21 січня в Дніпропетровську (галерея-книгарня «Чорна ящірка») відбулася презентація збірки есеїв Еміля Чорана / Сьорана «Допінґ духу». Участь у розмові взяла перекладачка представленої книжки Ірина Славінська. Модератором виступила Вікторія Наріжна – перекладачка та поетка.

Під час презентації ішлося про специфічну біографію Сьорана та про його творчий шлях. Зокрема чимало уваги було приділено питанням почуття гумору та іронії Сьорана, його (вдаваній?) захопленості естетикою самогубства. Важливою темою розмови став переклад есеїв Сьорана як особливий творчий досвід.

Ірина Славінська розповіла, що попри позирну похмурість, тексти Сьорана насправді наповнені неабиякою іронічністю. Там є місце і для гірких силогізмів, і для надзвичайно дотепних гумористичних тез. Саме Журналіст і поет Олександр Мухарев запитав, чи був сенс видавати книжку автора, якого вже перекладали в Росії у 1990-х роках. Запитання викликало дискусію на тему збагачення українського мовного поля. Ішлося про введення в український контекст перекладів класичної зарубіжної літературної та філософської спадщини.

Також читачі цікавилися моральною цінністю книжки та можливістю її негативного впливу на «неокрепшие умы». Вікторія Наріжна зауважила, що відтак аналіз небезпеки варто почати з улюбленого письменника Сьорана – Фьодора Достоєвського. Ірина Славінська додала, що потенційно будь-яка книжка може бути небезпечною. До того ж, як показала історія, тексти Сьорана вплинули на суспільні рухи кінця ХХ століття і на життя окремих особистостей у Парижі 1950-1980-х років.

На запитання, чи буде цікавою книжка «Допінґ духу» широкому читачу Ірина Славінська відповіла ствердно. Адже цю книжку було створено як принципово неакадемічну. Читання поданих есеїв не потребує спеціальної підготовки.

Логічним завершенням розмови став запис подкасту з інтерв’ю Вікторії Наріжної та Ірини Славінською.

 • 23:30
 • 31 січня 2012
 • Події

 • Ірина Славінська презентує «Допінґ духу» у Дніпропетровську

  21 січня о 16:00 перекладач Ірина Славінська презентує книжку "Допінґ духу" у дніпропетровській галереї «Чорна ящірка». Нагадаємо, що це перший переклад українською вибраних текстів французького філософа румунського походження Сьорана (Еміля Чорана).

 • Ірина Славінська відвідає Львів

  1 грудня 2011 року перекладач, критик і журналіст Ірина Славінська відвідає Львів, де презентуватиме перший переклад в Україні вибраних есеїв Сьорана «Допінґ духу», що побачив світ у видавнитцві «Грані-Т».

 • «Грані-Т» презентують «Допінґ духу» Сьорана

  3 листопада в Національному музеї літератури (Київ, вул. Б.Хмельницького, 11) видавництво «Грані-Т» презентує вибрані есеї («Допінґ духу») знакового французького філософа румунського походження Сьорана (Еміля Чорана).

 • Анатолій Дністровий зустрінеться зі старшокласниками та вчителями Херсону

  1 листопада письменник і PR-директор видавництва «Грані-Т» Анатолій Дністровий завітає до Херсону, де на на кількох зустрічах зі старшокласниками, вчителями та читачами презентуватиме свою книгу «Письмо з околиці» та останні новинки видавництва «Грані-Т»: «Допінґ духу» Сьорана, «Червоний Князь» і «Криваві землі» Тимоті Снайдера, а також антологію сучасної німецької літератури «Вертиголов», яку уклали Неля Ваховська та Денні Клаппер.

 • Новини

 • Готуємося до школи: «Грані-Т» на книжковій виставці-ярмарку в Українському домі

  Із 29 серпня до 1 вересня під патронатом Державного комітету телебачення і радіомовлення України у столичному Національному центрі ділового та культурного співробітництва «Український дім» відбудеться щорічна книжкова виставка-ярмарок до Дня знань. «Грані-Т» запрошують батьків і читачів, які відповідально готуються до нового навчального року, завітати на наш стенд, де можна буде не лише придбати книжки за видавничими цінами, але й отримати автографи відомих письменників, художників та перекладачів.

 • Ірина Славінська прокоментувала фільм «Апокаліпсис по Сьорану»

  28 січня у книгарні «Чулан» показали румунський документальний фільм «Апокаліпсис по Сьорану». Кінопоказ став нагодою відсвяткувати появу в продажу збірки есеїв Еміля Чорана (Сьорана) «Допінґ духу». Фільм коментувала перекладач Ірина Славінська.

 • Ірина Славінська презентувала «Допінґ духу» у Дніпропетровську (ПОДКАСТ)

  21 січня в Дніпропетровську (галерея-книгарня «Чорна ящірка») відбулася презентація збірки есеїв Еміля Чорана / Сьорана «Допінґ духу». Участь у розмові взяла перекладачка представленої книжки Ірина Славінська. Модератором виступила Вікторія Наріжна – перекладачка та поетка.

