«Сучасна дитяча книжка – та, яку творять майстри своєї справи: автори, художники, дизайнери, верстальники, редактори, друкарі та видавці. Без майстерності важко говорити про якісний продукт... Одначе, тут набагато важливішим є ще такий компонент, як душевність. Ми часто зациклюємося на формі (світ до цього нас весь час спрямовує), але не надаємо належної ваги суті. Адже дитяча книжка передовсім має промовляти до душі дитини, до світу її почуттів, а не бути дорогим досконалим продуктом для батьків. Батьки через власних дітей часто намагаються повернутися до власного дитинства, купити те, чого не мали у свій час... А оскільки дорослі, переважно, вже втрачають свою дитинніть, безпосередність і звикають до застосування мірок: яскраво, професійно, дорого і т.п. – то в результаті вони купують книжку не для дитини, а для себе. І деякі видавництва саме на це й розраховують. Мені випадала можливість кілька разів спостерігати, як батьки разом із дітьми обирають дитині книжку. Якщо дитина керується ірраціональними чинниками, то дорослі підходять з дорослими і всім зрозумілими вимогами. І часто купують дитині саме ту книжку, яку самі й обрали... Я не проти цього. І часто вибір батьків є виправданим. Одначе тут є ризик не врахувати щось невловиме, але справді важливе...»

З’явилася на світ 30 жовтня 1984 року у м. Бровари Київської області.

За освітою ‒ філолог, психолог. Здобула ступені бакалавра та  магістра у Національному університеті «Києво-Могилянська академія». Працює з дітьми й дорослими у царинах казкотерапії та книготерапії за авторськими методиками. Веде передачу «Чарівний світ казок» на радіо «Марія». Працює консультантом із книготерапії у видавництві «Грані-Т». На основі книг видавництва розробила та провела низку занять із книготерапії. Друком вийшла книжка «Золота вежа» Клауса Гаґерупа із психологічною довідкою К. Єгорушкіної. Наразі готуються до друку ще кілька книжок із  довідками цього автора («Зоряна подорож» Тетяни Мельник, «Будинок, який умів розмовляти» Марічки Микицей, «Як я до лікаря ходила» Анни Багряної та інші).  Авторка книжкового проекту «Музична казкотерапія для малят».

З дев’яти років пише вірші та прозу, а у 2006 р. побачила світ перша поетична збірка авторки, видана на Грант президента  України («Пульсація миті»). З’являлися публікації у періодичних виданнях та альманахах («Гранослов», «Незглибима «Криниця»», «Захід-Схід» тощо). Член літературних студій «Криниця», «Радосинь», «Свіча-До-Cлова». Лауреат та дипломант кількох літературних конкурсів («Гранослов», «Кришталеве перо» та ін.). У 2010 році вийшла друком перша книжка казок Катерини Єгорушкіної – «Музична подорож Золотого Каштанчика». А 2011 року побачили світ одразу дві книги авторки – «Країна Сніговія» (два видання за рік) та «Будиночок з води» – у співпраці з музичним терапевтом Стефаном Недерицею та композитором Дмитром Красноуховим.

 • Єгорушкіна Катерина В матеріалах сайту:

 • Події

 • 15–18 грудня в Українському домі «Книжкові контракти-2012»

  Видавництво «Грані-Т» традиційно запрошує читачів на презентації книжкових новинок, автограф-сесії та зустрічі з авторами.

 • Іван Андрусяк презентує нову «капосну» книжку «Вісім днів із життя Бурундука»

  17 березня о 12:00 у столичному руському клубі «КультРа» відомий письменник, літературний редактор «Граней-Т», улюбленець дітлахів Іван Андрусяк презентує нову бешкетницьку книжку «Вісім днів із життя Бурундука». Це – шкільна історія, повість із життя сучасних українських школярів, яка оповідає про їхні реальні клопоти й радощі, каверзи й успіхи, мрії та способи їх осягнення. Прототипом головного героя книжки став сам Іван Андрусяк… у дитячі роки.

 • Катерина Єгорушкіна представить серію «Книготерапія» в Медичному клубі «Свідомо»

  Медичні клуби громадської організації «Свідомо» дають можливість свідомим батькам, людям, які прагнуть до здорового життя, познайомитися не тільки з професійними лікарями, але й з людьми, які стикалися з аналогічними проблемами. Черговий Медичний клуб, присвячений казкотерапії, «Свідомо» влаштовує спільно із видавництвом «Грані-Т». Зустріч відбудеться 21 січня у ресторані «КультРа».

 • Запрошуємо у Національну бібліотеку України для дітей

  13 жовтня о 12:00 у приміщенні Національної бібліотеки України для дітей (м. Київ, вул. Баумана, 60) відбудеться зустріч за участі Катерини Єгорушкіної, дитячого казко- та книго терапевта, авторки коментаря для дорослих у книзі «Золота вежа» Клауса Гаґерупа, та видавництва «Грані-Т».

 • Новини

 • На канікули до пана Будинка

  Звикаючи до ритмів життя у великому місті, постійних шумових подразників, нервового виснаження та віртуального спілкування, ми часто забуваємо про ті важливі речі, які допомагають зберегти внутрішню цілісність та відновити душевну рівновагу. Зараз саме час пригадати про барви сходу сонця, багатоголосу тишу природи, смак щойно зірваного яблука, адже літо це час відпусток, канікул, вакацій та подорожей. Якщо ж ви ще не визначились із відпочинком, радимо надзвичайно теплу і літню книжку Марії Микицей «Будинок, який умів розмовляти», адже вона про найкращий відпочинок із можливих – родинний.

