• Міла Іванцова: «Хочу до дрібниць уявляти те, про що пишу»

  Цьогоріч видавництво «Грані-Т» подарувало своїм шанувальникам нову книжкову серію «Дівчата зі спорту», в рамках якої з’явилися книги Олеся Ільченка, Лесі Ворониної та Міли Іванцової. Як виник задум повісті «Заради мрії» про легкоатлетку, бронзову призерку XXVII Олімпійських ігор Олену Говорову, які стереотипи вдалося подолати під час її написання, про письменницький дар передбачення і майбутні книжки, присвячені спортсменам-переможцям, — ексклюзивно в інтерв’ю «Граням-Т» розповіла письменниця Міла Іванцова.

 • «Допінґ духу»: універсальний привід подумати, хто ми, звідки і куди йдемо

  Перекладач і літературний оглядач Ірина Славінська розповідає «Граням-Т» про свої взаємини з Сьораном/Чораном, блискучого стиліста, який постійно ширяє свідомістю в пошуках Le Mot, неможливість єдиного правильного перекладу, чесність із собою у крайньому її прояві та актуальність книги «Допінґ духу» для всіх, хто мислить про добро, відповідальність, життя, смерть та інші вічні теми.

 • Марина Аромштам: «Кому цікава книга, того я і вважаю своїм читачем»

  Російська письменниця й педагог Марина Аромштам в ексклюзивному інтерв’ю «Граням-Т» розповіла про літературу для дітей і літературу про дітей, імідж письменниці-вчительки, високі помилки, сучасних дітей, українські корені, помаранчевий відтінок і легкий доторк мови.

 • Увага! Новий конкурс для вчителів

  Видавництво «Грані-Т» та Інститут інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України оголошують про початок нового Всеукраїнського конкурсу на найкращий конспект уроку з позакласного читання у 5-9 класах загальноосвітніх навчальних закладів.

 • Книги «Грані-Т» осучаснюють шкільну програму з літератури

  Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України дякує видавництву «Грані-Т» за «допомогу в забезпеченні закладів освіти сучасною дитячою та культурологічною літературою, що розкриває нові грані творчості українських митців».

 • Книги видавництва «Грані-Т» ввійшли до сотні найкращих товарів України

  Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості оголосив переможців Всеукраїнського конкурсу якості продукції «100 кращих товарів України». Серед найкращих і найякісніших – уже другий рік поспіль книги видавництва «Грані-Т».

 • Конкурс «Створи логотип для дитячої бібліотеки»

  Логотип – явище просте й непросте водночас. Зайве розповідати, яку роль він відіграє для кожної організації, компанії, установи, торгової марки, книжкової серії. А Центральна бібліотека імені Т. Г. Шевченка для дітей м. Києва досі не має логотипа!

 • Наслідують сильних та успішних

  Ось цю «красу», що її віднайшла одна з наших читачок, можна назвати «недобросовісною конкуренцією», «мімікрією».

 • Тимоті Снайдер: «Спільні риси трагедії народів Східної Європи залишаються непоміченими»

  В ході обговорення книги «Криваві землі», що відбулася 22 жовтня в рамках круглого, присвяченому Другій світовій війні в Україні, автор книги, відомий американський історик, професор Єльського університету Тимоті Снайдер заявив, що трагедія народів Східної Європи й досі залишається певною мірою табуйованою в світовій історичній науці.

 • Слово про Сьорана

  Ми публікуємо передмову Анатолія Дністрового щодо книжки Сьорана (Еміля Чорана) «Допінґ духу», яка щойно побачила світ у видавництві "Грані-Т". Це перше видання українською вибраних творів знакового французького есеїста румунського походження, яке претендує на увагу не лише фахівців, а й, передусім, широко читацького загалу. Блискучий та емоційний стиліст, проникливий і контраверсійний філософ – він любив аналізувати парадокси і почасти навіть сам спричинявся до їх створення. Досвід Сьорана – це досвід критики здатності засліплюватися. Саме на цьому ґрунтується «радикальний скептицизм», завдяки якому автора вважають одним із найориґінальніших європейських мислителів ХХ століття.

