Частина 1

Частина 2

30 березня 2012 року доктор філологічних наук, професор Леонід Ушкалов прочитав лекцію студентам і викладачам Київського університету ім. Б. Грінченка. Лекція, що відбулася в рамках презентації книги Леоніда Ушкалова «Від бароко до постмодерну» (серія «De profundis»), була присвячена творчості двох несхожих, а поза тим дуже суголосних поетів Павла Тичини і Максима Рильського.

«Тичина й Рильський можуть бути чудовими дзеркалами один щодо одного, ба навіть щодо всієї української літератури ХХ століття, вважає Леонід Ушкалов».

«Українського Орфея» Тичину і «poeta Maximus» Рильського познайомила саме поезія. На переконання професора Ушкалова, Тичина та Рильський відчули «споріднення і перегукування душ» задовго до того, як потисли один одному руки. А єднало цих двох поетів передовсім те, що вони обоє досить рано відчули смак творчості. Цікаво, що навіть перші поетичні збірки Рильського і Тичини з'явилися в один і той самий час 1918 року.

учасник– Ушкалов Леонід
 • 56:16
 • 30 березня 2012
 • Новини

 • Обговорення в стилі бароко

  20 вересня 2011 року в київському Будинку вчителя відбулася презентація-обговорення книги есеїв «Від бароко до постмодерну» професора Леоніда Ушкалова.

 • Ким є Скворода для нас сьогодні?

  8 листопада в Інституті філології відбулася IV Академічна дискусія на тему: «Г.С.Сковорода – 2012» в рамках проекту «Українська гуманітаристика: діалог культур між Сходом і Заходом».

 • Що Ви плануєте влітку – прочитати, написати, відвідати, обдумати?

  У червні літо ще здається нам безмежним і нескінченним. Усе-все, на що не вистачило перехідної осені, безбарвної зими, а потім і гамірливої весни, нарешті можна зробити: і прочитати книжки, які заполонили весь простір біля робочого столу, ліжка, крісла й канапи; і відвідати всі фестивалі, на які так багате українське літо; і, можливо (якщо ви письменник), дописати все, розпочате раніше, або навіть зважитися на новий текст;  а ще ж погостювати в усіх рідних і друзів, зібрати фрукти й овочі на дачі, відкрити для себе нові країни і континенти, насолодитися нічогонеробленням у прохолодних садах і на розпечених пляжах. Планування влітку обов’язкове, але за планами головне: не загубити смак справжнього літа — спонтанного, повільного і… неспланованого. Сьогодні ми дізнаємося, яке літо чекає на авторів і працівників видавництва «Грані-Т».

 • Леонід Ушкалов прочитав студентам Київського університету ім. Б. Грінченка лекцію про Тичину і Рильського

  30 березня доктор філологічних наук, професор Леонід Ушкалов прочитав лекцію студентам і викладачам Київського університету ім. Б. Грінченка. Лекція, що відбулася в рамках презентації книги Леоніда Ушкалова «Від бароко до постмодерну» (серія «De profundis»), була присвячена творчості двох несхожих, а поза тим дуже суголосних поетів – Павла Тичини і Максима Рильського.

 • Леонід Ушкалов прочитав у Переяславі-Хмельницькому лекцію про естетичні погляди Шевченка

  30 березня доктор філологічних наук, професор Леонід Ушкалов прочитав лекцію студентам і викладачам Переяслав-Хмельницького державного університету імені Г. С. Сковороди. Тема лекції – «Естетичні погляди Тараса Шевченка».

 • Відкриті лекції Леоніда Ушкалова в Переяславі-Хмельницькому і Києві

  29 і 30 березня професор Леонід Ушкалов прочитає відкриті лекції у Переяслав-Хмельницькому державному університеті імені Г. Сковороди та Київському університеті імені Б. Грінченка. Лекції відбудуться у рамках презентації книги «Від бароко до постмодерну», яка вийшла в серії «De profundis» видавництва «Грані-Т».

 • Острівець науки, затишку і порядку професора Леоніда Ушкалова

  Для тих, хто не зміг потрапити 3 лютого на літературну дискусію «Плоди читання», пропонуємо друковану версію відповідей професора Леоніда Ушкалова, автора книги «Від бароко до постмодерну», на запитання читачів про «Мою Шевченківську енциклопедію», літературних героїв, бароко і рідний Харків.

 • Ушкалов vs Забужко: дискусія професійних читачів

  3 лютого у столичному Будинку кіно літературознавець Леонід Ушкалов та письменниця Оксана Забужко дискутували про бароко, класику, український Ренесанс та філологічні школи. Дискусія відбулася у рамках презентації книги Леоніда Ушкалова «Від бароко до постмодерну» (серія «De profundis»). Пропонуємо фотозвіт із зустрічі і два погляди — науковця і письменника — на читання літератури.

 • «Грані-Т» і Степан Процюк у Тернополі

  22 листопада видавництво «Грані-Т» та відомий письменник Степан Процюк завітали до Тернопіля. У рамках зустрічей було представлено книгу «Аналіз крові» Степана Процюка та серію інтелектуальої есеїстики «De profundis», зокрема – книги історика Ярослава Грицака, літературознавця Леоніда Ушкалова, музичного критика Олександра Євтушенка, збірку есеїв «Страсті за Бандерою», а також книги Івана Андрусяка, Євгенії Кононенко, Анатолія Дністрового та інших авторів серії.

adult/podcastadult/podcast/2789