«Я ніколи не шукав нове заради нового і не думав про те, чи будуть суголосними мої нові роботи з модними тенденціями чи ні. Слова «сучасний» для мене не існує. Категорія вічності – ось єдина категорія і в житті, і в мистецтві, на яку варто орієнтуватися»

Народився в Москві 1934 р. Закінчив Московський державний художній інститут ім. Сурікова. Народний художник Росії. Улюблена техніка – кольоровий офорт. Професор Московського державного університету друку, де організував і очолив кафедру ілюстрації та естампу. Лауреат усіх головних російських та зарубіжних премій у галузі книжкового мистецтва. Автор ілюстрацій до багатьох творів російської та зарубіжної класики. Найбільш відомі його ілюстрації до казок Г.Х. Андерсена, А. Мілна, «Дивовижної подорожі Нільса з дикими гусьми» С. Лагерльоф та ін. Проілюстрував понад 300 книг, що виходили у США, Франції, Іспанії, Фінляндії, Японії, Південній Кореї та інших країнах. Працював головним художником видавництва «Дитяча література». Персональні виставки Бориса Діодорова проходили в Москві, Токіо, Берліні, Копенгагені, Вашингтоні, Нью-Йорку. Володар Золотої медалі Г.Х. Андерсена — головної міжнародної нагороди в царині дитячої літератури.

Джерело: http://www.pravoslavie.ru

 • Діодоров Борис В матеріалах сайту:

 • Новини

 • Борис Діодоров: «Метафізична манера Юрія Чаришнікова залишається в пам’яті назавжди»

  Про Бориса Діодорова не можна сказати «відомий ілюстратор», бо так кажуть про всіх, хто долучився хоча б до одного вдалого книжкового проекту. Борис Діадоров – знаменитий ілюстратор, який у співпраці із письменником і перекладачем Борисом Заходером подарував мільйонам дітей найкращого Вінні-Пуха всіх часів і народів. Не менш впізнаваними є намальовані Діодоровим герої із казок Андерсена, Лагерльоф, Аксакова, Бажова. Борис Діодоров – не просто лауреат всіх російських премій у царині книжкового мистецтва, але й більшості міжнародних, а найголовніше – він є володарем Золотої медалі Ганса Християна Андерсена, а отже, належить до дуже невеличкого кола найкращих світових ілюстраторів дитячих книжок. Не варто і пояснювати, чому лист від Бориса Діодорова, який ми подаємо нижче,  став справжнім святом для видавництва «Грані-Т» і художника Юрія Чаришнікова.

 • Книги «Граней-Т» – серед переможців «Мистецтва книги-2012»

  24-25 травня в столиці Казахстану Астані було визначено переможців IX Міжнародного конкурсу країн-учасниць СНД «Мистецтво книги». Українські видання вибороли дипломи в п’яти номінаціях, серед них – дві книги видавництва «Грані-Т».

 • «Грані-Т» і Міжнародний конкурс країн-учасниць СНД «Мистецтво книги»

  Зовсім скоро стануть відомими переможці престижного міжнародного книжкового конкурсу «Мистецтво книги», на який цьогоріч «Грані-Т» подали відразу дві новинки: подарункове видання поеми Себастіана Бранта «Корабель дурнів» з ілюстраціями Юрія Чаришнікова та кулінарну повість для дітей «Солька і кухар Тара-пата» Оксани Лущевської та Лани Світанкової з ілюстраціями Ольги Гаврилової. Для «Граней-Т» участь у «Мистецтві книги» – справа надзвичайно відповідальна, адже з часу заснування видавництва не минало й року, щоб котрусь із «гранівських» книг авторитетне міжнародне журі не визнало найкращою. Пропонуємо пригадати переможців попередніх років і ближче познайомится з найзнаковішим книжковим конкурсом на території країн-учасниць СНД.

 • Ще?
personspersons/187