• Вітаємо з Днем дизайнера-графіка!

  Видавництво «Грані-Т» вітає усіх наших друзів, художників, дизайнерів із професійним святом – Днем дизайнера-графіка! Творчих успіхів вам, наші любі!  

 • «Грані-Т» і Галина Ткачук дарують шибайголовам «Вікно до собаки»

  «Ух ти! Справжній шибайголова!» – скажете ви про когось, хто викликає правдивий захват своїми хвацькими, хоча, може, й трохи по-доброму збитошними вчинками. Та чи знаєте ви, що не лише деякі люди, а й книжки можуть бути справжніми шибайголовами? Такими, що, читаючи їх, хочеться якоїсь миті примружити очі від захвату, набрати в легені якомога більше повітря й із задоволенням видихнути: «Ух ти!!!» Саме така книжка щойно з’явилася друком у видавництві «Грані-Т» – повість Галини Ткачук «Вікно до собаки».

 • «Записки сумасшедшего» Миколи Гоголя – найкраща книга, надрукована на папері MUNKEN!

  Уявіть, що книга – це тіло людини. У кожної книги є обличчя – себто обкладинка; зріст – себто формат; система внутрішніх органів – ті смисли, які відображає текст і оформлення; а ще, звісно ж, опорно-рухова система, яка тримає організм, – це папір. Якою би гарною не була зовнішність людини, якими би досконалими не були внутрішні органи – без скелету і м’язів нічого не триматиметься купи.

 • Видавництво «Грані-Т» відкриває українському читачеві «політичних тварин» сучасної німецької літератури

  Раді повідомити всім нашим друзям про вихід у видавництві «Грані-Т» антології німецької літератури 90-х років ХХ століття «Вертиголов та інші політичні тварини». Переклад творів збірки, упорядниками якої є Неля Ваховська та Денні Клаппер, здійснено за підтримки Ґете-Інституту в Україні та онлайн-журналу про мистецтво, літературу й соціальну критику prostory.net.ua.

 • Вийшла книга відомого норвезького письменника Клауса Гаґерупа «Золота вежа»

  У видавництві «Грані-Т» вийшла книга відомого норвезького письменника Клауса Гаґерупа «Золота вежа» із серії «Книготерапія». Повість про дівчинку Маріанну торкає душу своєю справжністю і правдивістю (хоча не обходиться й без «чарів»))). Тут немає традиційних повчань на тему зла і добра, адже реальний світ не ділиться на чорний і білий. І навіть найбільше лихо, якщо зробити з нього правильні висновки, може надати душевних сил для того, щоб перемогти страх і навчитися бачити більше і «глибше», ніж раніше.  

 • Видавництво «Грані-Т» видали книгу Олеся Ільченка «Абсолютний чемпіон»

  Визначні спортсмени справжні герої нашого часу. А хто не хоче дізнатися, як стати героєм? Саме для цього видавництво «Грані-Т» заснувало нову серію – «Дівчата зі спорту», в якій відомі українські письменники розповідають про шляхи героїв спорту до вершини п’єдесталу. А ці шляхи, як відомо, завжди починаються в дитинстві. Як виховувалися майбутні спортсмени, які фізичні та психологічні труднощі їм доводилося долати в боротьбі за перемогу, як кожному з нас розвинути в собі такі ж якості, – про все читайте у книжках серії «Дівчата зі спорту» видавництва «Грані-Т».

 • Фотокалейдоскоп першого дня Київської книжкової виставки

  Пропонуємо вам фотокалейдоскоп першого дня VII Київської міжнародної книжкової виставки-ярмарку. 

 • «Грані-Т» візьме участь у VII Київській міжнародній книжковій виставці-ярмарку

  16-18 серпня 2011 року в Державному центрі ділової і культурної співпраці «Український дім» (м. Київ, вул. Хрещатик, 2) пройде VII Київська міжнародна книжкова виставка-ярмарок, на яку завітає й видавництво «Грані-Т». 