 • Анатолій Дністровий: «Книгарням загрожує те саме, що й магазинам мобільних телефонів»

  15 жовтня в Тернополі під час зустрічі з читачами в книгарні «Дім книги» (вул. Коперника, 1) видавництва «Навчальна книга Богдан» письменник і PR-директор видавництва «Грані-Т» Анатолій Дністровий заявив, що сучасна українська книга, її виробництво та креативний супровід все більше залежатимуть від нових інформаційних та соціокультурних умов і трендів.

 • Елеонора Соловей і «Грані-Т» подарували книги бібліотеці села Зарічанка

  13 жовтня доктор філологічних наук, професор Елеонора Соловей і видавництво «Грані-Т» подарували книги бібліотеці села Зарічанка Чемеровецького району Хмельницької області. В цьому селі, в 1899-1904 роках, мешкала родина видатного українського поета Володимира Свідзінського. У Зарічанці (стара назва Лянцкоруні) був черговий приход о.Євтимія, батька Володимира Свідзінського. Навчаючись у Подільській духовній семінарії (Кам´янець-Подільський), Свідзінський канікули й свята проводив удома, в родині.

 • Вітаємо Сергія Руденка з Днем народження!

  Колектив видавництва «Грані-Т» щиро вітає Сергія Руденка з Днем народження!

 • Валерій та Наталя Лапікури поділилися враженнями від зустрічей із дітками

  Нагадаємо, що 22 вересня пан Валерій та пані Наталя завітали у гімназію «Надія», що в Бердянську, а 9 жовтня спілкувалися із дітками у київському торгівельному центрі «Даринок».

 • «Дивні химерики» Оксани Лущевської потрапили у список найбільш затребуваних книг

  Як повідомляється на сайті Тернопільської обласної бібліотеки для дітей, минулого тижня книга Оксани Лущевської «Дивні химерики» потрапила у список книг, які користуються найбільшим читацьким попитом.

 • «Грані-Т» видали вибрані есеї Сьорана (Еміля Чорана)

  «Допінґ духу» – таку назву має ошатний томик вибраних есеїв видатного французького філософа румунського походження Сьорана (Еміля Чорана). Знаковий філософ-скептик, один із найяскравіших європейських есеїстів ХХ століття, він пройшов складну еволюцію від «радикального ґрунтівства», включно з симпатіями до фашизму та участю в румунській ультраправій «Залізній ґвардії», до не менш крайнього косполітизму, який інтерпретатор його творчості Бернд Матеус слушно назвав «радикальним скептицизмом».

 • Дикий кінь Домінікас нарешті в Україні!

  Свого часу дикий кінь Домінікас здійснив дивовижну мандрівку в далеку Африку, щоб урятувати свою кохану квіточку волошку, – й цим прихилив до себе серця литовських дітей! А тепер він завітав до України – щоб і українські малюки спізнали все тепло, ніжність, доброту, всю любов, якою проміниться ця непересічна книжка.

 • Переможці квеста «Що я знаю про книгу у світі?»

  10 днів тому видавництво «Грані-Т» запропонувало усім взяти участь у квесті «Що я знаю про книгу у світі?», і ось – маємо переможця. Ба, навіть двох.

 • Вітаємо бібліотекарів із професійним святом!

  Любі наші, вітаємо вас зі святом! Наснаги, творчих сил і натхнення!!! 

 • Вітаємо Олександра Євтушенка з Днем народження!

  Шановний пане Олександре! Видавництво «Грані-Т» щиро вітає Вас з Днем народження! Бажаємо Вам міцного здоров'я, щастя, радості, удачі! А ще, звісно ж, натхнення та творчих успіхів!

 • Обговорення в стилі бароко

  20 вересня 2011 року в київському Будинку вчителя відбулася презентація-обговорення книги есеїв «Від бароко до постмодерну» професора Леоніда Ушкалова.

 • «Грані-Т» видали «Історію японської архітектури і мистецтва»

  Ця книжка не має аналогів не лише на українському, а й на сусідніх книжкових ринках. І взагалі, про самобутню культуру Японії нам відомо вкрай мало, а про архітектуру – ще менше. Окремі видання, присвячені певним її аспектам, звісно, були, – зокрема, й у видавництві «Грані-Т» кілька років тому побачив світ унікальний альбом Галини Шевцової «Україна-Японія: дерев'яна архітектура», удостоєний високих відзнак на вітчизняних і міжнародних книжкових виставках. Однак комплексного дослідження, яке давало б зацікавленому читачеві системну інформацію про розвиток японської архітектури, досі не було – і не лише в Україні.

