«Дар Божий це не тільки велика радість, а й непросте випробування»

Народилася 18 травня 1967 року у м. Золочеві ЛьвівськоЇ обл.

У 1984 р. закінчила Золочівську СШ № 1. З 1984 по 1989 рр. навчалася в УкраЇнському Поліграфічному Інституті ім. І.Федорова. За фахом – художник-ілюстратор друкованих видань. Спеціалізація – книги для дітей.

 З 1989 р. живе і працює у м. Тернополі. З жовтня 1989 р. – заприсяжена членкиня фольклорно-етнографічного товариства «Вертеп». Фольклорист, етнограф, писанкарка, організатор 4-х етновиставок у Тернополі.

У 1995 р. познайомилася з міжнародним рухом спільнот «Віра і Світло», які допомагають особам із вадами розумового розвитку. Стала першою провідницею спільноти у Тернополі, працювала волонтеркою у міжнародних спільнотах «Ковчег» ( із тією ж місією) у Франції, Бельгії, Польщі. Надалі співпрацює з українськими спільнотами «В. і С.».

Працювала у періодичних виданнях Тернопілля та видавництві «Підручники і посібники». Співпрацює, як художник, з видавництвами «Навчальна книга Богдан», «Смолоскип», «Джура» та ін. Проілюструвала близько сорока художніх книг та підручників.

Пише вірші. У 2008 р. Стала лауреатом літературного конкурсу для дітей «Золотий лелека» із дитячою повістю «П'ять дарів». Учасниця багатьох виставок Молодої спілки художників України у Тернополі.

 • Проць Тереза В матеріалах сайту:

 • Конкурси

 • Всеукраїнський конкурс на найкращі прозові твори для дітей «Золотий лелека»

  Активізація розвитку української дитячої літератури, пошуки нових обдарованих авторів, які пишуть для дітей, стимулювання динаміки книжкового ринку.

 • Новини

 • Зустріч «Граней-Т» з учнями тернопільської школи № 12

  29 лютого в тернопільській школі № 12 відбулася зустріч видавництва «Грані-Т» з учнями шостих класів. Представник видавництва Мельник Тетяна запропонувала школярам цікаву подорож у минуле по замках Львівщини, Тернопільщини та Волині разом із книгами письменників Андрія Бачинського та Надії Гуменюк. Адже саме історія рідного краю тісно переплелась з пригодами головних героїв у книзі «Канікули Остапа і Даринки» та «Неймовірні пригоди Остапа і Даринки». Загадкові, а іноді й небезпечні пригоди Радика і Данька в книжках «Зустріч на босому мосту» та «Таємниця Княжої гори» не залишили байдужими школярів.

 • Видавництво «Грані-Т» зустрілося із маленькими тернопільчанами

  27 лютого видавництво «Грані-Т» завітало до загальноосвітньої школи № 12 міста Тернополя. Представник видавництва Мельник Тетяна зустрілася з учнями п’ятих класів цього навчального закладу.

 • Свято рідної мови у класичній гімназії

  З нагоди свята рідної мови 21 лютого педагогічний колектив Тернопільської класичної гімназії гостинно відчинив свої двері видавництву «Грані-Т». Відбулось одразу дві зустрічі, на котрих представник видавництва презентувала книги українських письменників.

 • «Грані-Т» і художниця Яна Гавриш завітали до Тернополя

  21 вересня видавництво «Грані-Т» завітало до міської дитячої бібліотеки №3 м. Тернополя. Спеціальним гостем зустрічі стала відома тернопільська художниця Яна Гавриш, ілюстраціями якої прикрашена книга Марини Павленко «Чи шкідливо ходити покрівлями гаражів?». Спершу представник видавництва Тетяна Мельник розповіла учням четвертих класів про Марину Павленко та її книгу, ознайомила аудиторію із широким асортиментом книг, зокрема із творчим доробком Марини Павленко, дитячими культурологічними виданнями та багатьма іншими, які побачили світ у видавництві «Грані-Т».

