Лис Мацько

Я – найчарівніший і найвродливіший лис, і звуть мене Мацьком.

Я мешкаю в заповіднику, а там так мало простору! За день можна оббігти весь ліс, а далі що робити?.. Хіба що вночі навідатися в село до курей. Отак і тривали мої будні, доки за допомогою чарівних окулярів я не усвідомив себе митцем.

Кожен митець повинен мати талант. Моя улюблена справа –малярство. Коли я малюю, то відчуваю найбільше піднесення і хочу прославити весь лисячий рід. Однак нелегко живеться митцям. Головне для кожного художника – щоб його картини сподобалися. Інакше він буде невизнаний, а це так гірко, що світ ураз стає блідим, а з усіх боків підкрадається зневіра.

Моя перша персональна виставка з тріском провалилась, а всі мальовані експонати згризли капосні миші. Я після цього вирішив кардинально змінити свою зовнішність, аби жодна істота у світі мене не могла впізнати. Змінити зовнішність для лиса – це значить пофарбуватися в зелений колір, заховатися від усіх-усіх і так гірко жити собі далі й страждати.

А сонце завжди сходить! І кожного митця в часи творчої кризи рятує дружба і нове натхнення. Саме тому хлопчик Олег на прізвисько Лялечка відмив мене ацетоном, поцупленим у дідуся. Так я став самим собою – найчарівнішим рудим лисом Мацьком, митцем, який знає, що таке тріумф і слава.

P.S.: Олег на прізвисько Лялечка добре зрозумів, що значить – сонце завжди сходить. Це коли після чогось поганого неодмінно настає щось хороше. І не варто тобі, так як я, від горя фарбуватися в зелений колір. Коли зійде сонце – треба бути таким, яким ти є насправді.


characterscharacters/2314