• У Бердянську малювали скарби Олексія Огульчанського

  30 березня літературний світ відзначав сторічний ювілей від дня народження українського письменника Олексія Огульчанського. Привітати юних земляків та презентувати перевидані історії «Скарб Солоного лиману» та «Подарунок Кніповича» приїхала письменниця Галина Малик, яка є автором передмови про скарби рідної землі. До цієї зустрічі учні п’ятого класу Бердянської загальноосвітньої школи № 2 підготували подарунки – власні ілюстрації до «Скарбів Солоного лиману». Завдяки передмові та малюнкам школярів ви зрозумієте, чим особлива книжка Олексія Огульчанського і чому її вважають класикою української літератури для дітей.

 • Леонід Ушкалов прочитав у Переяславі-Хмельницькому лекцію про естетичні погляди Шевченка

  30 березня доктор філологічних наук, професор Леонід Ушкалов прочитав лекцію студентам і викладачам Переяслав-Хмельницького державного університету імені Г. С. Сковороди. Тема лекції – «Естетичні погляди Тараса Шевченка».

 • На мапі вихідного дня Західне Надросся

  Традиційно для п’ятниці «Грані-Т» кличуть усіх непосидюх у мандри. На цей раз ми пропонуємо завітати в край, у якому творилась історія Русі, та й сама назва «Русь» походить звідси. Надросся – серце східнослов’янської цивілізації, але водночас, і полігон доленосних історичних експериментів, подібних яким Європа не знала.

 • Борис Діодоров: «Метафізична манера Юрія Чаришнікова залишається в пам’яті назавжди»

  Про Бориса Діодорова не можна сказати «відомий ілюстратор», бо так кажуть про всіх, хто долучився хоча б до одного вдалого книжкового проекту. Борис Діадоров – знаменитий ілюстратор, який у співпраці із письменником і перекладачем Борисом Заходером подарував мільйонам дітей найкращого Вінні-Пуха всіх часів і народів. Не менш впізнаваними є намальовані Діодоровим герої із казок Андерсена, Лагерльоф, Аксакова, Бажова. Борис Діодоров – не просто лауреат всіх російських премій у царині книжкового мистецтва, але й більшості міжнародних, а найголовніше – він є володарем Золотої медалі Ганса Християна Андерсена, а отже, належить до дуже невеличкого кола найкращих світових ілюстраторів дитячих книжок. Не варто і пояснювати, чому лист від Бориса Діодорова, який ми подаємо нижче,  став справжнім святом для видавництва «Грані-Т» і художника Юрія Чаришнікова.

 • Відкриті лекції Леоніда Ушкалова в Переяславі-Хмельницькому і Києві

  29 і 30 березня професор Леонід Ушкалов прочитає відкриті лекції у Переяслав-Хмельницькому державному університеті імені Г. Сковороди та Київському університеті імені Б. Грінченка. Лекції відбудуться у рамках презентації книги «Від бароко до постмодерну», яка вийшла в серії «De profundis» видавництва «Грані-Т».

 • «Мапа вихідного дня»: Полтавщина

  Цього тижня «Грані-Т» рекомендують читачам відпочити в серці України – на Полтавщині. Підготувати черговий туристичний порадник нам допомогли відомий мандрівник Дмитро Антонюк та його путівник «7 мандрівок Полтавщиною». Отже, збираємося в дорогу, попереду – Полтава.

 • Чому так складно писати для підлітків?

  Звісно, тема сьогоднішнього опитування «Граней-Т» могла би звучати не так категорично, приміром: чи складно писати для підлітків? Але оскільки і читачі, й самі письменники знають, що ця ніша в сучасній українській літературі заповнена мало й нерівномірно, можна ставити питання руба. Хтозна — може, це опитування спричиниться до появи нових творів для підлітків? Принаймні серед експертів «Граней-Т» чимало тих, хто вже спробував свої сили в царині підліткової літератури, і зупинятися на досягнутому вони точно не планують.

 • Перевідкриття Олексія Огульчанського

  Цей письменник ніколи не мав «зіркового» статусу, не був удостоєний престижних премій і нагород. Він «просто» все життя працював із дітьми, передовсім юними природолюбами та краєзнавцями, і «просто» писав для дітей про те, що сам досконало знав і неймовірно любив – про дивовижний світ природи й людину як його органічну частину. І коли в 1996-му відійшов у вічність, про нього, як це нерідко буває, «забули» – перестали видавати його книжки, тож нові покоління дітлахів не знали їх і не мали змоги прочитати…

 • «Мапа вихідного дня»: Львів Левинського

  Весна кличе нас до пізнання нового і незвіданого, до авантюрних мандрівок і ретельно запланованих подорожей. Із радістю повідомляємо нашим читачам, що відсьогодні на видавничому сайті – нова туристична рубрика «Мапа вихідного дня»! Щоп’ятниці ми будемо знайомити вас із українськими містами й містечками, вулицями й будинками, шляхами та стежками - більше чи менше відомими, але неодмінно напрочуд цікавими куточками України, які відкриватимемо разом із книжками «Граней-Т».

