«…Я мрію потрапити в своє перше помешкання, в якому я останній раз був у 1962 році… І я не знаю що там змінювалося, а змінювалося напевне. Ззовні бачу, що поставили всюди пластикові вікна і це абсолютно змінило характер архітектури, оскільки столярна робота і рисунок – це інтегральний компонент архітектури… Львів фактично нищиться… і ніхто не робить ніяких висновків… (Джерело: www.lvivcenter.org)»

Ігор Жук (народ. 1956 р. у Львові) – історик мистецтва, автор наукових статей та каталогів, публікованих в Україні, Польщі, Австрії, Німеччині та США, які присвячено здебільшого дослідженню архітектури Львова ХІХ та початку ХХ ст. Кандидатську дисертацію за темою «Декоративна деталь в архітектурі львівської сецесії» захистив у 1989 р. Був куратором кількох історикоархітектурних виставок (зокрема, організовував виставку творчості Ю. та А. Захарєвичів – Краків і Вроцлав, 1996). З 2008 р. співпрацює з представництвом Центру міської історії Центрально-Східної Європи у Львові. Веде курс «Історія європейського мистецтва та основи історикомистецьких студій» в Українському Католицькому Університеті (Львів).

 

 • Жук Ігор В матеріалах сайту:

 • Новини

 • Книги «Граней-Т» – серед переможців «Мистецтва книги-2012»

  24-25 травня в столиці Казахстану Астані було визначено переможців IX Міжнародного конкурсу країн-учасниць СНД «Мистецтво книги». Українські видання вибороли дипломи в п’яти номінаціях, серед них – дві книги видавництва «Грані-Т».

 • «Грані-Т» і Міжнародний конкурс країн-учасниць СНД «Мистецтво книги»

  Зовсім скоро стануть відомими переможці престижного міжнародного книжкового конкурсу «Мистецтво книги», на який цьогоріч «Грані-Т» подали відразу дві новинки: подарункове видання поеми Себастіана Бранта «Корабель дурнів» з ілюстраціями Юрія Чаришнікова та кулінарну повість для дітей «Солька і кухар Тара-пата» Оксани Лущевської та Лани Світанкової з ілюстраціями Ольги Гаврилової. Для «Граней-Т» участь у «Мистецтві книги» – справа надзвичайно відповідальна, адже з часу заснування видавництва не минало й року, щоб котрусь із «гранівських» книг авторитетне міжнародне журі не визнало найкращою. Пропонуємо пригадати переможців попередніх років і ближче познайомится з найзнаковішим книжковим конкурсом на території країн-учасниць СНД.

 • «Мапа вихідного дня»: Львів Левинського

  Весна кличе нас до пізнання нового і незвіданого, до авантюрних мандрівок і ретельно запланованих подорожей. Із радістю повідомляємо нашим читачам, що відсьогодні на видавничому сайті – нова туристична рубрика «Мапа вихідного дня»! Щоп’ятниці ми будемо знайомити вас із українськими містами й містечками, вулицями й будинками, шляхами та стежками - більше чи менше відомими, але неодмінно напрочуд цікавими куточками України, які відкриватимемо разом із книжками «Граней-Т».

 • Переможці квеста «Що я знаю про книгу у світі?»

  10 днів тому видавництво «Грані-Т» запропонувало усім взяти участь у квесті «Що я знаю про книгу у світі?», і ось – маємо переможця. Ба, навіть двох.

 • Книги «Грані-Т» на стендах переможців Московської міжнародної книжкової виставки-ярмарку

  Стенди переможців конкурсів книжкової ілюстрації «Образ книги» та конкурсу «Мистецтво книги». 

 • «Грані-Т» на Московській міжнародній книжковій виставці-ярмарку

  Доки у Москві триває останній день Московської міжнародної книжкової виставки-ярмарку (7-12.09.2011), видавництву «Грані-Т» кортить поділитися враженнями від її відвідин ))) Тож пропонуємо серію фоторепортажів із місця події, щоб наші любі читачі й друзі мали можливість «пройтися» павільйонами виставки разом із нами.

 • «Пересопницьке Євангеліє. Витоки і сьогодення» визнано найкращою книгою України-2011

  Журі Національного конкурсу «Краща книга України», заснованого Держкомтелерадіо України, одноголосно присудило Гран-прі фоліанту «Пересопницьке Євангеліє. Витоки і сьогодення», яке вийшло у Видавничому домі «АДЕФ-Україна» 

 • Видавництво «Грані-Т» привезло в Україну одразу ТРИ перемоги!

  Історія перемог видавництва «Грані-Т» у Міжнародному конкурсі країн-учасниць СНД «Мистецтво книги» триває стільки, скільки існує й саме видавництво. Здобувши першу перемогу 2006 року, вже шостий рік поспіль наші книги впевнено здобувають у Москві нові й нові відзнаки, вражаючи експертну комісію конкурсу задумом, ідеєю, змістом, формою… Саме про такі враження іноземних колеґ від наших книг розповів під час прес-конференції в «Укрінформі» директор департаменту видавничої справи та поліграфії Державного комітету телебачення і радіомовлення України Олексій Кононенко, який був членом міжнародного журі конкурсу. Прес-конференція відбулася 1 липня і була присвячена участі та перемозі українських видавців у VIIІ Міжнародному конкурсі «Мистецтво книги».

 • У Львові «Грані-Т» презентувало «Львів Левинського»

  18 травня у Львові в Академії Мистецтв видавництво «Грані-Т» та укладач альбому Ігор Жук презентували книгу «Львів Левинського».

 • У Львові «Грані-Т» презентуватиме «Львів Левинського»

  18 травня об 11:00 в Академії Мистецтв (м. Львів, вул. Кубійовича 35-а, Лабораторний корпус) видавництво «Грані-Т» та укладач альбому Ігор Жук представлять книгу «Львів Левинського».

 • Ще?
personspersons/112