«Зізнаюсь, я не дуже добре знаюся на стилях ілюстрування. Навіть не скажу, як охарактеризувати мій живописний стиль. Коли навчалася, це було щось близьке до імпресіонізму. Напевно, в ілюстраціях я ближча до експресіонізму, якби тільки це дозволяв друк…»

Надія Дойчева-Бут народилася 1982 року в містечку Ізмаїл. З 1998 до 2002 рр. навчалася в Одеському державному художньому училищі ім. Грекова (м. Одеса). 2008 року закінчила факультет живопису Київської національної академії образотворчого мистецтва й архітектури (майстерня проф. М. Гуйди).

Займається  станковим та монументальним живописом, графікою, книжковою ілюстрацією. 

Учасник усеукраїнських виставок.

Роботи зберігаються у приватних колекціях в Україні та за її межами.

Живе і працює в Києві.

«Мені подобається, що в дитячій ілюстрації можна абсолютно розслабитися, дозволити собі повний ґротеск, — каже Надія Дойчева-Бут. — Видавництво «Грані-Т» завжди влаштовував мій гіперболізований стиль. В інших видавництвах, можливо, це б не прийняли, бо наше суспільство й досі ближче до радянського світосприйняття, ніж європейського».

Надія Дойчева-Бут має широкий діапазон творчості. Вона живописець за фахом і за покликанням. Мабуть, тому її ілюстрації вирізняються несподіваністю та непрогнозованістю, вона не використовує шаблонів і стандартних графічних прийомів, — однак витворила власний впізнаваний стиль, що поєднує національну традицію зі світовими новаціями в ілюстрації. Створюючи персонажів, художниця не керується академічними стереотипами:  вона сміливо ламає пропорції фігур, її образи дуже ґротескні, емоційно напружені, іноді іронічні та зворушливі. «Коли починаю працювати над новою книгою, — зізнається Надія, — бачу майбутніх героїв у геть абсурдних речах: в облупленій фарбі, на мурах старих будинків, у плямах на скатертині, навіть на стінах у метро». 

2011 року книга Ірен Роздобудько «Пригоди на острові Клаварен» в ілюструванні Надії Дойчевої-Бут здобула Диплом І ступеня на Міжнародному конкурсі країн-учасниць СНД «Мистецтво книги» в Москві у номінації «Книги для дітей та юнацтва»; Диплом І ступеня в номінації «Світ дитинства» на національному конкурсі «Краща книга України» та Премію «Книжкове Левеня» у номінації «Оригінальне видання для підлітків» Міжнародного дитячого фестивалю у Львові. Ілюстрації Надії Дойчевої-Бут були представлені на міжнародній виставці художників-ілюстраторів у Братиславі.

Нині Надія Дойчева-Бут працює над кількома книжковими, живописними та графічними станковими проектами, експериментує з авторськими техніками, займається настінним розписом.

 • Дойчева-Бут Надія В матеріалах сайту:

 • Події

 • «Грані-Т» презентують «волошкові» книжки Дмитра Чередниченка

  28 січня, у суботу, о 12:00 у столичному руському клубі «КультРа» (вул. Володимирська, 4) видавництво «Грані-Т» презентує дві книги, до створення яких долучився письменник, перекладач Дмитро Чередниченко, — «Любов коня Домінікаса» та «Чого Волошка запишалася». На всіх маленьких відвідувачів презентації чекає подарунок від художниці Надії Дойчевої-Бут — майстер-клас із малювання волошки.

 • У Музеї Тичини відкриється виставка ілюстрацій Надії Дойчевої-Бут

  18 травня за підтримки видавництва «Грані-Т» в Літературно-меморіальному музеї-квартирі Павла Тичини відкриється персональна виставка ілюстрацій київської художниці Надії Дойчевої-Бут «Крила». «Коли буденність заполоняє і здається неможливим  змінити реальний хід подій,  варто хоча б тимчасово «вимкнути» в собі дорослого і втекти у світ фантазій і марень, світ людських істот, які ще не втратили здатність літати уві сні», — пояснює концепцію виставки художниця.

 • Новини

 • Учасники літературної студії «Радосинь» познайомилися із книжками Дмитра Чередниченка

  19 квітня в Будинку письменника відбулося чергове засідання літературної студії «Радосинь». Ось уже 20 років керівником студії, з якої вийшло чимало українських авторів, є відомий письменник, перекладач Дмитро Чередниченко.

 • Чи читали Ви в дитинстві під ковдрою з ліхтариком?

