Маріуш Щиґел (народився 5 вересня, 1966 року в м. Злотория, Польща) - відомий польський журналіст і письменник.

Отримав освіту журналіста та політолога у Варшавському університеті.

В 16 років став репортером у тижневику «Na przełaj». Працював на телебаченні.

У 2002 році він припинив працювати на телеканалі TV Polsat і зосередився на написанні статей для газети «Gazeta Wyborcza».

Його роботи включені до різноманітних антологій, присвячених польській журналістиці. Найвизначнішими є його дослідження, присвячені Чехословаччині, зокрема культурному та соціальному життю мешканців Чехії радянських часів.

Одна з найпопулярніших праць Маріуша Щигела «Ґоттленд» (2006) за словами Адама Міхніка є «першим у світі кубістським репортажем».

Праці:

- «Неділя, котра трапилася в середу», 1996;

- «На будь-яку тему», 1997:

- «Ґоттленд», 2008.

В антологіях:

- «Край-рай», 1993;

- «Високі пагорби. Обличчя», 2003;

- «Овертюра до життя», 2003;

- «Погляд на репортаж», 2005;

- «Від Мінська до Манхетена», 2006.

  • Щиґел Маріуш В матеріалах сайту:

  • Про нас пишуть

  • Панорама чеських доль ХХ століття

    Поціновувачам есеїстки портал «Друг читача» радить почитати книгу замальовок з історії Чехії. Польський журналіст і письменник Маріуш Щиґел у 2006 році в Польщі видав збірку оповідок-репортажів «Ґоттленд». Українською книга вийшла у видавництві «Грані-Т» у перекладі поетеси, редактора та літературного критика Богдани Матіяш. «Кожна історія – це історія життя якоїсь відомої для чехів особистості, часом незнаної для українців. Підприємець, актриса, скульптор, співачка, пластичний хірург – з життя і доль різних людей складаються неймовірні візерунки у калейдоскопі мерехтливої чеської історії».

  • Ще?
personspersons/108