Організатори проекту:

За підтримки Державного комітету телебачення та радіомовлення України.

Діти — це майбутнє нації. Тому особливо важливою є турбота про формування у дитини почуття національної гідності, розвитку її духовності, інтелекту та культури. А для дітей, що позбавленні щастя батьківського тепла та турботи, це стає особливо актуальним.

Враховуючи роль друкованого слова у справі виховання дитини, формуванні її майбутнього світогляду, сьогодні саме дитяча книга є життєво необхідною складовою виховання майбутнього покоління українців. Але, на жаль, дитяче читання сьогодні перебуває у стані занепаду. Зокрема, як пересвідчуються громадські організації у процесі здійснення своєї статутної діяльності, у більшості дитячих установ, де виховуються сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, не функціонують повноцінно бібліотеки і не завжди вчасно поповнюються книжкові фонди, зокрема сучасною українською дитячою художньою книгою, а педагогічні працівники рідко заохочують дітей до читання.

Саме тому соціально-зорієнтовані організації, для яких пріоритетними є питання турботи про дитину, розвиток національної культури України та інтелектуального багатства нашої держави спільно започаткували Всеукраїнський благодійний проект «З книгою - до дітей!».

У межах благодійного проекту, який триватиме щонайменше 12 місяців, його організатори за підтримки партнерів, медіа-партнерів та відомих діячів культури, спорту й шоу-бізнесу систематично й регулярно популяризуватимуть книгу та читання серед дітей і молоді із найбільш соціально незахищених категорій (вихованці сиротинців, інтернатів, дитячих будинків сімейного типу, колоній для неповнолітніх), а також створюватимуть дитячі бібліотеки і поповнюватимуть їх бібліотечні фонди у дитячих закладах в різних областях України, сприяючи таким чином інтелектуальному й духовному розвитку дітей.

Завдання благодійного проекту:

— Проведення моніторингу дитячого читання як важливої складової виховного процесу та дозвілля серед найбільш соціально незахищених категорій дітей;

— Звернення уваги держави і громадськості на актуальність проблеми інтелектуального розвитку дітей у сиротинцях, інтернатах та інших установах;

— Популяризація української книги та читання серед дітей з соціально незахищених категорій шляхом створення бібліотек при сиротинцях, інтернатах та інших установах, а також поповнення їх фондів;

— Організація збору художньої літератури для бібліотек у дитячих установах;

— Залучення відомих особистостей до популяризації дитячого читання та підтримки створених бібліотек у дитячих установах;

— Створення в межах проекту опікунських (громадських) рад при дитячих установах;

— Організація систематичної діяльності волонтерів та інших учасників проекту щодо літературних, творчих зустрічей з дітьми в сиротинцях, інтернатах, ДБСТ та інших установах;

— Проведення семінарів для адміністрації та педагогічних працівників дитячих закладів (спільно з відповідними міністерствами чи їх місцевими управліннями).

Що ми робитимемо для досягнення мети і завдань проекту:

Крок 1:— Організатори спільно з партнерами проекту проводять моніторинг дитячих установ у різних областях України та визначають перелік найбільш потребуючих дитячих установ. Спільно з керівництвом цих установ та фахівцями бібліотечної справи, організатори визначають кількість дитячої літератури, необхідну для повноцінного функціонування бібліотеки у кожному закладі;

— Паралельно у засобах масової інформації проводиться активне висвітлення проблематики зменшення зацікавленості до книги та читання серед дітей і молоді в Україні.

Крок 2:— Щомісяця організатори спільно з волонтерами та відомими особистостями відвідують по кілька дитячих установ соціального спрямування у двох областях України та привозять дитячу літературу для створення повноцінних дитячих бібліотек (згідно графіку заходів, що є на Головній сторінці веб-сайту проекту). Бібліотечки формуються, враховуючи кількість, вік, стать та інші особливості дітей. Вихователі в дитячих установах організовують процес регулярного читання подарованих книг.

— У дитячих установах створюються «громадські ради» у складі представників громадських організацій, журналістів, педагогічних працівників з метою сприяння ефективному використанню подарованих бібліотек. Надалі ці громадські ради ініціюють проведення різноманітних заходів у дитячих установах з метою популяризації читання. Діти визначають книжки, які їм сподобалися найбільше, щоб у подальшому улюблені автори дітей змогли відвідати ці сиротинці.

Крок 3:— Спільно з профільними міністерствами та відомствами організовуються спеціальні семінари для працівників дитячих установ;

— Дитячі установи відвідують відомі автори разом із зірками театру, шоу-бізнесу та спорту; обговорюють з дітьми прочитані ними твори, розповідають їм про своє дитинство, про те, які вони книжки читали та чим захоплювались, заохочуючи таким чином дітей до читання і наголошуючи, що лише за допомогою книги і читання формується інтелектуальний потенціал і, відповідно, майбутнє нації, що є основною метою Всеукраїнського благодійного проекту «З книгою - до дітей!».

 Інформацію про проект взято з офіційного сайту проекту books4kids.org.ua

 • Новини

 • «З книгою – до дітей!» у Волинській області

  У Волинській області розпочався Всеукраїнський благодійний проект «З книгою – до дітей!». В межах першого етапу благодійного проекту за участі віце-прем’єр-міністра України Івана Васюника відбулося урочисте вручення сучасної дитячої літератури для формування бібліотек шести дитячих установ Волині.

 • На Одещині стартував благодійний проект «З книгою – до дітей!»