  Усі дорослі знають, що читати треба сидячи й у добре освітленому місці. А всі діти знають, що, коли від книжки тяжко відірватися, читати можна будь-де і за будь-яких умов. І якщо вже турботливі батьки вимагають дотримуватися всіх правил і навіть купують вам спеціальну підставку під книжку, що ж – доводиться хитрувати. Бо коли за сюжетом книжки на головного героя саме звідусіль чигає небезпека, коли ось-ось уже дізнаєшся, чи будуть головні герої жити довго і щасливо, то читати можна і на уроках, і під час підготовки до них, і навіть під ковдрою з ліхтариком. І не випадає нам говорити про шкідливість такого методу читання, бо серед опитаних «Гранями-Т» експертів майже не знайшлося «правильних» читачів. Напевно, через читання під ковдрою з ліхтариком має пройти кожен маленький читач:)

 • На презентації «волошкових» книжок слухали котячі вірші, їли котячі цукерки і малювали панну Волошку

  28 січня у руському клубі «КультРа» відбулася презентація двох «волошкових» книжок видавництва «Грані-Т»: повісті «Любов коня Домінікаса» литовського письменника Вітаутаса Ландсберґіса та повісті в оповіданнях «Чого Волошка запишалася» Дмитра Чередниченка.

 • Чи переможе електронна книга друковану?

  Це запитання останнім часом звучить напрочуд часто, однак актуальності не втрачає. Кількість читачів, які купують букрідери, зростає – та чи вистачає вітчизняному читачеві електронних книжок українською мовою? І що особливо цікаво: чи буде електронним майбутнє книжок для дітей? Принаймні всі експерти «Граней-Т» налаштовані оптимістично: діти й надалі матимуть змогу не просто читати книжки, а й розглядати, гортати, шелестіти ними, торкатися до них і навіть їх… гризти.

 • П’ятикласниця Олена Більчич надіслала нам відгук на книгу Ірен Роздобудько

  Нещодавно завершився цьогорічний реґіональний конкурс «Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу». Доки переможця на кращу роботу ще не визначено, подаємо ілюстрований відгук юної рецензентки, учениці 5-А класу Більчич Олени, на повість Ірен Роздобудько «Пригоди на острові Клаварен».

 • На що слід звертати увагу, обираючи книги для дітей?

  Здавалось би, немає нічого простішого, ніж вибір книжкових подарунків для малечі. Головне – щоб було яскраво, позитивно і повчально. Натомість експерти «Граней-Т» – художники, письменники, журналісти, психологи, методисти – не радять батькам керуватися власними смаками під час вибору книжок для маленьких читачів. На їхнє переконання, в цій відповідальній справі слід зважати на зміст, ілюстрації, розмір шрифту, ім’я автора та видавництва, стать дитини і найголовніше – її вподобання.

 • В чому особливість сучасних дітей?

  Сучасні діти добре поінформовані, «комп’ютеризовані», вільні від стереотипів, розумні, не закомплексовані, псевдобезпритульні та динамічні. На актуальне запитання відповідають автори «Граней-Т»: письменники Олесь Ільченко, Лариса Денисенко, Галина Вдовиченко, Зірка Мензатюк, Леся Воронина, Андрій Кокотюха, Іван Андрусяк, Ірен Роздобудько, Оксана Лущевська, Наталя та Валерій Лапікури, Леонід Сорока, художники Ольга Кузнєцова, Надія Дойчева-Бут, Ольга Гаврилова, Ольга Московченко і казкотерапевт Катерина Єгорушкіна.

 • Якою має бути сучасна дитяча книжка?

  Автори, художники та експерти «Граней-Т» розмірковують про те, якими сьогодні мають бути книжки для дітей. Своїми думками діляться Галина Вдовиченко, Надія Дойчева-Бут, Андрій Кокотюха, Леся Воронина, Ірен Роздобудько, Олесь Ільченко, Катерина Єгорушкіна, Степан Процюк, Оксана Лущевська, Ольга Московченко, Леонід Сорока, Ольга Кузнєцова, Наталя та Валерій Лапікури.

 • Більше ніж співпраця

  В Україні діє низка культурних центрів різних країн. А значно більше – посольств, які мають опікуватися, зокрема, і культурним взаємозбагаченням. У деяких країнах потужно працюють фонди підтримки перекладів, які сприяють і виданню перекладів українською. Кожна така інституція прямо чи опосередковано причетна до культурного життя українців, хоча й, закономірно, пропаґує «продукти» саме своєї країни.

 • Вітаємо з Днем народження!

  Вітаємо нашу чудову художницю Надію Дойчеву-Бут із Днем народження!

 • Дикий кінь Домінікас нарешті в Україні!

  Свого часу дикий кінь Домінікас здійснив дивовижну мандрівку в далеку Африку, щоб урятувати свою кохану квіточку волошку, – й цим прихилив до себе серця литовських дітей! А тепер він завітав до України – щоб і українські малюки спізнали все тепло, ніжність, доброту, всю любов, якою проміниться ця непересічна книжка.

 • Переможці квеста «Що я знаю про книгу у світі?»

  10 днів тому видавництво «Грані-Т» запропонувало усім взяти участь у квесті «Що я знаю про книгу у світі?», і ось – маємо переможця. Ба, навіть двох.

 • Книги «Грані-Т» на стендах переможців Московської міжнародної книжкової виставки-ярмарку

  Стенди переможців конкурсів книжкової ілюстрації «Образ книги» та конкурсу «Мистецтво книги». 

 • Ще?
personspersons/134