 • «Пересопницьке Євангеліє. Витоки і сьогодення» визнано найкращою книгою України-2011

  Журі Національного конкурсу «Краща книга України», заснованого Держкомтелерадіо України, одноголосно присудило Гран-прі фоліанту «Пересопницьке Євангеліє. Витоки і сьогодення», яке вийшло у Видавничому домі «АДЕФ-Україна» 

 • Вітаємо Галину Малик з Днем народження!

  Люба пані Галино! Видавництво «Грані-Т» вітає Вас з ювілеєм!

 • Вийшла книга Тимоті Снайдера про Вільгельма Габсбурґа (Василя Вишиваного)

  Книга відомого американського історика, професора Єльського університету Тимоті Снайдера присвячена непересічній постаті в історії Центральної та Східної Європи – Вільгельмові фон Габсбурґові. Ерцгерцоґ, родич австрійського цісаря, він обрав собі українську ідентичність і став леґендарним полковником Василем Вишиваним, Червоним Князем, який боровся за незалежність України в часи Першої і Другої світових воєн. Його вабили героїчні сторінки української історії, змагання українців за державність. Аж до своєї смерті за стінами Лук’янівської тюрми Києва влітку 1948 року він не втрачав надії посісти монарший престол у відновленій українській державі.

 • Видавництво вітає сотого фана на сторінці Фейсбук!

  Наше видавництво не так давно розпочало «плавання» просторами Фейсбука, проте у нас на борту є вже велика кількість «пасажирів» – наших друзів, однодумців, колег та інших, надзвичайно хороших, людей.  

 • Між Кантом і кантором

  Книга есеїв, нотаток і статей Анатолія Дністрового, - по суті, корпус суто приватних, й іноді навіть інтимних текстів-роздумів, текстів-інтерпретацій, текстів-оскаржень, можливо, навіть записаних на серветках у кав´ярнях, - тим не менш, досить вигідно доповнює та увиразнює есеїстичний дискурс сучасної української літератури. Есей - неймовірно цікавий і вигідний жанр - як для читача, так і для самого письменника. Есей дозволяє авторові уповні виявити свою ерудицію та інтелект, і водночас - продемонструвати здатність писати - легко і глибоко, читабельно та рафіновано. 

 • Дві рецензії на одну книгу

  У сумновідомі часи брежнєвського застою ювілейні та оказіональні доповіді прийнято було означувати в титулі: «здобутки та перспективи». Формула, що й казати, зручна, до того ж, оптимістична за визначенням: з одного боку, нагода поговорити про конкретні хороші результати, а з іншого – змалювати далекі райдужні горизонти (дарма що утопічні, зате ж які привабливі!). Ото й подумалося, що таке окреслення не злецьки було б запозичити до рецензії на цю книгу. Хай уже пробачить читач, що не конче експлуатуватиму патетику й високопарні фрази, як у застійних промовах, а підсипатиму до страви дрібку іронії.

 • Олесь Ільченко: «В кожного письменника є свій улюблений час»

  Він починав, як непересічний поет і перекладач, із власною інтонацією та шармом. Потім Олесь несподівано для своїх шанувальників опублікував роман «Місто з химерами» (Київ: Грані-Т, 2009) про добу архітектора Городецького, котрий за версією журналу «Кореспондент» став однією з кращих книг року. Але найменшим читачам відомий інший Ільченко - автор близько п´ятнадцяти дитячих книг. Нещодавно письменник опублікував чергову книгу - «Моя кохана К´яра» (у тих же «Грані-Т»), що викликала низку суперечливих читацьких відгуків. Не дивно, адже письменник звернув свій погляд на патологію в людських стосунках, зокрема... на збочення.

 • Олена Мовчан у програмі «Книжковий базар»

  В суботу, 9 липня гостями програми «Книжковий базар» на радіо «Ера» будуть Олексій Кононенко, директор департаменту видавничої справи та поліграфії Державного комітету телебачення і радіомовлення України та Олена Мовчан, головний редактор видавництва «Грані-Т». Програма буде присвячена участі та перемогам українських видавців у VIIІ Міжнародному конкурсі країн-учасниць СНД «Мистецтво книги».

