• Звернення до читача Сіда Флейшмана

  Цими днями у видавництві «Грані-Т» побачила світ надзвичайно тепла, оптимістична і яскрава книжечка. ЇЇ автор, американський письменник Сід Флейшман, володар Медалі Джона Ньюбері, вирішив особисто звернутися до свого читача. На жаль, сам письменник нещодавно помер на 90 році життя, а от його звернення залишилось як передмова до «Чарівної ферми пана Мак-Брума».

 • Як призвичаїти дитину до читання?

  Є люди, які не уявляють свого життя без книжки, але є й такі, які прекрасно без неї обходяться. Що впливає на «книжковість» і «безкнижковість» людини? Генетика? Виховання в родині? Навчання у школі? Приклад друзів? Факторів може бути надзвичайно багато, але всі експерти «Граней-Т» сходяться в одному: любов до книжки потрібно прищеплювати змалку...

 • У свій шостий день народження онука Леоніда Сороки отримала в подарунок «Кишенькового дракона»

  У свій шостий день народження онука Леоніда Сороки отримала в подарунок «Кишенькового дракона» з дідусевим автографом 24 січня онуці автора «Граней-Т», поета Леоніда Сороки Алісі виповнилося шість років. Цього дня в дівчинка, яка разом зі своїми батьками і братиком Сашком мешкає в Чикаґо, отримала багато прекрасних подарунків, серед яких найнесподіваніший – збірка «Кишеньковий дракон» українською мовою з автографом дідуся.

 • «Грані-Т» видали Сіда Флейшмана – «українського» класика американської дитячої літератури

  У видавництві «Грані-Т» побачила світ «Чарівна ферма пана Мак-Брума» Сіда Флейшмана – один із найулюбленіших творів американських дітлахів. Це напрочуд веселі історії про великого оптиміста – найбільшого з усіх, якого ви тільки могли зустріти! І до того ж, неабиякого «багатія» – адже пан Мак-Брум має дружину та одинадцятеро рудих дітлахів. Знаєте, як важко за кожним устежити, коли діти висипаються з автомобіля, мов горох із торбинки, і їх вишикувати й порахувати – неможливо, хіба що прив’язати мотузком одне до одного!

 • Наталія Пуряєва: «Всі мої герої – максималісти-романтики»

  Нещодавно популярна серія видавництва «Грані-Т» «Життя видатних дітей» поповнилася книжкою Наталії Пуряєвої про Омеляна Ковча, Івана Павла ІІ, Олександра Меня, Далай-ламу ХІV та Валерія Марченка. Всіх героїв цієї книжки, на переконання авторки, об’єднує жива віра в Бога, внутрішня «настанова жити згідно з Божими заповідями, насамперед заповідями любові». В інтерв’ю «Граням-Т» Наталія Пуряєва розповіла про джерела, з яких вона брала матеріал для оповідань, героїв свого дитинства, відповідальність дитини до самої себе і наступну книжку – про дитинство видатних дітей видатних батьків.

 • Марина Павленко: «Доньки – мої подруги і приклад для наслідування»

  Четвер на сайті «Граней-Т» традиційно починається з розповіді одного з наших авторів про своїх улюблених, найближчих і найдорожчих натхненників, які водночас є першими читачами, критиками, а часто ще й героями книжок. Сьогодні зі своїми донечками – сімнадцятирічною Ольгою та восьмирічною Оксаною Музиченками – знайомить нас чудова письменниця і любляча мама Марина Павленко.

 • Головні тенденції сучасної української літератури для дітей

  Якщо хтось скаржиться вам, що не може знайти гарну книжку своїй дитині, то насправді він не шукав або не мав бажання її знайти. Всі експерти «Граней-Т» погоджуються, що дитяча література в Україні швидко й успішно розвивається: заповнюються ніші, з’являються нові імена, випробовуються нові жанри і теми, порушуються актуальні проблеми. Про тенденції, які нині панують у літературі для дітей, розповідають письменники Валентина Вздульська, Сергій Пантюк, Лариса Денисенко, Олесь Ільченко, Зірка Мензатюк, Юрій Бедрик та Андрій Кококтюха.