 • Доторкнутися до слова Свідзінського: «Чудесна тростка» побачила світ шрифтом Брайля

  У видавництві «Грані-Т» в рамках благодійного проекту «Доторкнутися до слова» побачила світ уже п’ята книжка шрифтом Брайля – збірка віршованих казок класика української літератури, одного з найбільших поетів ХХ століття Володимира Свідзінського «Чудесна тростка», впорядкована відомим літературознавцем, доктором філологічних наук Елеонорою Соловей. Тож тепер дітки, які читають пальчиками, мають змогу – вперше за 20 років – познайомитися не лише з сучасною дитячою прозою та поезією, а й з перлинами вітчизняного красного письменства, які донедавна були невідомі й малоприступні читацькому загалу. Бо ж – нагадаємо – казки Володимира Свідзінського, що увійшли до збірника «Чудесна тростка», друкувалися в часописах ще в 1930-ті роки, а відтак на довгі десятиліття були несправедливо забуті разом зі своїм автором, і аж нині український читач наново відкриває для себе дивовижний казковий світ поезії цього «тихого генія».

 • Неля Ваховська: «Мене приваблює суспільно-критичний потенціал німецької літератури»

  Нещодавно видавництво «Грані-Т» за підтримки Ґете-Інституту в Україні оприлюднило антологію сучасної німецької літератури 90-х «Вертиголов та інші політичні тварини». Книга є не лише яскравою візитівкою сучасної німецької літератури – літератури після падіння Берлінського муру, а й цікавою підставою для порівняння німецького й українського літературних процесів у добу розгортання посткомуністичних трансформацій. Ці та інші теми ми обговорюємо з літературознавцем-германістом, перекладачем, співупорядником антології «Вертиголов та інші політичні тварини» пані Нелею Ваховською.

 • Андрей Хадановіч: «Вкрай бракує хорошої літератури для дітлахів-хуліганів...»

  Нещодавно ми писали про зустріч з білоруським письменником Андреєм Хадановичем і презентацію його книги для дітей «Таткові нотатки», що вийшла у серії «Дитяча іронічна поезія». Пропонуємо вам ексклюзивне інтерв'ю з автором.

 • Вісім пам’яток із альбому «Дерев’яні церкви України» включать у реєстри ЮНЕСКО

  Україна має чим пишатися і має що показати світові – неповторне, дивовижне, унікальне! Біда лише в тому, що ми нерідко самі не знаємо, якими скарбами володіємо. Скажімо, дерев’яні церкви – чистісінької води архітектурні перлини, направду здатні вразити світ! І це не просто слова: архітектор і мистецтвознавець Галина Шевцова фахово порівняла дерев’яні церкви України і Японії в контексті традиційної культури, міфології та релігії – і дійшла переконливих висновків про те, що наші пам’ятки, загублені по віддалених селах, куди нерідко навіть нормальної дороги немає, не лише нічим не поступаються всесвітньо відомим, широко розрекламованим перлинам японської архітектури, а й ведуть із ними дивовижний «духовний перегук» крізь простір і час…

 • «Що я знаю про книгу у світі?»

  Ось і завершився 18-ий Міжнародний книжковий «Форум видавців у Львові». І нам стало цікаво, наскільки щільна і насичена програма цього заходу розширила кругозір наших друзів і читачів у контексті дійсно міжнародного книжкового простору. Щоправда, на квест нас надихнув не лише шанований нами «Форум видавців», а й Московська міжнародна книжкова виставка-ярмарок, про яку ми писали минулого тижня. Власне, у якості підказки зазначимо, що саме з неї ми взяли фотографії, про які хочемо запитати. 

 • Вітаємо Юлію Шалімову з Днем народження!

  Люба пані Юліє!Видавництво «Грані-Т» вітає Вас з Днем народження! 

about/newsabout/news