 • Видавництво «Грані-Т» привезло в Україну одразу ТРИ перемоги!

  Історія перемог видавництва «Грані-Т» у Міжнародному конкурсі країн-учасниць СНД «Мистецтво книги» триває стільки, скільки існує й саме видавництво. Здобувши першу перемогу 2006 року, вже шостий рік поспіль наші книги впевнено здобувають у Москві нові й нові відзнаки, вражаючи експертну комісію конкурсу задумом, ідеєю, змістом, формою… Саме про такі враження іноземних колеґ від наших книг розповів під час прес-конференції в «Укрінформі» директор департаменту видавничої справи та поліграфії Державного комітету телебачення і радіомовлення України Олексій Кононенко, який був членом міжнародного журі конкурсу. Прес-конференція відбулася 1 липня і була присвячена участі та перемозі українських видавців у VIIІ Міжнародному конкурсі «Мистецтво книги».

 • З увагою — до кожного краєвиду

  Нова книжка Сергія Грабаря «Метаморфози» (серія «De Profundis» видавництва «Грані-Т») повертає нас до якщо не забутого, то й не надто популярного в сучасній українській літературі жанру нарису. Нарису історично-краєзнавчого і подорожнього. Перша і більша частина «Метаморфоз» присвячена Києву. Його історичним місцям і постатям. Наприклад, чимало тут є про Лавру та її монахів, є також нариси про архітектора Меленського. Про таку невід’ємну частину кожного великого міста, як вокзал. А також про трамвай, який в усіх цивілізованих країнах — так само неодмінний складник образу, духу, культури міста, а от у нас постійно виявляється «зайвим»: досить згадати радикальне скорочення ліній у Києві та Харкові останніми роками або повне знищення трамваю в Чернівцях за радянських часів.

 • Тереза Проць зустрілася із членами молодіжних християнських організацій міста Тернополя

  28 червня Тереза Проць та «Грані-Т» зустрілися із членами молодіжних християнських організацій і спільнот міста Тернополя. На зустрічах, окрім інших книг видавництва, пані Тереза презентувала й свою книгу «П’ять дарів».

 • Національна Академія наук України про…

  Популярна серія «Життя видатних дітей» видавництва «Грані-Т» тепер матиме «академічне» продовження. Так вирішили на найвищому рівні – на засіданні Президії Національної Академії наук України 8 червня.

 • Досвід літературної критики

  Проблема функціонування адекватної критичної рецепції творів у сучасному літературному процесі з кожним роком набуває все більшої актуальності. Адже майданчиків для сучасного критика не так уже й багато. Хоча на думку спадає наче й чималенький перелік – інтернет-ресурси «ЛітАкцент», «Буквоїд», «Захід.нет», «Сумно.ком», друковані видання «Кур’єр Кривбасу», «Слово і Час», «Дніпро», «Літературна Україна», газети й часописи, що надають на своїх шпальтах місце для літературного поля, проте на відсутність якісної, зрозумілої критики скаржаться і читачі, і видавці, і самі автори. Грунтовний огляд друкованих та електронних критичних видань на «ЛітАкценті» вже подавали, відтак додам лише кілька спостережень. Досі нечітко окреслений формат тієї «адекватної» критики, яку так прагнуть уздріти ледь не поголовно всі – від академіків до піарників. Про той-таки «ЛітАкцент» доводилося чути відгуки в діапазоні від „ви там занадто премудрі» до «ви там недостатньо академічні». Але чи полягає академічність у наявності переліку літератури та посилань, оформлених відповідно до останньої постанови ВАКу? Чи може бути мудра, аналітична й обґрунтована критика доступною і зрозумілою? Кому цікаво читати критику, врешті-решт? А може, ми всі – критики, письменники, видавці – тут справді варимося у спільному казанку і пишемо одне для (про?) одного? Книга, про яку йтиметься, не дає відповіді на ці питання. Але дає поживу для інших приємних і корисних роздумів. А ще – дарує нагоду отримати несподіваний досвід – спробувати себе у ролі читача критики.

