Галина Шевцова – кандидат архітектури, PhD, фотохудожник, стажувалась в Японії (Університет Кінкі, Осака) на кафедрі архітектури. Одним із головних досягнень своєї видавничої діяльності називає альбом «Україна-Японія: дерев’яна архітектура», виданий у серпні 2006 року. Тільки-но закінчивши роботу над своїм першим проектом, відразу ж розпочала авторську роботу до книги «Мацуо Басьо», презентація якої пройшла у Києві 29 березня 2007 року. Нині на студіях у Японії.

Кандидат архітектури, Ph.D, член Наукової спілки архітекторів Японії, фотохудожник, каліграф, журналіст. Народилася в Києві. Закінчила Національну академію мистецтва і архітектури. 2003-2005 – дослідник в університеті Кінкі, Осака (майстерня Тосіо Сакураї, дослідження здійснено в рамках стипендії Монбукагакусьо).

2007-2008 – дослідник в університеті Кінкі, Осака (в рамках гранту Японської фундації).

Нині доцент Київського Національного Університету Будівництва і Архітектури, викладач каліграфії Українсько-Японського центру. Займається дослідженнями спорідненості української та японської дерев’яної архітектури і культури, бере участь у реставрації японських дерев’яних храмів.

Виставки: 2008 – «Україна-Японія – відображення серця» (фото і каліграфія, виставковий зал Центральної державної бібліотеки міста Осака, разом із каліграфом Кейко Фукуміцу); 2009 – «Японія – відображення серця» (фото і каліграфія, виставковий зал Національного музею Тараса Шевченка, Київ, разом із каліграфом Кейко Фукуміцу); 2011 – „Київ-Кіото: перехрестя світів” (Зал центрального концертного холу Кьото-кайкан, Кіото); 2011 - „Неочікувана Україна” (мистецька галерея Сеннен-гаро, Токіо).

 • Шевцова Галина В матеріалах сайту:

 • Події

 • «Грані-Т» презентують «Історію японської архітектури і мистецтва» Галини Шевцової

  30 листопада в Українсько-Японському Центрі Національного технічного університету «Київський політехнічний інститут» видавництво «Грані-Т» проводить презентацію книги-альбому «Історія японської архітектури і мистецтва» знаного дослідника історії української та японської архітектури, кандидата архітектури, PhD, фотохудожника Галини Шевцової.

 • Новини

 • Книги «Граней-Т» – серед переможців «Мистецтва книги-2012»

  24-25 травня в столиці Казахстану Астані було визначено переможців IX Міжнародного конкурсу країн-учасниць СНД «Мистецтво книги». Українські видання вибороли дипломи в п’яти номінаціях, серед них – дві книги видавництва «Грані-Т».

 • «Грані-Т» і Міжнародний конкурс країн-учасниць СНД «Мистецтво книги»

  Зовсім скоро стануть відомими переможці престижного міжнародного книжкового конкурсу «Мистецтво книги», на який цьогоріч «Грані-Т» подали відразу дві новинки: подарункове видання поеми Себастіана Бранта «Корабель дурнів» з ілюстраціями Юрія Чаришнікова та кулінарну повість для дітей «Солька і кухар Тара-пата» Оксани Лущевської та Лани Світанкової з ілюстраціями Ольги Гаврилової. Для «Граней-Т» участь у «Мистецтві книги» – справа надзвичайно відповідальна, адже з часу заснування видавництва не минало й року, щоб котрусь із «гранівських» книг авторитетне міжнародне журі не визнало найкращою. Пропонуємо пригадати переможців попередніх років і ближче познайомится з найзнаковішим книжковим конкурсом на території країн-учасниць СНД.

 • «Історія японської архітектури і мистецтва»: спершу основи, потім –деталі

  «Все, що ви хотіли знати про японську архітектуру, але не знали, де знайти, відшукаєте в цій книжці», – запевнила на презентації посібника «Історія японської архітектури і мистецтва», яка відбулася 30 листопада в Українсько-Японському центрі, автор Галина Шевцова.

 • Книжки «Грані-Т» – у відкритому читацькому рейтингу «Читають всі»

  Відтепер користувачі соціальної мережі Facebook зможуть проголосувати за улюблені книжки видавництва «Грані-Т» у відкритому читацькому рейтингу «Читають всі», метою якого є визначення найкращих книжок, виданих у 2011 році. Цей рейтинг – спільний проект сайту «Автура» та інтернет-платформи Obreey.

 • «Грані-Т» видали «Історію японської архітектури і мистецтва»

  Ця книжка не має аналогів не лише на українському, а й на сусідніх книжкових ринках. І взагалі, про самобутню культуру Японії нам відомо вкрай мало, а про архітектуру – ще менше. Окремі видання, присвячені певним її аспектам, звісно, були, – зокрема, й у видавництві «Грані-Т» кілька років тому побачив світ унікальний альбом Галини Шевцової «Україна-Японія: дерев'яна архітектура», удостоєний високих відзнак на вітчизняних і міжнародних книжкових виставках. Однак комплексного дослідження, яке давало б зацікавленому читачеві системну інформацію про розвиток японської архітектури, досі не було – і не лише в Україні.

 • Вісім пам’яток із альбому «Дерев’яні церкви України» включать у реєстри ЮНЕСКО

  Україна має чим пишатися і має що показати світові – неповторне, дивовижне, унікальне! Біда лише в тому, що ми нерідко самі не знаємо, якими скарбами володіємо. Скажімо, дерев’яні церкви – чистісінької води архітектурні перлини, направду здатні вразити світ! І це не просто слова: архітектор і мистецтвознавець Галина Шевцова фахово порівняла дерев’яні церкви України і Японії в контексті традиційної культури, міфології та релігії – і дійшла переконливих висновків про те, що наші пам’ятки, загублені по віддалених селах, куди нерідко навіть нормальної дороги немає, не лише нічим не поступаються всесвітньо відомим, широко розрекламованим перлинам японської архітектури, а й ведуть із ними дивовижний «духовний перегук» крізь простір і час…

 • До відома наших авторів та читачів

  Поширилася інформація про те, що видавництво «Грані-Т» припинило свою діяльність. Ми дуже любимо наших авторів, читачів, партнерів і те широке коло людей, які стали нашими друзями, тому вважаємо за потрібне спростувати ці плітки і повідомляємо, що видавництво «Грані-Т» аж ніяк НЕ ПРИПИНЯЄ свою роботу, а просто йде на літні канікули.

 • «Лідер літа»

  В рамках X Всеукраїнського рейтинґу «Книжка року ’2008» за підсумками оцінювання по визначенню «Лідера літа» книги видавництва «Грані-Т» стали переможцями.

 • Презентація книжки-альбому Г. Шевцової «Стежками Басьо»

  26 березня у ресторані «Формула суші», що знаходиться у самому центрі міста, на Подолі, відбулася презентація книжки-альбому «Стежками Басьо». Звичайно, місце було обране непросте, оскільки саме японська їжа та східна атмосфера могли налаштувати гостей презентації на потрібне сприйняття твору.

 • Презентація книги «Україна-Японія: дерев’яна архітектура» у Пирогово

  12 вересня наше видавництво презентувало унікальну трилінгву «Україна-Японія: Віконниці часу». Побачення журналістам було призначено в місцях, без яких не можна уявити ілюстраційний ряд книжки – музей «Пирогово» ласкаво вітав усіх охочих бодай трохи наблизитися до культурних тонкощів країни сонця, що сходить. Неформальна атмосфера, чудові краєвиди та неймовірно чисте повітря стали неабияким поштовхом до відкритого спілкування.

 • Ще?
personspersons/18