Слоненятко

зі «Звірячої абетки» Івана Андрусяка
  • 11 лютого

Привіт! Я Слоненятко, яке дуже любить татка, дуже любить маму, і братика, і сестричку, і всіх-усіх: зайчика, пташку, кицю, їжачка і навіть смішного павучка…

Я дуже веселе, життєрадісне, завжди усміхнене і грайливе. Хтось може сказати, що я схоже на маленьке сонечко, і не помилиться, – бо слово «сонечко», як і слово «слоненятко», починається з літери «С». саме цю світлу, сяйливу літеру ти залюбки вивчиш разом зі мною!

А все тому, що я живу в книжечці, у якій разом зі мною живуть іще багато-багато веселих звірят і пташок, – аж тридцять троє! Усі ми живемо дружно, любимо одне одного і завжди одне одному допомагаємо. Ми дуже грайливі й веселі,часом навіть трішки – по-доброму – пустотливі та гамірні. Й понад усе полюбляємо гратися у слова! Адже кожне з нас, звірів і пташок, розповідає в цій книжечці про свою літеру. Тому книжечка так і зветься – «Звіряча абетка». І за словами, які ми, граючись, складаємо, ти зможеш легко й весело навчитися читати, – а заодно й дізнаєшся про кожного з нас щось особливе!

Ось, скажімо, мої найближчі сусіди! Ліворуч від мене мешкають Рак і Грак, які полюбляють по-доброму покепкувати один з одного. Коли, скажімо, Рак лузає своїми клешнями насіння, – тоді Грак дзьобає мак. Але коли Грак починає лузати насіння своїм дзьобом, то Рак тільки чухає потилицю, бо взяти в клешню манюсіньке макове зернятко в нього ну ніяк не виходить. Тому він спересердя починає задкувати – і в нього при цьому та-а-акий кумедний вигляд!:)

А праворуч від мене мешкає – ух! – родина Тарантулів! Вони дуже поважні й статечні – точнісінько як літера «Т». Проте маленьке Тарантуленятко так само любить свого татка-Тарантула, як я – татка-Слона! Звісно, ти знаєш, що зі справжніми тарантулами краще справ не мати, – але ті, що живуть у нашій книжечці, не лише цілком мирні, але й дуже кумедні. Подружися з нами – і ми відкриємо тобі дивовижний і цікавезний світ читання!

P. S.: А коли я йде до річки чи до озера, то у воді бачу маленьке кумедне Слоненятко, – і його теж дуже люблю!:)


characterscharacters/2328