 • Що Ви плануєте влітку – прочитати, написати, відвідати, обдумати?

  У червні літо ще здається нам безмежним і нескінченним. Усе-все, на що не вистачило перехідної осені, безбарвної зими, а потім і гамірливої весни, нарешті можна зробити: і прочитати книжки, які заполонили весь простір біля робочого столу, ліжка, крісла й канапи; і відвідати всі фестивалі, на які так багате українське літо; і, можливо (якщо ви письменник), дописати все, розпочате раніше, або навіть зважитися на новий текст;  а ще ж погостювати в усіх рідних і друзів, зібрати фрукти й овочі на дачі, відкрити для себе нові країни і континенти, насолодитися нічогонеробленням у прохолодних садах і на розпечених пляжах. Планування влітку обов’язкове, але за планами головне: не загубити смак справжнього літа — спонтанного, повільного і… неспланованого. Сьогодні ми дізнаємося, яке літо чекає на авторів і працівників видавництва «Грані-Т».

 • Марія Микицей: «Коли пишу для дітей, маю знову ставати дитиною»

  Нарешті за вікном літо і кожен планує свій відпочинок, як може і хоче. Однак не варто забувати, що найкращий відпочинок позбавлений всього того, що напружувало протягом цілого року. Для тих, хто втомився від роботи та гамору міста, найкращим буде відпочинок на природі разом із сім’єю. Саме про такий відпочинок і розповіла у новій книжці «Граней-Т» письменниця Марія Микицей. Вона відчинила двері «Будинку, який умів розмовляти» і гостинно запрошує до нього всіх, хто прагне найкращого родинного відпочинку. Про улюблений відпочинок, досвід писання для дітей, дитячі першовідкриття та найкращі книги письменниця розповіла в ексклюзивному інтерв’ю «Граням-Т». 

 • «Грані-Т» відкривають «Будинок, який умів розмовляти»

  Робити відкриття – справа не лише корисна, а й дуже приємна. Видавництво «Грані-Т» давно це засвоїло і охоче, а головне – регулярно ділиться з читачами своїми відкриттями.

 • Чи справді Україна переживає родинну кризу?

  Над цим актуальним запитанням розмірковують Лариса Денисенко, Юрій Бедрик, Олександр Гаврош, Андрій Кокотюха, Катерина Єгорушкіна, Зірка Мензатюк, Наталя та Валерій Лапікури. Думки наших експертів розділилися: хтось добачає корінь проблеми в тоталітарному минулому, хтось – у глобалізованому сьогоденні, а хтось констатує, що йдеться не лише про українську, а про світового масштабу кризу.

 • В чому особливість сучасних дітей?

  Сучасні діти добре поінформовані, «комп’ютеризовані», вільні від стереотипів, розумні, не закомплексовані, псевдобезпритульні та динамічні. На актуальне запитання відповідають автори «Граней-Т»: письменники Олесь Ільченко, Лариса Денисенко, Галина Вдовиченко, Зірка Мензатюк, Леся Воронина, Андрій Кокотюха, Іван Андрусяк, Ірен Роздобудько, Оксана Лущевська, Наталя та Валерій Лапікури, Леонід Сорока, художники Ольга Кузнєцова, Надія Дойчева-Бут, Ольга Гаврилова, Ольга Московченко і казкотерапевт Катерина Єгорушкіна.

 • Якою має бути сучасна дитяча книжка?

  Автори, художники та експерти «Граней-Т» розмірковують про те, якими сьогодні мають бути книжки для дітей. Своїми думками діляться Галина Вдовиченко, Надія Дойчева-Бут, Андрій Кокотюха, Леся Воронина, Ірен Роздобудько, Олесь Ільченко, Катерина Єгорушкіна, Степан Процюк, Оксана Лущевська, Ольга Московченко, Леонід Сорока, Ольга Кузнєцова, Наталя та Валерій Лапікури.

 • Катерина Єгорушкіна презентувала серію «Книготерапія»

  Катерина Єгорушкіна, дитячий казко- і книготерапевт, презентувала серію «Книготерапія» видавництва «Грані-Т» у львівській книгарні «Є». Також вона провела із дітьми сеанс терапії, протягом якого кожна дитина могла створити свого власного метелика.

 • Автори видавництва «Грані-Т» візьмуть участь у фестивалі «Дивокрай»

  Автори видавництва «Грані-Т» візьмуть участь у Літературному фестивалі для дітей «Дивокрай», який проходитиме у Львові й Тернополі з 1 по 5 червня.

 • Відбудеться презентація серії книг видавництва «Грані-Т» – «Книготерапія»

  1 червня о 14:00 на Дитячому майданчику Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал» (м. Київ, вул. Лаврська, 12) відбудеться презентація серії книг видавництва «Грані-Т» – «Книготерапія».

 • Катерина Єгорушкіна поспілкується з дітками у дитячому клубі «Скворечник»

  У четвер, 19 травня, о 18:00 у дитячому клубі «Скворечник» (Червонозоряний пр-т, 9/1, офіс No. 136) відбудеться зустріч із Катериною Єгорушкіною в рамках проекту «Книготерапія».

 • Ще?
personspersons/122