 • Що таке українська література?

  Несподівана, але, звісно, давно очікувана книжка професора Харківського державного педагогічного університету імені Сковороди Леоніда Ушкалова, презентована нещодавно в Харкові, все ж не лише про сучасний період в історії нашої культури. Як людина, для якої українська література почалася тисячу років тому, науковець і цього разу пропонує нам певний історичний зріз, а точніше прогулянку — «Від бароко до постмодерну». Несподіваною є не лише тематика книжки, а й її стилістика: попередні книжки Леоніда Ушкалова відповідають усім канонам академічного тексту, тоді як це видання — збірка есеїв, написаних легко і яскраво.

 • Анатолій Дністровий і видавництво «Грані-Т» відвідали Тернопіль

  16 червня київське видавництво «Грані-Т» і письменник Анатолій Дністровий зустрілися із тернопільськими читачами. Відбулося одразу три зустрічі – з викладачами та студентами Тернопільського національного технічного університету ім. І.Пулюя, Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка та читачами у міській книгарні «Є». Київські гості презентували серію інтелектуальної есеїстики «De profundis», у рамках якої вийшли книги есе Юрія Іздрика, Івана Андрусяка, Євгенії Кононенко, Степана Процюка, істориків Ярослава Грицака, Романа Шпорлюка, літературознавців Леоніда Ушкалова, Віри Агеєвої та багатьох інших авторів.

 • Видавництво «Грані-Т» відвідало «Munken Print Show»

  Видавництво «Грані-Т» відвідало «Munken Print Show», яке організували: компанія Arctic Paper – представництво одного із провідних виробників крейдованих, книжкових та офсетних видів паперу, ТОВ «Торговий дім «Укрімпап» – імпортер паперу в Україні та ТОВ «Новий друк» – столична типографія.

 • Вітаємо Ларису Денисенко з Днем народження!

  Колектив видавництва «Грані-Т» щиро вітає Ларису Денисенко з Днем народження! Щастя, радості, здобутків, успіхів!

 • Валерій та Наталя Лапікури завершили роботу над новою повістю

  Відомі українські письменники, віддані автори видавництва «Грані-Т» Валерій та Наталя Лапікури завершили роботу над новою повістю для школярів. А також, як бачите, постріляли зі справжнього спортивного лука. Напевне, вам цікаво, що спільного має спортивна стрільба з літературою для дітей? Ось, що – у повісті розповідається про спортсменку, що є без перебільшення гордістю України: рекордсменку Європи, призерку Олімпіад у Атланті та Сіднеї Олену Садівничу. Паралельно – історія лука в прадавній Русі та Європі, подана у вигляді історичної ремінісценції.

 • Переможці конкурсу вирушать вчити англійську мову у Великобританію, Канаду і на Мальту

  18 червня о 14:00 у ТРЦ «Dream Town» відбудеться урочиста церемонія нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу есе серед школярів. Конкурс унікальний тим, що троє переможців вирушать на мовні курси у Великобританію (3 тижні), Канаду (2 тижні) та на Мальту (2 тижні). Діти зможуть підвищити свій рівень знання англійської мови, познайомитися з культурою інших країн, знайти нових друзів та чудово відпочити.

 • Відбулася презентація книги Леоніда Ушкалова

  Збірку літературознавчих есеїв професора Леоніда Ушкалова «Від бароко до постмодерну» презентували 13 червня в харківській книгарні «Є». Пан професор розповів про вісім сюжетів, які склали книжку, – і всі присутні мали змогу переконатися в тому, що літературознавча наука у викладі справжнього Майстра дуже далека від «сухого нагромадження фактів та інтерпретацій», а є захоплюючим інтелектуальним дійством! Таким, як сюжети про Мелетія Смотрицького – одного з найперших українських інтелектуалістів, ідеї якого мали свого часу колосальний резонанс у Європі; чи про Тараса Шевченка – як від читає «Естетику» Гумбольта; чи про Ушкалового улюбленця Сковороду (пан професор самотужки підготував і видав повне академічне зібрання творів славетного поета й філософа!); чи про тілесне у творах барокових письменників, для яких, зокрема, не існувало такого поняття як ненормативна лексика…

 • Відбулася презентація книги Миколи Гоголя «Записки сумасшедшего»

  9 червня у Музеї книги та друкарства України відбулася презентація книги Миколи Гоголя «Записки сумасшедшего», що вийшла у видавництві «Грані-Т». 