 • «Захід-Схід» знайомить з письменницею Оксаною Лущевською та її книгою із серії «Життя видатних дітей»

  Мистецько-літературний портал опублікував інтерв’ю Наталки Малетич з молодою авторкою Оксаною Лущевською про вибір і правдивість історій з життя видатних дітей. Письменниця вирішила розповісти школярам про дитинство відомого мореплавця Христофора Колумба; вченого-натураліста Чарльза Дарвіна; видавця, який першим створив книжечки спеціально для дітей – Джона Ньюбері; українську письменницю, авторку лібрето до відомих дитячих опер «Коза-Дереза» і «Пан Коцький» Дніпрову Чайку та американську журналістку і письменницю, яка першою з американців була удостоєна Нобелівської премії, – Перл Сайденстрікер Бак.

 • Логіка модерної ідентичності (феномен Василя Вишиваного)

  На український переклад знакової книги «Червоний князь» американського історика Тимоті Снайдера, яку видали «Грані-Т», наш читач очікував уже кілька років. Передусім, цілком очевидно, що той фурор, який зчинила ця книга в країнах, чия історія була невід’ємною від історії імперії Габсбурґів, має резонувати і в Україні, з якою постать Вільгельма Габсбурґа пов’язана безпосередньо.

 • Чи переможе електронна книга друковану?

  Це запитання останнім часом звучить напрочуд часто, однак актуальності не втрачає. Кількість читачів, які купують букрідери, зростає – та чи вистачає вітчизняному читачеві електронних книжок українською мовою? І що особливо цікаво: чи буде електронним майбутнє книжок для дітей? Принаймні всі експерти «Граней-Т» налаштовані оптимістично: діти й надалі матимуть змогу не просто читати книжки, а й розглядати, гортати, шелестіти ними, торкатися до них і навіть їх… гризти.

 • Передноворічна зустріч у Тернополі

  28 грудня в Тернопільському національному економічному університеті відбулась зустріч зі студентами факультету міжнародних відносин. Остання пара семестру була присвячена презентації серій видавництва «Путівники» і «De profundis». По-святковому добру і разом з тим інтелектуальну зустріч ініціювала викладач ділового мовлення. Гарний настрій і теплі спогади минулого року зберегла в собі ось ця світлина.

 • Відгук про янгола на Різдво

  Конкурс «Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу» продовжує дивувати нас творчими роботами учнів з усієї України. На Різдво до видавництва надійшов ще один відгук, який ми не могли залишити без уваги, хоч конкурс вже закінчився. Зубкова Анна учениця 4-В Рівненської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 15 написала відгук на книгу Ольги Бусенко «Паперовий янгол», а допомагала їй учителька Фірсова О. В.

 • Переможців профорієнтаційного конкурсу оголосять на початку лютого

  Завершився Всеукраїнський профорієнтаційний конкурс прозових творів для дітей та юнацтва, який видавництво «Грані-Т» проводило спільно з Державним центром зайнятості Міністерства соціальної політики України. Приємна новина для всіх учасників: переможців конкурсу вже визначено! Їхні імена буде названо на початку лютого.

 • «Грані-Т» і Наталія Пуряєва розповідають про віру і любов

  Символічно, що в святкові, різдвяні дні популярна серія «Життя видатних дітей» видавництва «Грані-Т» поповнилася саме цією книжкою. Тому що мова в ній іде про одне з найглибших і найважливіших для людини понять – про віру. І, ясна річ, про тих великих особистостей, духовний приклад яких дуже багато означає для людства.

 • Вітаємо усіх з Новим роком та Різдвом!

  Нагадуємо, що з 26 грудня по 9 січня редакція видавництва «Грані-Т» йде на Різдвяні канікули.