  24 квітня в Одеському обласному центрі української культури відбулася прес-конференція з нагоди старту в області першого етапу благодійного проекту  «З книгою – до дітей!».

 • «З книгою – до дітей!» в Івано-Франківській області

  ІІІ етап Всеукраїнського благодійного проекту «З книгою – до дітей!» на Прикарпатті розпочався 14 квітня 2009 року зустріччю відомого українського письменника Степана Процюка із вихованцями обласної школи-інтернату в с. Угорники Івано-Франківської області.

 • «З книгою – до дітей!» в Одеській області

  24 квітня о 12:00 в приміщенні Обласного центру української культури (м. Одеса, вул. Польська, 20) відбудеться прес-конференція Всеукраїнського благодійного проекту  «З книгою – до дітей!» в Одеській області.

 • У Варшаві і Кракові презентували книги видавництва «Грані-Т»

  На початку цього тижня відбувся ряд презентацій видавництва «Грані-Т», а також зустрічі із відомою українською письменницею Євгенією Кононенко у Республіці Польща. Так, 23 травня 2011 року у варшавській книгарні-кав’ярні «Тарабук» представник видавництва Тарас Яценко разом із авторкою Євгенією Кононенко презентували книжкові новинки 2011 року, зокрема книгу «Героїні та герої», яка містить провокативні, часом відверто епатажні есеї, присвячені постатям української та світової культури. Присутні на зустрічі представники українських організацій Польщі, української газети «Наше слово» та Посольства України у Республіці Польща задавали низку запитань письменниці, дискутували на тему сучасних українських героїв та представлення української книги у Польщі. Наступного дня, 24 травня, Євгенія Кононенко зустрілася зі студентами і викладачами кафедри україністики Інституту східнослов’янської філології Ягелонського університету у Кракові.

 • Книголюбам присвячується)

  Гадаємо, нашим читачам буде цікаво дізнатися про вихід нового інформаційного видання – журналу «Книголюб», присвяченого висвітленню усього нового та вартого у світі книг в Україні й за її межами.

 • «З книгою – до дітей!» у Житомирській області

  19 травня 2009 року в Житомирській області розпочався Всеукраїнський благодійний проект «З книгою – до дітей!».

 • «З книгою – до дітей!» у Вінницькій області

  27 березня у прес-клубі міста Вінниця (що по вул. Соборна, 68) відбулася прес-конференція з нагоди старту проекту «З книгою – до дітей!» у Вінницькій області.

 • Видавництво «Грані-Т» підтримало студентів-благодійників

  У межах концертного туру Святослава Вакарчука в підтримку нового музичного проекту «Вночі» у різних містах України співак проводить зустрічі зі студентами під гаслом «Книга творить Людину – Людина творить Країну!».

 • Організатори Всеукраїнського благодійного проекту «З книгою - до дітей!» звертаються з проханням підтримати проект.

  Півроку тому, наприкінці вересня 2008-го, в Україні стартував проект «З книгою – до дітей!». Його організували МБФ «Україна 3000», видавництво «Грані-Т», благодійний фонд «Товариство «Приятелі дітей» та Молодіжна християнська організація «Витанія».

 • Співак Павло Табаков прочитав дітям про життя Вольфі Моцарта

  Вчора, у межах третього етапу Всеукраїнського благодійного проекту «З книгою – до дітей!» відомий львівський співак Павло Табаков прочитав вихованцям дитячого будинку «Рідний дім» у с. Корналовичі Старосамбірського району Львівщини кілька розділів книги Ірен Роздобудьмо із серії «Життя видатних дітей», а бібліотека львівської спецшколи-інтернату №100 для сліпих дітей поповнилася збіркою аудіокниг видавництва «Грані-Т».

 • Святослав Вакарчук збиратиме книги для дитячих будинків та інтернатів на зустрічах зі студентами

  27 лютого у Києві відбулася прес-конференція Святослава Вакарчука, присвячена початку Всеукраїнського туру «Вночі», а також проведенню в рамках туру соціальної акції «Людина творить Країну».

 • «З книгою – до дітей!» у Харківській області

  12 лютого о 12:00 в приміщенні Харківського обласного Палацу дитячої та юнацької творчості (вул. Сумська, 37) відбулась презентація Всеукраїнського благодійного проекту  «З книгою – до дітей!»  в  Харківській області.

 • Проект «З книгою – до дітей!» на Сумщині

  10 грудня на Сумщині розпочався перший етап Всеукраїнського благодійного проекту «З книгою - до дітей!»

 • «З книгою – до дітей!» у Івано-Франківській області

  Благодійний проект «З книгою – до дітей!» завітав на Прикарпаття. 3-4 листопада були поповнені бібліотечні фонди Дому милосердя Святого Миколая у м. Івано-Франківськ, міського притулку для неповнолітніх, Івано-Франківської обласної школи-інтернату та Долинського дитячого будинку змішаного типу для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

 • Анонс прес-конференції Всеукраїнського благодійного проекту «З книгою – до дітей!» на Херсонщині

  24 жовтня 2008 року о 14:00 у м. Херсон, по вул. Декабристів, 26, у прес-клубі «Новий день» відбудеться прес-конференція, присвячена одному з етапів Всеукраїнського благодійного проекту «З книгою – до дітей!».

 • Прес-конференція «З книгою – до дітей!»

  30 вересня в Національній інформаційній агенції «УКРІНФОРМ» відбулася прес-конференція про початок Всеукраїнського благодійного проекту «З книгою – до дітей!»

about/projectsabout/projects/3100