• Чи справді Україна переживає родинну кризу?

  Над цим актуальним запитанням розмірковують Лариса Денисенко, Юрій Бедрик, Олександр Гаврош, Андрій Кокотюха, Катерина Єгорушкіна, Зірка Мензатюк, Наталя та Валерій Лапікури. Думки наших експертів розділилися: хтось добачає корінь проблеми в тоталітарному минулому, хтось – у глобалізованому сьогоденні, а хтось констатує, що йдеться не лише про українську, а про світового масштабу кризу.

 • Відгуки читачів на сучасну дитячу прозу

  Завершилося подання робіт на цьогорічний реґіональний конкурс «Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу». Доки триває визначення найкращих юних рецензентів, подаємо Вам фраґменти відгуків читачів із Черкащини, доповнені цікавими ілюстраціями.

 • «Допінґ духу» у Львові

  На початку грудня у Львові в літературному кафе «Кабінет» відбулася розмова про Еміля Сьорана. У ній взяли участь модератор Юрій Кучерявий і перекладач книжки вибраних есеїв Сьорана «Допінґ духу» Ірина Славінська.

 • Наталка Малетич: «Думаю над тим, варто чи ні відпровадити Рожевого Зайця і Вітусю до школи?»

  У рамках проекту «Діти письменників» видавництво «Грані-Т» знайомить вас із Вікторією Зубрицькою – дівчинкою, яка любить малювати зайчиків, читати, відвідувати книжкові презентації і яка є джерелом невичерпного натхнення для її мами – письменниці Наталки Малетич. «Донечка для мене і прототип, і перший читач-критик, адже в кожному описаному казковому дівчачому образі є щось від неї, реальної дівчинки, без якої я, мабуть, і не зуміла б писати для дітей», – зізнається авторка.

 • В чому особливість сучасних дітей?

  Сучасні діти добре поінформовані, «комп’ютеризовані», вільні від стереотипів, розумні, не закомплексовані, псевдобезпритульні та динамічні. На актуальне запитання відповідають автори «Граней-Т»: письменники Олесь Ільченко, Лариса Денисенко, Галина Вдовиченко, Зірка Мензатюк, Леся Воронина, Андрій Кокотюха, Іван Андрусяк, Ірен Роздобудько, Оксана Лущевська, Наталя та Валерій Лапікури, Леонід Сорока, художники Ольга Кузнєцова, Надія Дойчева-Бут, Ольга Гаврилова, Ольга Московченко і казкотерапевт Катерина Єгорушкіна.

 • Ольга Лагутенко: «Мистецтво не має бути одноманітним»

  Доктор мистецтвознавства Ольга Лагутенко говорить про злети й падіння української графіки в ХХ столітті та перспективи сьогодні.

 • Думки експертів про книжку «Україна IN ROCK»

  Головний редактор «Граней-Т» Олена Мовчан, режисер Сергій Архипчук, лідер гурту «Мандри «Фома», музичний оглядач Юрко Зелений діляться враженнями від прочитання книжки Олександра Євтушенка «Україна IN ROCK».

 • Іван Андрусяк: «В есеїстиці письменник не може «сховатися» за своїми героями»

  Чому Олесь Гончар не сприйняв творчість поетів із літугруповання «Нова деґенерація», чим есей відрізняється від роману, як обираються твори для перекладу і що спонукає автора дорослих книжок почати творити для дітей? Про все це поет, есеїст, перекладач, автор дитячих бестселерів Іван Андрусяк розповів журналістці Тетяні Кроп.

 • Галина Ткачук: «Фантастика споконвіку є частиною реального життя»

  Нещодавно в серії «Сучасна дитяча проза» вийшла повість молодої письменниці Галини Ткачук «Вікно до собаки», яка здобула першу премію на конкурсі «Золотий лелека». В інтерв’ю «Граням-Т» пані Галина розповіла про те, як до неї приходять історії, чому дітям потрібна віра у фантастичне і на що слід зважати, коли пишеш для сучасних дітей.

 • Якою має бути сучасна дитяча книжка?

  Автори, художники та експерти «Граней-Т» розмірковують про те, якими сьогодні мають бути книжки для дітей. Своїми думками діляться Галина Вдовиченко, Надія Дойчева-Бут, Андрій Кокотюха, Леся Воронина, Ірен Роздобудько, Олесь Ільченко, Катерина Єгорушкіна, Степан Процюк, Оксана Лущевська, Ольга Московченко, Леонід Сорока, Ольга Кузнєцова, Наталя та Валерій Лапікури.

 • Книжки «Грані-Т» – у відкритому читацькому рейтингу «Читають всі»

  Відтепер користувачі соціальної мережі Facebook зможуть проголосувати за улюблені книжки видавництва «Грані-Т» у відкритому читацькому рейтингу «Читають всі», метою якого є визначення найкращих книжок, виданих у 2011 році. Цей рейтинг – спільний проект сайту «Автура» та інтернет-платформи Obreey.

 • Іван Андрусяк став членом ПЕН-клубу

  Літературний і випусковий редактор «Граней-Т», поет, есеїст, перекладач, автор численних книжок для дітей Іван Андрусяк став членом ПЕН-клубу – міжнародної організації, яка об’єднує письменників, перекладачів і редакторів з усього світу. Таке рішення було прийнято 21 листопада на засіданні Українського центру міжнародного ПЕН-клубу.

 • Микола Климчук: «Тимоті Снайдер в історичному цеху — як Мік Джаґґер в рок-музиці.»

  Історик Микола Климчук, перекладач перших п’ятьох розділів книги «Криваві землі» Тимоті Снайдера, яка вийшла нещодавно у видавництві «Грані-Т», розмірковує про масштаб та амбіції дослідження професора Єйльського університету.