 • День дракона в квартирі Леоніда Сороки

  За доброю видавничою традицією щочетверга ми розповідаємо про дітей та онуків авторів «Граней-Т». Сьогодні знайомимося з маленькою Нікою. Саме вона стала однією з героїнь чарівної книжечки поета українського походження Леоніда Сороки, який мешкає в Ізраїлі, «Кишеньковий дракон». Нещодавно Ніка і її дідусь отримали поштою довгоочікуване перше українське видання віршів Леоніда Сороки і вирішили поділитися своєю радістю з усіма читачами.

 • Улюблені книжки «Граней-Т»

  Книжки, які стають нашими улюбленими, приходять до нас по-різному. Якісь із них нам дарують, якісь ми обираємо інтуїтивно, але все ж найчастіше їх нам рекомендують – рідні, друзі або люди, смаку яких ми довіряємо. Запитання, з яким сьогодні ми звернулися до наших експертів, надзвичайно просте, але в той же час і корисне, адже воно може допомогти обрати книги, які приємно буде почитати під час зимових свят, а ще приємніше – подарувати дорогим людям. А нове актуальне запитання звучить так: «Яка книжка видавництва «Грані-Т» є Вашою улюбленою?»

 • Андрій Бачинський: «Таємничого навколо нас набагато більше, ніж зрозумілого»

  Пишучи книжки, Андрій Бачинський не лише знайомить допитливих читачів із неймовірними пригодами Остапа і Даринки, але в такий спосіб ще й виховує власних дітей. В інтерв’ю «Граням-Т» автор також розповів про те, якому відпочинку віддають перевагу в родині Бачинських, чому важливо розвивати віру дитини в загадкове, якою є участь Остапа і Даринки у творенні батькових книжок, як зацікавити дітей історією і хто стане героєм наступної книжки Андрія Бачинського.

 • П’ятикласниця Олена Більчич надіслала нам відгук на книгу Ірен Роздобудько

  Нещодавно завершився цьогорічний реґіональний конкурс «Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу». Доки переможця на кращу роботу ще не визначено, подаємо ілюстрований відгук юної рецензентки, учениці 5-А класу Більчич Олени, на повість Ірен Роздобудько «Пригоди на острові Клаварен».

 • Марія Макуха: «Любіть дитину в собі, й ваш вибір завжди буде бездоганним»

  Нещодавно на нашому видавничому сайті експерти «Граней-Т» відповідали на запитання «На що слід звертати увагу, обираючи книги для дітей?» Таким чином письменники, художники, журналісти, психологи та методисти визначали найголовніші критерії, за якими варто обирати книги для дітей. Як виявилось, це зовсім непросто, але надзвичайно важливо – усвідомлювати значимість цього вибору. Насамкінець, підсумовуючи сказане нашими експертами, свої поради дає магістр психолгіїї, психотерапевт, мама трьох дітей Марія Макуха.

 • Книга під подушку, або Що подарувати на Миколая

  Напередодні Дня Святого Миколая «Українська правда. Життя» опублікувала перелік книжок, які сподобались би всім.

 • Галина Малик: «Кожен з нас відповідає за те, що вигадує!»

  Цього тижня у видавництві «Грані-Т» світ побачила нова книжечка Галини Малик «Вуйко Йой і Страшна Велика Кука». Пригоди добре знайомих героїв набули загадковості, і щоб не порушувати цю таємничість, пропонуємо провести презентацію в дружній атмосфері інтернет-спілкування. Тож розпочнемо нашу авторську презентацію незвичної історійки про загадкову недовигадану Куку, яку проведе сама письменниця Галина Малик.

 • Пригоди Остапа і Даринки тривають!

  Невгамовні близнята Остап і Даринка, які визволили опришка Івана та його кохану Марисю, доньку воєводи Золочівського замку, з полону закляття чорного чаклуна, а відтак урятували свою молодшу сестричку Оленку від страшної королеви-відьми Бони, стали улюбленцями української дітвори! Малята, які прочитали книжку Андрія Бачинського «Неймовірні пригоди Остапа і Даринки», під час зустрічей із автором неодмінно просять його розповісти, що ж було далі з його героями. Адже в близнят залишилася чарівна бартка, подарована карпатським чарівником Мольфаром, – хіба ж вона може лежати без діла?!

