Літературознавець, професор Києво-Могилянської Академії Віра Агеєва розповідає про свою книжку "Апологія модерну: обрис ХХ віку" ("Грані-Т", 2011), а саме - про хронологічні рамки українського модернізму, оспівувачів соцреалізму, український постмодернізм, Оксану Забужко, Тараса Прохаська та канон української літератури.

Наскрізний сюжет цієї книжки тривалий і складний, крізь усе ХХ століття, процес модернізації українського письменства.

Авторку цікавлять і найрепрезентативніші постаті цього процесу, і гострі конфлікти батьків та дітей, усі ті естетичні революції, навіть скандали, без яких мистецтво попросту не може розвиватися. Творчість Лесі Українки, Максима Рильського, Миколи Хвильового, Віктора Домонтовича, Оксани Забужко, Тараса Прохаська розглядається переважно із застосуванням психоаналітичних та ґендерних підходів.

коментує– Агеєва Віра
 • 18:18
 • 20 грудня 2012
 • Про нас пишуть

 • Віра Агеєва: Сьогодні "я – феміністка" може сказати лише інтелектуалка

  Ми живемо в добу тотального "пост". Відбувся постмодернізм, і ніхто не знає, що далі за ним. Ніби відбувся фемінізм, але є так звана національна специфіка. За моїми спостереженнями, українці дуже люблять з тією специфікою мучитися.

 • Події

 • Віра Агеєва прочитає відкриту лекцію у Вінницькому педагогічному університеті

  27 квітня літературознавець Віра Агеєва прочитає відкриту лекцію студентам і викладачам Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського. Лекція, що відбудеться в рамках презентації книжки «Апологія модерну: обрис ХХ віку», буде присвячена проблемам формування класичного літературного канону.

 • 24 травня – 1 червня «Грані-Т» запрошують на «Книжковий Арсенал»

  24 травня — 1 червня запрошуємо всіх великих і маленьких читачів відвідати стенд видавництва «Грані-Т» під час фестивалю «Книжковий Арсенал».

 • Новини

 • Віра Агеєва: «Канон – це один з інструментів запам’ятовувати»

  27 квітня літературознавець, професор Національного університету «Києво-Могилянська академія» Віра Агеєва прочитала відкриту лекцію студентам і викладачам Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського. Лекція була присвячена проблемам формування класичного літературного канону і відбулася в межах презентації книжки «Апологія модерну: обрис ХХ віку».

 • «Грані-Т» зустрілося з майбутніми педагогами Тернополя

  20 лютого видавництво «Грані-Т» відвідало до Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка, де реґіональний представник видавництва зустрілась із студентами третього курсу філологічного факультету. На зустрічі були представлені книги серій «De Profundis», «Путівники», а також дитячі книги для середнього та старшого шкільного віку, оскільки студенти фахово вивчають дитячу літературу.

 • Як стати живим класиком

  28.05 під час «Книжкового Арсеналу» дослідниця літератури Віра Агеєва, літературознавець Ростислав Семків та епатажний поет Вано Крюґер розмірковували про те, хто з сучасників має шанси ввійти до літературного канону та стати в майбутньому класиком

adult/podcastadult/podcast/3059