 • Катерина Єгорушкіна презентувала серію «Книготерапія»

  Катерина Єгорушкіна, дитячий казко- і книготерапевт, презентувала серію «Книготерапія» видавництва «Грані-Т» у львівській книгарні «Є». Також вона провела із дітьми сеанс терапії, протягом якого кожна дитина могла створити свого власного метелика.

 • Андрій Бачинський та Андрій Кокотюха відвідали Трускавець

  У Трускавці відбулися зустрічі з Андрієм Бачинським та Андрієм Кокотюхою.

 • До відома наших авторів та читачів

  Поширилася інформація про те, що видавництво «Грані-Т» припинило свою діяльність. Ми дуже любимо наших авторів, читачів, партнерів і те широке коло людей, які стали нашими друзями, тому вважаємо за потрібне спростувати ці плітки і повідомляємо, що видавництво «Грані-Т» аж ніяк НЕ ПРИПИНЯЄ свою роботу, а просто йде на літні канікули.

 • Відбудеться презентація книги Миколи Гоголя «Записки сумасшедшего»

  9 червня о 17:00 в Музеї книги та друкарства України відбудеться презентація книги Миколи Гоголя «Записки сумасшедшего», що вийшла у видавництві «Грані-Т».

 • Відбулася презентація серії «Книготерапія»

  1 червня о 14:00 на Дитячому майданчику Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал» (м. Київ, вул. Лаврська, 12) відбулася презентація серії книг видавництва «Грані-Т» – «Книготерапія».

 • Вийшла книга «Японські страви вдома»

  У видавництві «Грані-Т» вийшла книга «Японські страви вдома». Про цю «смачну» книгу говорять Світлана Пасічник та Олена Мовчан.

 • «Україна IN ROCK» уже на книжкових полицях!

  У видавництві «Грані-Т» вийшла довгоочікувана всіма книга із серії «De profundis» «Україна IN ROCK: статті та есеї» Олександра Євтушенка. Продовжуючи нашу традицію, пропонуємо вам почитати, що про книгу говорять безпосередні учасники творчого процесу.

 • Автори видавництва «Грані-Т» візьмуть участь у фестивалі «Дивокрай»

  Автори видавництва «Грані-Т» візьмуть участь у Літературному фестивалі для дітей «Дивокрай», який проходитиме у Львові й Тернополі з 1 по 5 червня.

 • Видавці та «Книжковий Арсенал»

  У статті про «Книжковий Арсенал» для «Української правди життя» Ірина Славінська пише: «…його організатори говорять про бажання та намір вийти за межі рутинного літературно-видавничого кола».

 • На Черкащині презентували книги Оксани Лущевської

  У Тальнівській районній дитячій бібліотеці (Черкаська обл.) відбулася презентація книг «Оксана Лущевська про Христофора Колумба, Джона Ньюбері, Чарльза Дарвіна, Дніпрову Чайку, Перл Сайденстрікер Бак» та «Втеча» Оксани Лущевської. Пані Оксана спілкувалася із дітками та вчителями, розповідала не лише про свої книги, а й про нову серію видавництва «Грані-Т» «Книготерапія», у рамках якої вийшла книга «Втеча».

 • Визначено переможця місяця конкурсу «Захопливі кросворди»

  Переможцем другого місяця конкурсу «Захопливі кросворди» стала Баранович Марта-Владислава Василівна* (тут можна переглянути відео, як обирали переможця конкурсу http://www.youtube.com/watch?v=-sM8NYSQftM). Ми вітаємо Марту-Владиславу із перемогою і бажаємо й надалі активно брати участь у всіх конкурсах від видавництва «Грані-Т»!

about/newsabout/news