 • Інтерв’ю з Маскою, записане в «асьці»

  Героя цього інтерв’ю насправді немає. Він називає себе Інтернет-істотою, автором без тіла, який створив новий літературний жанр – симбіоз літератури та Інтернету. Сподіватися на те, що віртуальна істота, яка живе в мережі під ніком Maska, зголоситься на інтерв’ю, не доводилося, бо ж навіть редактори «Граней-Т» (уявіть собі!) не знають, хто насправді є автором книжки «Людина в (м)асьці». Тим більшим було здивування, що Maska відгукнулася миттєво – і не просто відгукнулася, а втягнула нас у спілкування на філософські теми. Перед вами віртуальна розмова двох масок – про випробування, які постають перед сучасними підлітками; про зручних дітей, безмежні перевтілення та Інтернет-любов.

 • «Грані-Т» видали книжку в масці

  Видавництво «Грані-Т» вміє дивувати! Ось і нова книжка, яка щойно побачила світ, здивує багатьох – а декого, певно, навіть шокує!

 • Вітаємо нашого головного рЕАктора Олену зі здобуттям найвищої суспільної нагороди в Україні!

  Головний редактор видавництва «Грані-Т» Олена МОВЧАН нагороджена Міжнародним суспільним «Орденом Королеви Анни «Честь Вітчизни» на срібній зірці! Про це сьогодні повідомила Генеральна дирекція Всеукраїнського науково-дослідного центру ефективного управління. Офіційна церемонія нагородження відбудеться 23 грудня в «Українському Домі» на Великому Новорічному Лицарському Балу.

 • На що слід звертати увагу, обираючи книги для дітей?

  Здавалось би, немає нічого простішого, ніж вибір книжкових подарунків для малечі. Головне – щоб було яскраво, позитивно і повчально. Натомість експерти «Граней-Т» – художники, письменники, журналісти, психологи, методисти – не радять батькам керуватися власними смаками під час вибору книжок для маленьких читачів. На їхнє переконання, в цій відповідальній справі слід зважати на зміст, ілюстрації, розмір шрифту, ім’я автора та видавництва, стать дитини і найголовніше – її вподобання.

 • Галина Вдовиченко: «Продовження «Мишкових мишей» Михайлик пропонував назвати «Грицькові миші»

  Проект «Граней-Т» «Діти письменників» розширився і отримав нову, не менш цікаву назву – «Діти й онуки письменників». Саме про своїх улюблених онуків Михайлика та Грицька вирішила розповісти читачам письменниця Галина Вдовиченко. Шестирічний Міха бездоганно знає творчість своєї бабусі, а ось Гриць, якому лише рік, чудово грає роль маленької комашки і любить купатися із… книжками.

 • «Грані-Т» і Галина Малик пропонують довигадати Страшну Велику Куку!

  Нарешті це сталося! Страшна Велика Кука, про яку ніхто не знає, ані хто вона, ні що вона, ні яка, де, чому і навіщо – прийшла!!! І всі шанувальники творчості Галини Малик (а хто ж не любить веселі, яскраві, динамічні й несподівані твори Галини Малик?!) завмерли в передчутті насолоди…

 • Надія Дойчева-Бут: «У дитячій ілюстрації можна абсолютно розслабитися, дозволити собі повний ґротеск»

  Перше враження від книжки для дітей – це зазвичай враження від ілюстрацій. Якщо одного разу до рук дитини потрапила книжка з ілюстраціями Надії Дойчевої-Бут, то надалі вона проситиме батьків купити їй нову з такими незвичними, ніжними, «пухнастими» і дуже впізнаними малюнками.

about/newsabout/news