«Для мене писання для дітей – це щаслива нагода побути з дитиною. Всі батьки знають, як часто дитина просить «Ну побудь зі мною…», не пограйся, не поговори, а просто побудь... Чомусь ось ця навіть бездіяльна ПРИСУТНІСТЬ така важлива для маленької людини. І пишучи, письменник, може «побути» – з героєм своєї книжки, з її маленьким читачем, зрештою, з самим собою, але маленьким... Я буду щаслива, якщо щось із написаного мною дасть бодай одній дитині ось це відчуття бажаної для неї ПРИСУТНОСТІ»

НАТАЛІЯ ПУРЯЄВА, мама трирічного сина Матвійка, а за сумісництвом – філолог, старший науковий співробітник Інституту української мови НАН України, кандидат філологічних наук.

З’явилася на світ 29 січня (якраз у День пам’яті героїв Крут!) 1976 року у місті Вінниці. Вищу освіту здобувала на українсько-польському відділенні філологічного факультету Дрогобицького державного педагогічного інститут імені Івана Франка (у тому самому приміщенні, де навчався і сам Іван Якович, а ще Василь Стефаник і Лесь Мартович!). У Галичині вивчила рідну мову. Донцов, Маланюк, Плужник, Підмогильний, Сверстюк, Стус – жодний із них не «западенець»! – були прочитані саме тут.

У дитинстві мала звичку, прочитавши книжку, тричі цілувати її в обкладинку в тому приблизно місці, де була написана назва. Так виражала вдячність за набуте – і не тільки знання.

Після здобуття фінансової незалежності від батьків стала фанатичною бібліофілкою і «бібліопридбалкою» і за 10 років зібрала близько 2 тисяч томів власної бібліотеки, тому вважаю себе тепер власницею «нетлінних скарбів».

Дитячу прозу (тобто прозу про дітей) почала писати ще в школі у товстий із картонною палітуркою зошит. Зразками для пристрасного наслідування стали «Том Соєр» Марка Твена і «Маленький обірванець» Джеймса Грінвуда.

Сьогодні пишу про те, про що сама хотіла би прочитати в дитинстві. Мрію, щоб моя книжка стала другом для дітей епохи тотальної зайнятості дорослих, для дітей, які, хоч і живуть у сім’ях, але покинуті батьками. А ще мрію, щоб таких дітей було якомога менше.

 • Пуряєва Наталія В матеріалах сайту:

 • Події

 • «Грані-Т» презентує книжку про дитинство духовних лідерів у храмі Святого Василія Великого

  4 березня о 13:30 у столичному храмі Святого Василія Великого (УГКЦ) відбудеться презентація книжки Наталії Пуряєвої про дитинство Омельяна Ковча, Івана Павла ІІ, Олександра Меня, Далай-ламу XIV та Валерія Марченка («Грані-Т», серія «Життя видатних дітей»).

 • Новини

 • Книжкова виставка-ярмарок до Дня знань (ФОТО)

  Серед відвідувачів книжкової виставки-ярмарку, яка тривала із 29 серпня до 1 вересня в Українському домі, звісно ж, переважали батьки і діти. Перші шукали нових книжок для нового навчального, а отже, і книжкового року, другі хотіли знайти не стільки корисне, як цікаве, тому запитували, чи немає у «Граней-Т» книжечок про мишок, піратів, принців і принцес, а ще таких, щоб із гарними малюнками і пригодами. І всі ці книжечки – і для дорослих, і для малечі – старанно підписували невтомні автори «Граней-Т». Приємні, теплі, радісні миті цієї книжкової виставки зберегли для вас наші фотографи.

 • Готуємося до школи: «Грані-Т» на книжковій виставці-ярмарку в Українському домі

  Із 29 серпня до 1 вересня під патронатом Державного комітету телебачення і радіомовлення України у столичному Національному центрі ділового та культурного співробітництва «Український дім» відбудеться щорічна книжкова виставка-ярмарок до Дня знань. «Грані-Т» запрошують батьків і читачів, які відповідально готуються до нового навчального року, завітати на наш стенд, де можна буде не лише придбати книжки за видавничими цінами, але й отримати автографи відомих письменників, художників та перекладачів.

 • Наталія Пуряєва: «Щоб стати святим, потрібно насамперед любити… любити понад усе!»

  Завтра, 11 травня, у містечку Перемишляни, що недалеко від Львова, відбудеться відкриття пам’ятника священнику, мученику і великому гуманісту Омеляну Ковчу. Вшанування пам’яті Блаженного отця Омеляна Ковча відбудеться за присутності ледь не всього кліру Християнської Церкви.

