Частина 1

Частина 2

Частина 3

Частина 4

3 лютого 2012 року у столичному Будинку кіно літературознавець Леонід Ушкалов та письменниця Оксана Забужко дискутували про бароко, класику, український Ренесанс та філологічні школи. Дискусія відбулася у рамках презентації книги Леоніда Ушкалова «Від бароко до постмодерну» (серія «De profundis»).

учасник– Ушкалов Леонід
учасник– Забужко Оксана
 • 20:55
 • 03 лютого 2012
 • Події

 • Леонід Ушкалов та Оксана Забужко подискутують про плоди читання

   «Плоди читання» – саме таку назву має літературна дискусія, яку 3 лютого о 19:00 проведуть у столичному Будинку кіно літературознавець Леонід Ушкалов та письменниця Оксана Забужко. Приводом для дискусії стала нова книжка професора Ушкалова «Від бароко до постмодерну», яка вийшла в серії «De profundis» видавництва «Грані-Т».

 • Новини

 • Ушкалов vs Забужко: дискусія професійних читачів

  3 лютого у столичному Будинку кіно літературознавець Леонід Ушкалов та письменниця Оксана Забужко дискутували про бароко, класику, український Ренесанс та філологічні школи. Дискусія відбулася у рамках презентації книги Леоніда Ушкалова «Від бароко до постмодерну» (серія «De profundis»). Пропонуємо фотозвіт із зустрічі і два погляди — науковця і письменника — на читання літератури.

 • Обговорення в стилі бароко

  20 вересня 2011 року в київському Будинку вчителя відбулася презентація-обговорення книги есеїв «Від бароко до постмодерну» професора Леоніда Ушкалова.

 • Відбулася презентація-обговорення книги Леоніда Ушкалова «Від бароко до постмодерну»

  20 вересня в столичному Будинку вчителя відбулася презентація-обговорення книги «Від бароко до постмодерну: есеї» харківського історика української літератури, дослідника доби бароко, доктора філологічних наук, професора Леоніда Ушкалова.

 • Ким є Скворода для нас сьогодні?

  8 листопада в Інституті філології відбулася IV Академічна дискусія на тему: «Г.С.Сковорода – 2012» в рамках проекту «Українська гуманітаристика: діалог культур між Сходом і Заходом».

 • Віра Агеєва: «Канон – це один з інструментів запам’ятовувати»

  27 квітня літературознавець, професор Національного університету «Києво-Могилянська академія» Віра Агеєва прочитала відкриту лекцію студентам і викладачам Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського. Лекція була присвячена проблемам формування класичного літературного канону і відбулася в межах презентації книжки «Апологія модерну: обрис ХХ віку».

 • Леонід Ушкалов прочитав студентам Київського університету ім. Б. Грінченка лекцію про Тичину і Рильського

  30 березня доктор філологічних наук, професор Леонід Ушкалов прочитав лекцію студентам і викладачам Київського університету ім. Б. Грінченка. Лекція, що відбулася в рамках презентації книги Леоніда Ушкалова «Від бароко до постмодерну» (серія «De profundis»), була присвячена творчості двох несхожих, а поза тим дуже суголосних поетів – Павла Тичини і Максима Рильського.

 • Леонід Ушкалов прочитав у Переяславі-Хмельницькому лекцію про естетичні погляди Шевченка

  30 березня доктор філологічних наук, професор Леонід Ушкалов прочитав лекцію студентам і викладачам Переяслав-Хмельницького державного університету імені Г. С. Сковороди. Тема лекції – «Естетичні погляди Тараса Шевченка».

 • Відкриті лекції Леоніда Ушкалова в Переяславі-Хмельницькому і Києві

  29 і 30 березня професор Леонід Ушкалов прочитає відкриті лекції у Переяслав-Хмельницькому державному університеті імені Г. Сковороди та Київському університеті імені Б. Грінченка. Лекції відбудуться у рамках презентації книги «Від бароко до постмодерну», яка вийшла в серії «De profundis» видавництва «Грані-Т».

 • Острівець науки, затишку і порядку професора Леоніда Ушкалова

  Для тих, хто не зміг потрапити 3 лютого на літературну дискусію «Плоди читання», пропонуємо друковану версію відповідей професора Леоніда Ушкалова, автора книги «Від бароко до постмодерну», на запитання читачів про «Мою Шевченківську енциклопедію», літературних героїв, бароко і рідний Харків.

 • «Грані-Т» і Степан Процюк у Тернополі

  22 листопада видавництво «Грані-Т» та відомий письменник Степан Процюк завітали до Тернопіля. У рамках зустрічей було представлено книгу «Аналіз крові» Степана Процюка та серію інтелектуальої есеїстики «De profundis», зокрема – книги історика Ярослава Грицака, літературознавця Леоніда Ушкалова, музичного критика Олександра Євтушенка, збірку есеїв «Страсті за Бандерою», а також книги Івана Андрусяка, Євгенії Кононенко, Анатолія Дністрового та інших авторів серії.

 • Книжки «Грані-Т» – у відкритому читацькому рейтингу «Читають всі»

  Відтепер користувачі соціальної мережі Facebook зможуть проголосувати за улюблені книжки видавництва «Грані-Т» у відкритому читацькому рейтингу «Читають всі», метою якого є визначення найкращих книжок, виданих у 2011 році. Цей рейтинг – спільний проект сайту «Автура» та інтернет-платформи Obreey.

adult/podcastadult/podcast/2777