«Усе, що я говорю, стосується нинішніх реалій. У мене зовсім інше ставлення до часів, коли жили надлюди кшталту Івана Франка, який міг бути економістом, філософом, літературознавцем, політиком. Час таких людей, які брали на себе багато і могли його винести, давно минув. Ми трохи дрібніші»

Бриних Михайло Сергійович; письменник, журналіст, режисер, сценарист.

Народився 21.11.1974 (Київ).

Освіта: Інститут журналістики Київського університету ім. Т. Шевченка, факультет журналістики.

Працював редактором відділу культури і мистецтва журналу «Україна» (1994-1995), редактором відділу культури газети «Україна молода» (1998), редактором відділу культури «Газеты по-киевски» (2004), заступником головного редактора журналу «Книжник-review» (2000 і 2007), оглядачем газети «День»(1998). У різні часи був постійним автором, зокрема, таких видань: «Нота», «ПІК», «Airport», «Коммерсант Украины», «Дзеркало тижня», «Столичные новости», «Грани +», «ШО», «Post-Поступ», «Сейчас», «Сучасність» тощо. Авторські колонки публікував у газетах «День», «Україна молода», «Без Цензури», «Столичные новости», «Газета по-українськи», «24», «Лівий берег», на сайтах www.pro.ua, www.telekritika.ua, www.infoporn.org.ua,www.zaxid.net.

Загалом опублікував у вітчизняній та закордонній пресі декілька сотень статей та есе переважно культурницької тематики. Тривалий час працював та телебаченні, зокрема як редактор програми «КІН» (Міжнародний медіа-центр «Інтерньюз» – СТБ, 1996), редактор програми «Життя видатних дітей» (СТБ, 1997), автор культурницьких рубрик у ранковій програмі «Чайник» (СТБ, 1998), журналіст програми «Доброї ночі, Україно» (телекомпанія «Ера», УТ-1, 1999), редактор програми «Не всі вдома» (1+1, 1998), ведучий інтелектуального ток-шоу «Остання барикада» (1+1, 2002), сценарист програми «Земля в ілюмінаторі» (телеканал К1, 2007). Автор, режисер і сценарист документальних фільмів «Підземний подзвін» (Медіа-дім «Рава», 2006) та «Сало для українців» («Перспектива-ТБ», 2006). Сценарист серіалу «Стрингер» («1+1 продакш», 2011).

Участь в інших проектах: медіа-консультант Олега Скрипки («Воплі Відоплясова», 2005), ведучий фестивалю «Рок-Екзистенція», ведучий багатьох літературних презентацій, автор програми «Критика культури» (радіо «Ера-FM», 2004), ведучий у документальній стрічці, присвяченій приїзду Папи Івана Павла II в Україну та прем’єрі опери «Мойсей» (ТРК «Золоті ворота»), арт-директор «Форуму видавців» у Києві (2008), один з ініціаторів створення «Радіо з нестабільною назвою» (2011).

Автор кількох поетичних та прозової антологій сучасної української літератури.

Автор романів «Реальна ніжність вирваного серця» («Кур’єр Кривбасу», 2001), «Цейтнот доктора Падлючча» (К.: Мост паблишинг, 2009) та численних публікацій у літературній періодиці.

Окремими книжками вадано такі повісті та романи: «Електронний пластилін» (К.: Факт, 2007), «Шахмати для дибілів» (К.: Факт, 2008), «Хліб із хрящами» (К.: Ярославів Вал, 2012), «Хрустальна свиноферма» (К.: Грані-Т, 2012).

Лавреат премій за кращі публікації року журналів «Україна» (1994 і 1995) та «Кур’єр Кривбасу» (2001), премії видавництва «Смолоскип» (1996), премії «Культурний провідник року» (2007), третьої премії «Коронація слова-2008», лауреат першої премії «Книжка року» (2009), премії «Книга року БіБіСі».

Актуальні авторські блоги:

www.padluchcho.livejournal.com

www.facebook.com/brynykh

 • Бриних Михайло В матеріалах сайту:

 • Про нас пишуть

 • Книга може бути витвором мистецтва! Доведено «Грані-Т»!