 • Робимо книжки видавництва «Ранок» кращими

  25 жовтня з нашого сайту читачі дізналися про те, що дизайн нової серії «Книжки для всієї родини» видавництва «Ранок» вельми нагадує вже давно знайому всім нашу «Сучасну дитячу прозу». Ми звернулися із дружнім листом до дизайнерів «Ранку» і запросили їх до нас на майстер-клас.

 • Британська Бібліотека подякувала «Граням-Т» за цінні книжки

  Нещодавно на адресу видавництва «Грані-Т» надійшов лист-подяка від Британської Бібліотеки. «Щиро дякуємо за подаровані Британській Бібліотеці книжки, – йдеться у листі. – Ці книги збагатять колекцію Британської Бібліотеки і знадобляться багатьом дослідникам, котрі цікавляться сучасною філософією та дитячою літературою, а також книгодрукуванням у незалежній Україні». Подаємо повний текст листа на нашому сайті.

 • Марина Павленко: «Де та лінія, котра визначає межу між дитинством і дорослістю в кожній людині?»

  На порталі «Погляд» з’явилося інтерв’ю Лілії Демидюк з авторкою «Граней-Т» Мариною Павленко. Подаємо фраґменти цієї розмови і на нашому сайті.

 • Увага! Новий літературний конкурс!

  17 листопада стартував новий літературний конкурс «Великоднє Сяйво», партнером якого виступило видавництво «Грані-Т». Організатори конкурсу – пригодницький журнал для дітей «Крилаті» та портал «Захід-Схід».

 • Оксана Лущевська: «В Америці серія книжок про пана Мак-Брума вважається класикою»

  «Грані-Т» здали до друку чергове книжкове диво для дітей – книжку «Чарівна ферма пана Мак-Брума» американського письменника Сіда Флейшмана (в перекладі Микити Ярового та ілюструванні Анни Сарвіри). Повість про великого оптиміста Мак-Брума виходить українською вперше. Минулого року Сід Флейшман пішов із життя, але встиг написати спеціально для українського читача передмову. Сьогодні про письменника, його сина Пола, Медаль імені Джона Ньюбері та актуальність оповідок про Мак-Брума розповідає авторка «Граней-Т», яка студіює дитячу літературу в Пенсильванському державному університеті, Оксана Лущевська.

 • Більше ніж співпраця

  В Україні діє низка культурних центрів різних країн. А значно більше – посольств, які мають опікуватися, зокрема, і культурним взаємозбагаченням. У деяких країнах потужно працюють фонди підтримки перекладів, які сприяють і виданню перекладів українською. Кожна така інституція прямо чи опосередковано причетна до культурного життя українців, хоча й, закономірно, пропаґує «продукти» саме своєї країни.

 • Олександр Євтушенко: «Рок-музика – це прагнення свободи»

  Цьогоріч серія «Граней-Т» «De profundis» поповнилася музичною книжкою Олександра Євтушенка «Україна in Rock». В інтерв’ю «Граням-Т» відомий музичний журналіст розповів про те, як реагують на критику українські музиканти, музичні відкриття та розчарування, «ящик для ідіотів», можливості всюдипроникного Інтернету та культурний раціон сучасної дитини.

 • Сьоран/Чоран: стиліст, провокатор, чуттєвий філософ (думки експертів)

  Під час осінньої виставки-ярмарку «Медвін» відбулося обговорення книжки «Допінґ духу» філософа Сьорана (Еміля Мішеля Чорана), яка з’явилася у серії «Граней-Т» «De profundis». Пропонуємо три погляди на Сьорана/Чорана учасників цієї дискусії: літературознавця Ростислава Семківа, письменниці Євгенії Кононенко та культуролога Олександра Івашини.

 • Леонід Сорока: «Поезія — такий вітамін, без якого складно уявити духовне здоров’я особистості»

  Видавництво «Грані-Т» представляє свою чергову новинку — збірку віршів  «Кишеньковий дракон» російського поета Леоніда Сороки, який народився в Києві, а нині мешкає в Ізраїлі. Пропонуємо ближче познайомитися з автором цієї чарівної книжечки, який в інтерв’ю «Граням-Т» розповів про враження від українського видання, дитячу іронію, переклади «туди і назад», а також про людей, які пов’язують його з Україною.

 • Вітайте «Кишенькового дракона»!

  Ця книжка ще до виходу здобулася на гоголівської природи славу! Як відомо, першими поціновувачами славетних «Вечорів на хуторі поблизу Диканьки» Миколи Гоголя були друкарі, які працювали над виготовленням накладу – і, ясна річ, читали те, що друкують. Саме так сталося й з новинкою видавництва «Грані-Т» – збіркою віршів Леоніда Сороки «Кишеньковий дракон» у перекладі Івана Андрусяка та з ілюстраціями Марисі Рудської. Як повідомили нам у друкарні «Новий друк», яка працювала над виготовленням накладу цієї книжки, весь цех читав уголос вірші з цієї книжки і насолоджувався! А тепер так само читати – вголос чи про себе, дітям і всій родині – ці чудові вірші можете й ви. Тому що книжка, нарешті, побачила світ!

 • «Грані-Т», Польський Інститут у Києві та Дмитро Антонюк відкривають мандрівникам польські замки й палаци

  Видавництво «Грані-Т» має чудову новину для мандрівників! Наша серія путівників поповнилася новою книжкою – «155 польських замків і резиденцій в Україні» Дмитра Антонюка, виданою за підтримки Польського Інституту в Києві.

 • Вітаємо з Днем народження!

  Вітаємо нашу чудову художницю Надію Дойчеву-Бут із Днем народження!

about/newsabout/news