 • «Грані-Т» відвідало 15-ту спеціалізовану виставку-ярмарок «Книги Росії-2012»

  З 14 до 19 березня у Всеросійському виставковому центрі відбувається масштабне книжкове дійство. «Грані-Т» не змогли втриматися, щоб не підтримати наших московських колеґ і відвідати 15-ту спеціалізовану виставку-ярмарок «Книги Росії 2012».

 • «Грані-Т» і Дмитро Антонюк знову запрошують у мандри

  У видавництві «Грані-Т» чергова новинка: друга частина захоплюючої мандрівки відомого краєзнавця Дмитра Антонюка й знайомства з архітектурними старожитностями, в історії яких простежується польський слід.

 • «Грані-Т» вітають цьогорічних «Білих ворон»!

  Щойно стали відомі переможці престижного Міжнародного конкурсу дитячої літератури «Білі ворони-2012», яких щорічно обирає Міжнародна молодіжна бібліотека (Німеччина). Цьогоріч серед «білих ворон», повідомляє сайт «ЛітАкцент»,  аж дві українські книги – «Казка про Старого Лева» Мар’яни Савки з ілюстраціями Володимира Штанка («Видавництво Старого Лева») та «Рукавичка» творчої майстерні «Аґрафка» (художники Романа Романишин та Андрій Лесів).

 • Перекладач «Чарівної ферми пана Мак-Брума» Микита Яровий: «Я смакував мовою і стилем Сіда Флейшмана»

  «Чарівна ферма пана Мак-Брума» – це напрочуд весела повість про великого оптиміста – найбільшого з усіх, якого ви тільки могли зустріти! І до того ж, неабиякого «багатія» – адже пан Мак-Брум має дружину та одинадцятеро дітлахів. Про цю дружну сімейку ми вже розповідали і неодноразово малювали разом із дітлахами на майстер-класах, влаштованих видавництвом «Грані-Т» спільно з художницею Анною Сарвірою. Маємо певність, що цих рудих макбруменят ви вже запам’ятали, тож тепер знайомтеся з дружніми «граненятами», які працювали над створенням книжки. Своїми враженнями від роботи над «Чарівною фермою» на сторінках нашого сайту вже встигла поділитись художниця Анна Сарвіра. Тепер черга перекладача Микити Ярового, який не лише зробив повість доступною для українських дітлахів, а й брав безпосередню участь у веденні перемовин з аґентом Сіда Флейшмана.

 • Інтернет-магазин «Екситон» – офіційний дистриб'ютор видавництва «Грані-Т»

  Видавництво «Грані-Т» підписало договір про отримання інтернет-магазином «Екситон» статусу офіційного дистриб'ютора.

 • Які зауваження у Вас є із приводу шкільної програми з літератури?

  Претензії до викладання літератури в українських школах мають усі: і вчителі, яким доводиться розповідати на уроках про сучасну літературу, якої зазвичай вони й у вічі не бачили; і школярі, які після закінчення школи воліють читати все що завгодно, тільки не твори українських авторів; і чиновники з профільних міністерств і департаментів, яким постійно ввижається щось загрозливе в текстах класиків і яким спокійніше б спалося, якби взагалі не було в школах таких небезпечних предметів, як література й історія; і самі письменники, які іноді просто забороняють включати їхні твори до шкільної програми. Мають свої суб’єктивні зауваги з цього дражливого приводу й автори «Граней-Т».

 • Конкурс рецензій Ґете-Інституту «100 німецьких книг»

  За підтримки програми перекладів Німецького культурного центру Ґете-Інституту в Україні з 5 березня до 5 квітня 2012 року триває конкурс рецензій на видані переклади. Мета конкурсу – привернути увагу до книжок, виданих за підтримки Ґете-Інституту, підвищити стандарти обговорення перекладів та заохотити кращих дописувачів.

 • Олекса Білобров: «В’юном від Бердичева до Йокогами»

  «Грані-Т» продовжують знайомство з маленькими натхненниками всіх, хто разом із нами творить книги для дітлахів. Письменник Олекса Білобров має двійко левенят, – Настуню і Данилка – які всіляко надихають і спонукають до творчих роздумів, створення все нових і захопливих повістей. Знайомтеся, найменший із них – В’юн Крутько, він же Позіхану Сонько, Лех Валенса, Чіполіно та Ходжа Насреддін!

 • Творчий вечір Олеся Ільченка в Парижі

  9 березня у столиці Франції відбувся творчий вечір автора «Граней-Т» Олеся Ільченка. В рамках вечора, зорганізованого Українським літературним клубом у Парижі, письменник презентував роман «Моя кохана К’яра», виданий «Гранями-Т» минулого року.

 • Дівчина зі спорту, яка зробила себе сама

  Щоб стати героєм сучасності не обов’язково когось рятувати, іноді варто спрямувати всі свої зусилля і думки на спортивні досягнення. Адже визначні спортсмени – справжні герої, якими пишається їхня країна. Про героїнь зі спорту у видавництві «Грані-Т» започатковано серію «Дівчата зі спорту». Їхній шлях до визнання починався в дитинстві і часто він супроводжувався боротьбою, психологічними і фізичними труднощами. З видатною спортсменкою, дівчиною, яка зробила себе сама, Оленою Говоровою знайомить рецензія Віри Наливаної на порталі «Друг читача».

about/newsabout/news