  Сьомий рік поспіль книжки видавництва «Грані–Т» (цього разу «Корабель дурнів» Себастіна Бранта, «Солька і кухар Тара–пата» Оксани Лущевської та Лани Світанкової) здобувають перемогу на Міжнародному конкурсі «Мистецтво книги». Про рецепти цього успіху, некомпетентність українських книжкових конкурсів, а також соціальну відповідальність — рідкісне відчуття у видавничому просторі — в інтерв’ю Дарини Фіалко з головним редактором видавництва «Грані-Т» Оленою Мовчан на сторінках газети «Україна молода».

 • Синдром Вєрки Сердючки у літературі

  В анотації до нового твору Михайла Бриниха зазначено, що «це експериментальна проза, написана густим соковитим … суржиком».

 • Михайло Бриних: я не претендую на місце у вічності

  Михайло Бриних називає себе маргінальним автором і каже, що пише книжки для дуже вузької аудиторії.

 • Новини

 • Михайло Бриних: «Я не люблю критику, ну її в баню!»

  Звісно, найпереконливіше про успіх/неуспіх книжки свідчать її наклади. Про успішність третьої частини «шахматного» циклу Михайла Бриниха говорити ще зарано, оскільки книжка щойно вийшла друком. Поза тим у видавництві «Грані-Т» повість «Хрустальна свиноферма» називають вдалим експериментом, – і цю видавничу впевненість підкріплює кількість рецензій у медіа й увага до книжки на книжкових виставках. Усі, хто не зміг потрапити на першу презентацію повісті у кнайп-клубі «Купідон», мають ще один шанс познайомитися з думками Михайла Бриниха про мову його творів, гру з кінематографом, критику, надгероїв і шахи як бездоганну космогонічну модель. Цей матеріал – ще одна спроба наблизитися до розуміння доктора Падлючча і його творця – письменника, критика і «графомана з неабияким стажем» Михайла Бриниха.

 • Книжкова виставка-ярмарок до Дня знань (ФОТО)

  Серед відвідувачів книжкової виставки-ярмарку, яка тривала із 29 серпня до 1 вересня в Українському домі, звісно ж, переважали батьки і діти. Перші шукали нових книжок для нового навчального, а отже, і книжкового року, другі хотіли знайти не стільки корисне, як цікаве, тому запитували, чи немає у «Граней-Т» книжечок про мишок, піратів, принців і принцес, а ще таких, щоб із гарними малюнками і пригодами. І всі ці книжечки – і для дорослих, і для малечі – старанно підписували невтомні автори «Граней-Т». Приємні, теплі, радісні миті цієї книжкової виставки зберегли для вас наші фотографи.

 • Готуємося до школи: «Грані-Т» на книжковій виставці-ярмарку в Українському домі

  Із 29 серпня до 1 вересня під патронатом Державного комітету телебачення і радіомовлення України у столичному Національному центрі ділового та культурного співробітництва «Український дім» відбудеться щорічна книжкова виставка-ярмарок до Дня знань. «Грані-Т» запрошують батьків і читачів, які відповідально готуються до нового навчального року, завітати на наш стенд, де можна буде не лише придбати книжки за видавничими цінами, але й отримати автографи відомих письменників, художників та перекладачів.

 • «Грані-Т» і Михайло Бриних запрошують поекспериментувати – і задуматися…

  Література має право на експеримент. Ба більше: література має обов’язок експериментувати, шукати все нових способів творчого самовираження. Зріла й самодостатня література (а всім нам хочеться, щоб українська була саме такою) експериментів не боїться, а завжди знаходить для них доречні час, місце й можливість.

 • Що Ви плануєте влітку – прочитати, написати, відвідати, обдумати?

  У червні літо ще здається нам безмежним і нескінченним. Усе-все, на що не вистачило перехідної осені, безбарвної зими, а потім і гамірливої весни, нарешті можна зробити: і прочитати книжки, які заполонили весь простір біля робочого столу, ліжка, крісла й канапи; і відвідати всі фестивалі, на які так багате українське літо; і, можливо (якщо ви письменник), дописати все, розпочате раніше, або навіть зважитися на новий текст;  а ще ж погостювати в усіх рідних і друзів, зібрати фрукти й овочі на дачі, відкрити для себе нові країни і континенти, насолодитися нічогонеробленням у прохолодних садах і на розпечених пляжах. Планування влітку обов’язкове, але за планами головне: не загубити смак справжнього літа — спонтанного, повільного і… неспланованого. Сьогодні ми дізнаємося, яке літо чекає на авторів і працівників видавництва «Грані-Т».

 • Ще?
personspersons/129