 • Тереза Проць зустрілася із членами молодіжних християнських організацій міста Тернополя

  28 червня Тереза Проць та «Грані-Т» зустрілися із членами молодіжних християнських організацій і спільнот міста Тернополя. На зустрічах, окрім інших книг видавництва, пані Тереза презентувала й свою книгу «П’ять дарів».

 • Тереза Проць зустрілася з дітьми у Тернополі

  25 травня видавництво «Грані-Т» завітало до спеціалізованої середньої школи № 17 з поглибленим вивченням іноземних мов та дитячої бібліотеки №3 м. Тернополя. Спеціальним гостем зустрічі стала відома українська письменниця Тереза Проць, яка представила свою книгу «П’ять дарів». Спершу зустріч відбулася в приміщенні школи №17 зі школярами 5–6-х класів, а пізніше в читальному залі бібліотеки з учнями 5-х класів. Учні та вчителі захоплено слухали розповіді авторки про обдарованих дітей із різних країн світу, про їхні надзвичайні здібності, які кожна дитина зможе віднайти і в своєму серці. Приємно було дізнатися, що учні Тернопільщини уже знайомі із книгами видавництва «Грані-Т», зокрема і з книгою пані Терези, тож із нетерпінням очікують на продовження цікавої історії.

 • Видавництво «Грані-Т» разом із Іваном Андрусяком та Андрієм Бачинським відвідало Тернопіль

  З 11 до 13 травня у місті Тернопіль пройшов 2-й фестиваль української книжки «Джура-фест». Видавництво «Грані-Т» також взяло участь у фестивалі. Окрім книжкового стенду, розміщеного в Тернопільському драматичному театрі, де безпосередньо відбувався книжковий ярмарок, видавництво взяло участь у цілому ряді зустрічей та презентацій, які відбувалися у різних бібліотеках та школах міста. Спеціально запрошеними гостями зустрічей стали відомі українські письменники Іван Андрусяк та Андрій Бачинський. 13-го травня до зустрічей долучилася й тернопільська письменниця Тереза Проць, авторка книги «П’ять дарів».

 • Видавництво «Грані-Т» у Тернополі

  Вчора у Тернополі пройшло декілька зустрічей, ініційованих видавництвом «Грані-Т». Спочатку «Грані-Т» у складі Лесі Пархоменко (піар-менеджер видавництва), а також двох письменниць – Марина Павленко та Терези Проць (переможці конкурсу «Золотий лелека-2007») завітало до Обласної центральної бібліотеки для дітей...

 • Презентації у Івано-Франківську та Тернополі

  20 й 21 березня у Тернополі та Івано-Франківську відбудуться зустрічі, ініційовані видавництвом «Грані-Т».

 • Підбиття підсумків конкурсу «Золотий лелека»

  Сьогодні об 11:00, у приміщенні Національної інформаційної агенції «Укрінформ», що по вул. Богдана Хмельницького, 8/11, відбулася прес-конференція, присвячена підсумкам проведення ІІ Всеукраїнського конкурсу на кращі прозові твори для дітей молодшого, середнього та старшого шкільного віку «Золотий лелека-2008».

 • Нагородження переможців І-го Всеукраїнського конкурсу на кращі твори для дітей молодшого шкільного віку «Золотий лелека».

  3 березня 2008 року відбулося урочисте нагородження переможців І-го Всеукраїнського конкурсу на кращі твори для дітей молодшого шкільного віку «Золотий лелека». У церемонії вітання участь взяли політичні діячі та діячі культури, відомі письменники, актори, шанувальники красного письменства. 

 • Чути і бачити

 • Тереза Проць розповідає про книгу «П'ять дарів»

  Кожна людина неповторна, обдарована своїм унікальним талантом. Але всі ми однаково підкорені життєвим обставинам, які випробовують нашу щирість, силу волі, здатність співпереживати.

 • Ще?
personspersons/109