії, Білорусі, Туркменистану, Азербайджану, Вірменії, Казахстану, Киргизстану, Молдови, Таджикистану та Узбекистану. Це підтверджують ті конкурси і фестивалі, які діють під егідою МФГС: фестиваль «КіноШок», Лабораторія молодих режисерів СНД, Музичний конкурс імені Арама Хачатуряна, Форум національних кінематографій та ін. Вагоме місце серед культурних проектів Фонду посідають заходи, спрямовані на популяризацію книгочитання та обмін досвідом поміж видавцями із країн СНД: видання унікальної книжкової серії «Класика літератур СНД», Форум перекладачів і видавців країн СНД і Балтії і, звісно, найшановніший книжковий конкурс на території СНД – «Мистецтво книги».

 • Вітаємо наших письменників та художників!

  Вітаємо наших любих письменників та художників – Оксану Лущевську, Лану Світанкову, Ольгу Гаврилову (які працювали над книгою «Солька і кухар Тара-пата») і  Юрія Чаришнікова (який ілюстрував сатиричну поему «Корабель дурнів» Себастіана Бранта) – з перемогами книг видавництва «Грані-Т» в IX Міжнародному конкурсі країн-учасниць СНД «Мистецтво книги»!

 • Книги «Граней-Т» – серед переможців «Мистецтва книги-2012»

  24-25 травня в столиці Казахстану Астані було визначено переможців IX Міжнародного конкурсу країн-учасниць СНД «Мистецтво книги». Українські видання вибороли дипломи в п’яти номінаціях, серед них – дві книги видавництва «Грані-Т».

 • Ще?
personspersons/200