Своє призначення іронічний польський філософ Лєшек Колаковський бачив у тому, щоб бути блазнем при жерцях — тих, хто проголошує великі універсальні теорії. Гумор — це найлегший і найпереконливіший спосіб зізнатися в недосконалості людської натури. А для нас, українців, ця книга важлива тому, що ми мали одну з найтрагічніших історій і досі не можемо її подолати.

Після прочитання цієї книжки ваші уявлення про чесноту бути послідовним зміняться докорінно, адже лише завдяки непослідовності тримається людський рід. І може, настав час спромогтися на визнання центральності зла й переглянути бажання раю на землі?

До видання цієї книжки долучилися відомі вам «центральноєвропейські джентльмени»: Ярослав Грицак (автор передмови та приміток, упорядник), Роман Шпорлюк, Адам Міхнік, Збіґнєв Ментцель, Анджей Менцвель; а також перекладач і співавтор при- міток Богдана Матіяш та дружина філософа Тамара Колаковська.

Ярослав ГРИЦАК, автор передмови до книжки, доктор історичних наук, професор Українського Католицького університету:

"Я маю кількох улюблених авторів, я їх завше сприймав як дуже різних авторів, бо вони жили в різний час, у них була різна освіта. Але потім я помітив, що вони ведуть одне до одного, як стежки. Ці люди були поміж собою пов'язані, вони дуже цінували одне одного. Є таке оповідання Борхеса про двох священиків, які дуже довго сперечалися, але потім виявилося, що вони говорили про частини одного цілого. Мені дуже прикро, що про цей великий світ так мало знають в Україні. Допомагаючи видати книжку Лєшека Колаковського, я хотів ввести українського читача у цей світ, бо він дуже добрий".

учасник– Грицак Ярослав
 • 14:21
 • 13 листопада 2012
 • Про нас пишуть

 • Ярослав Грицак: «Якщо Україна не подолає свою історію, вона й далі буде багатою країною бідних людей»

  Ярослав Грицак  – відомий український історик та інтелектуал, один з небагатьох, хто наголошує на неабиякій важливості питання – ким ми хочемо бути? Єгор Стадний для «Української правди» розпитав пана Грицака про цінності українського суспільства та умови, за яких вони змінюються. Чи потрібна держава для зміни цих цінностей? Чи можна говорити про схильність до "сильної руки"? Чи історичні кордони дійсно впливають на результати виборів? І яка доля інтелектуала при владі?

 • Зневірений екзорцист Лєшек Колаковський

  На відміну від моїх батьків, у мене не виникало потреби вгризатися в томи Маркса чи Лєніна, готуючись до державного екзамену. Зізнаюся, що зовсім не шкодую про це, радше навпаки.

 • Новини

 • «Грані-Т» і Степан Процюк у Тернополі

  22 листопада видавництво «Грані-Т» та відомий письменник Степан Процюк завітали до Тернопіля. У рамках зустрічей було представлено книгу «Аналіз крові» Степана Процюка та серію інтелектуальої есеїстики «De profundis», зокрема – книги історика Ярослава Грицака, літературознавця Леоніда Ушкалова, музичного критика Олександра Євтушенка, збірку есеїв «Страсті за Бандерою», а також книги Івана Андрусяка, Євгенії Кононенко, Анатолія Дністрового та інших авторів серії.

adult/podcastadult/podcast/2824