 • «Допінґ духу» у Львові

  На початку грудня у Львові в літературному кафе «Кабінет» відбулася розмова про Еміля Сьорана. У ній взяли участь модератор Юрій Кучерявий і перекладач книжки вибраних есеїв Сьорана «Допінґ духу» Ірина Славінська.

 • Британська Бібліотека подякувала «Граням-Т» за цінні книжки

  Нещодавно на адресу видавництва «Грані-Т» надійшов лист-подяка від Британської Бібліотеки. «Щиро дякуємо за подаровані Британській Бібліотеці книжки, – йдеться у листі. – Ці книги збагатять колекцію Британської Бібліотеки і знадобляться багатьом дослідникам, котрі цікавляться сучасною філософією та дитячою літературою, а також книгодрукуванням у незалежній Україні». Подаємо повний текст листа на нашому сайті.

 • Більше ніж співпраця

  В Україні діє низка культурних центрів різних країн. А значно більше – посольств, які мають опікуватися, зокрема, і культурним взаємозбагаченням. У деяких країнах потужно працюють фонди підтримки перекладів, які сприяють і виданню перекладів українською. Кожна така інституція прямо чи опосередковано причетна до культурного життя українців, хоча й, закономірно, пропаґує «продукти» саме своєї країни.

 • Сьоран/Чоран: стиліст, провокатор, чуттєвий філософ (думки експертів)

  Під час осінньої виставки-ярмарку «Медвін» відбулося обговорення книжки «Допінґ духу» філософа Сьорана (Еміля Мішеля Чорана), яка з’явилася у серії «Граней-Т» «De profundis». Пропонуємо три погляди на Сьорана/Чорана учасників цієї дискусії: літературознавця Ростислава Семківа, письменниці Євгенії Кононенко та культуролога Олександра Івашини.

 • Книжки й автори «Граней-Т» на листопадовому «Медвіні»

   Із 10 по 13 листопада в Києві проходила ХIV Міжнародна виставка-ярмарок «Медвін: книжковий світ-2011». В рамках «Медвіна» видавництво «Грані-Т» влаштувало автограф-сесії знаних авторів та презентації своїх новинок.

 • Презентація книги вічного марґінала і вічного інкоґніто Сьорана/Чорана

  На київській презентації «Допінґ духу» говорили про актуальність думок Сьорана, про їжу, яку вживала перекладачка під час роботи над текстом, про «гамівну сорочку» французького синтаксису і навіть про те, як зробити ідеї філософа ближчими домогосподаркам.

 • «Допінґ духу»: універсальний привід подумати, хто ми, звідки і куди йдемо

  Перекладач і літературний оглядач Ірина Славінська розповідає «Граням-Т» про свої взаємини з Сьораном/Чораном, блискучого стиліста, який постійно ширяє свідомістю в пошуках Le Mot, неможливість єдиного правильного перекладу, чесність із собою у крайньому її прояві та актуальність книги «Допінґ духу» для всіх, хто мислить про добро, відповідальність, життя, смерть та інші вічні теми.

 • Старшокласники та Дністровий ловили у Херсоні окунців із загадками

  1 листопада письменник і PR-директор видавництва «Грані-Т» Анатолій Дністровий відвідав Херсон. Зустрічі з десятикласниками та вчителями пройшли не без приємних сюрпризів.

 • Слово про Сьорана

  Ми публікуємо передмову Анатолія Дністрового щодо книжки Сьорана (Еміля Чорана) «Допінґ духу», яка щойно побачила світ у видавництві "Грані-Т". Це перше видання українською вибраних творів знакового французького есеїста румунського походження, яке претендує на увагу не лише фахівців, а й, передусім, широко читацького загалу. Блискучий та емоційний стиліст, проникливий і контраверсійний філософ – він любив аналізувати парадокси і почасти навіть сам спричинявся до їх створення. Досвід Сьорана – це досвід критики здатності засліплюватися. Саме на цьому ґрунтується «радикальний скептицизм», завдяки якому автора вважають одним із найориґінальніших європейських мислителів ХХ століття.

 • «Грані-Т» видали вибрані есеї Сьорана (Еміля Чорана)

  «Допінґ духу» – таку назву має ошатний томик вибраних есеїв видатного французького філософа румунського походження Сьорана (Еміля Чорана). Знаковий філософ-скептик, один із найяскравіших європейських есеїстів ХХ століття, він пройшов складну еволюцію від «радикального ґрунтівства», включно з симпатіями до фашизму та участю в румунській ультраправій «Залізній ґвардії», до не менш крайнього косполітизму, який інтерпретатор його творчості Бернд Матеус слушно назвав «радикальним скептицизмом».

adult/podcastadult/podcast/2297