 • Чи читали Ви в дитинстві під ковдрою з ліхтариком?

  Усі дорослі знають, що читати треба сидячи й у добре освітленому місці. А всі діти знають, що, коли від книжки тяжко відірватися, читати можна будь-де і за будь-яких умов. І якщо вже турботливі батьки вимагають дотримуватися всіх правил і навіть купують вам спеціальну підставку під книжку, що ж – доводиться хитрувати. Бо коли за сюжетом книжки на головного героя саме звідусіль чигає небезпека, коли ось-ось уже дізнаєшся, чи будуть головні герої жити довго і щасливо, то читати можна і на уроках, і під час підготовки до них, і навіть під ковдрою з ліхтариком. І не випадає нам говорити про шкідливість такого методу читання, бо серед опитаних «Гранями-Т» експертів майже не знайшлося «правильних» читачів. Напевно, через читання під ковдрою з ліхтариком має пройти кожен маленький читач:)

 • Наталія Пуряєва презентувала батькам нову книгу із видавничої серії «Життя видатних дітей»

  На презентацію книги Наталії Пуряєвої про дитинство Омеляна Ковча, Івана Павла ІІ, Олександра Меня, Далай-лами XIV та Валерія Марченка, що відбулася 4 березня у столичному храмі Святого Василія Великого (УГКЦ), завітало більше батьків, ніж дітей.

 • Наталія Пуряєва: «Перше осмислене запитання Матвійка було «теологічним»

  Завдяки рубриці «Діти та онуки письменників», започаткованій нещодавно «Гранями-Т», ми вже мали змогу дізнатися про тих, хто надихає на творчість Марину Павленко, Андрія Бачинського, Степана Процюка, Галину Вдовиченко, Наталку Малетич, Сергія Пантюка, Світлану Сову та Ярослава Коломійчука, Леоніда Сороку, Наталю та Валерія Лапікурів. Сьогодні Наталія Пуряєва знайомить нас із маленьким Матвійком, в житті якого саме настав період активного базікання і прецікавого мовотворення.

 • Наталія Пуряєва презентувала в школі імені Валерія Марченка книжку про дитинство духовних лідерів

  7 лютого в київській школі № 175 ім. Валерія Марченка відбулася презентація книжки Наталії Пуряєвої, що вийшла у популярній серії «Граней-Т» «Життя видатних дітей». Місце і день для зустрічі були обрані не випадково. Адже саме цього дня народилася мама одного з героїв книжки, Валерія Марченка. Вона дуже вболівала за вихід книжки, однак, на жаль, не встигла потримати її в руках: Ніни Михайлівни не стало навесні минулого року…

 • Наталія Пуряєва: «Всі мої герої – максималісти-романтики»

  Нещодавно популярна серія видавництва «Грані-Т» «Життя видатних дітей» поповнилася книжкою Наталії Пуряєвої про Омеляна Ковча, Івана Павла ІІ, Олександра Меня, Далай-ламу ХІV та Валерія Марченка. Всіх героїв цієї книжки, на переконання авторки, об’єднує жива віра в Бога, внутрішня «настанова жити згідно з Божими заповідями, насамперед заповідями любові». В інтерв’ю «Граням-Т» Наталія Пуряєва розповіла про джерела, з яких вона брала матеріал для оповідань, героїв свого дитинства, відповідальність дитини до самої себе і наступну книжку – про дитинство видатних дітей видатних батьків.

 • «Грані-Т» і Наталія Пуряєва розповідають про віру і любов

  Символічно, що в святкові, різдвяні дні популярна серія «Життя видатних дітей» видавництва «Грані-Т» поповнилася саме цією книжкою. Тому що мова в ній іде про одне з найглибших і найважливіших для людини понять – про віру. І, ясна річ, про тих великих особистостей, духовний приклад яких дуже багато означає для людства.

 • Зустріч з Наталею Пуряєвою в бібліотеці ім. Трублаїні

  21 листопада в бібліотеці імені Трублаїні для дітей відбулась змістовна розмова письменниці Наталі Пуряєвої з п’ятикласниками.

 • Чути і бачити

 • Наталія Пуряєва про дитинство духовних лідерів

  7 лютого 2012 року в київській школі № 175 ім. Валерія Марченка відбулася презентація книжки Наталії Пуряєвої, що вийшла у популярній серії «Граней-Т» «Життя видатних дітей».

 • Ще?
personspersons/121